Reklam vermek için [email protected]

MSI Afterburner FPS Gösterme

Timeofcut

Level 8
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
7 Haz 2019
Konular
166
Mesajlar
3,776
Reaksiyon Skoru
1,002
Altın Konu
11
Başarım Puanı
230
TM Yaşı
3 Yıl 6 Ay
Online Süresi
222d 12h 22m
MmoLira
15
DevLira
12
Takipçiler
24

LordMt2 | 1-127 Level ve Bol Dönüşümlü Yapısı ile 02 Aralık Cuma Günü Saat 20:00’da Açılıyor. Sende Bu Heyecana Ortak Ol !



MSI Afterburner’da benim overclock ile işim yok, oyunlarda sistemimin anlık durumunu, istiyorum derseniz o kısım çok daha basit. MSI Afterburner’da FPS gösterme ayarı ile yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi “ÇARK” simgesine basıp MSI Afterburner yazılımının bütün ayarlarını yapabileceğiniz menüye girebilirsiniz. Bu çarkın yeri yazılımın sürümüne göre değişebilir, fakat yine aynı şekilde “ÇARK” simgesi kullanılmakta.



Çarka bastıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi bir pencere açılacaktır. Üstte kırmızı ok ile gösterdiğimiz “İzleme” kısmına basarak gerekli ayarları görebilirsiniz. Bastıktan sonra “Grafik” kısmını göreceksiniz. Burada; GPU Sıcaklığı, GPU Kullanımı, CPU Sıcaklığı, CPU Kullanımı gibi çok sayıda ayarlar göreceksiniz. Bu bilgilerden hangisini görmek istiyorsanız listeden onu seçin. Daha sonra ortada kırmızı okla gösterdiğimiz “OSD’de göster” kısmını işaretleyin. Görmek istediğiniz her bilgi için bu işlemi tekrarlayınız.



Fakat bu yazılımda yıllardır “FPS” kısmı ilginç bir şekilde kapalı olarak gelmektedir. En aşağılara indiğinizde o menü üzerinde FPS kısmını göreceksiniz. Fakat solda beyaz renkte bir tik işareti bulunmuyor. FPS’i seçip okla gösterdiğimiz gibi tik işaretiyle işaretleyip OSD’de göster yaptığınız zaman FPS değeri de anlık olarak görüntülenmeye başlayacaktır….

Not: Günümüzde Counter Strike: Global Offensive gibi bazı oyunlar yeni hile koruma sistemi nedeniyle bu tarz programları engellemektedir, yani bazı oyunlarda bu yazılım çalışmayacaktır!
 

> Ƥяғ. Ɖя. Ƹjdeя <

❄️ Fɪɢʜᴛ Fᴏʀ Jᴜsᴛɪᴄᴇ ❄️
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Super Mod
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Ayın Yönetici
Katılım
18 Tem 2022
Konular
263
Mesajlar
3,053
Reaksiyon Skoru
2,191
Altın Konu
64
Başarım Puanı
214
TM Yaşı
4 Ay 18 Gün
Online Süresi
33d 8h 48m
MmoLira
392
DevLira
390
Takipçiler
27
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst