Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Discord'da Sunucu Nasıl Bulunur?

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Eki 2012
Konular
555
Mesajlar
1,301
Reaksiyon Skoru
689
Altın Konu
68
Başarım Puanı
272
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 18 Gün
Online Süresi
63d 17h 16m
MmoLira
2,125
DevLira
243

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Discord'un metin ve sesli konuşmalarının çoğu, oluşturulan birçok farklı sunucuda olma eğilimindedir. Bu sunucularda erişilebilen iki farklı kanal türü vardır: doğrudan mesajlar ve duyurular için metin kanalları; ve ses kanalları, bir mikrofon kullanarak. Her kanal, sunucu üyelerinin memefest veya çöp sohbeti için katılmaları için ayrı bir odadır.

Discord-FindJoin-Servers.png

Gerekli izinlere sahip olduğunuz sürece kanallar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ses kanalları, aynı anda yalnızca birine bağlanabileceğiniz için biraz farklıdır. Yeni bir ses kanalına her atladığınızda, mikrofonunuz o kanal için yeniden bağlanır. Şu anda çok kanallı ses seçeneği yoktur.

Aslında sunucu sahiplerine sunucu bağlantılarını gönderme ve sunucularının neyle ilgili olduğu hakkında kısa bir açıklama yapma fırsatı veren birkaç farklı site var. Sunucu bağlantıları daha sonra ilgilenen veya katılmak için birkaç iyi sunucuya ihtiyaç duyan herkes için bu sitelerde barındırılır. Ancak buna girmeden önce, bir sunucuya nasıl davet edileceğinizin temellerini size anlatmak istiyorum.Discord Sunucu Temelleri​

Bir sunucuya katılmak için o sunucuya bir davet URL'sine sahip olmanız gerekir. Şu URL'lerden birini alabilirsiniz:

 1. Katılmak istediğiniz sunucuya erişimi olan arkadaşlarınızdan, meslektaşlarınızdan veya lonca/klan üyelerinden birinden. Ayrıca sizi doğrudan davet etme seçeneğine de sahipler.
 2. Bir forum gönderisinden, web sitesinden, tweet'ten veya başka bir sosyal medya kuruluşundan bir Discord sunucusuna bağlantı bulursanız.


Bunlardan ilki genellikle Discord'da romp'unuza başlamak için kullanacağınız yöntemdir. Discord aslen çevrimiçi oyunlarda kullanılmak üzere oluşturuldu, bu nedenle bir video oyunu oynarken bir sunucuya davet edilmiş olma ihtimaliniz şaşırtıcı değil. Davet almanın tek yolu bu değil, ancak en popüler olanıdır.

İkinci seçenek, özellikle yayıncılar ve hatta küçük işletmeler düzenli olarak kullandığından, neredeyse birincisi kadar popüler. Gerçekten yapmak istediğiniz tek şey, tüm ekibinizin kolayca kullanabileceği sesli iletişim içeren bir oyuna atlamak olduğunda, daha pahalı seçeneklere harika bir alternatif.Yaşamak İçin Sunucu Yönergeleri​

 1. Hangi sunucuya katılırsanız katılın, sahip olabilecekleri kanal kurallarını veya düzenlemelerini okumalısınız. Bunu başlangıçta devre dışı bırakmak ve sunucudan susturulma, atılma veya yasaklanma olasılığından kaçınmak en iyisidir. Aynı şey sohbet için de söylenebilir. Sağduyulu davranın ve özellikle bu adamlarla oynamaktan hoşlanıyorsanız, insanları kızdırmaktan kaçının.
 2. Allah rızası için spam yapmayın. Discord kullanan çoğu insan için inanılmaz derecede sinir bozucu. Hatta bazıları bunu yasaklanabilir bir suç olarak görüyor. Bir klavyenin arkasında olsanız bile, gerçek insanların ekranın diğer tarafında olduğunu hatırlamaya çalışın. Uygun saygıları gösterin.
 3. Ses kanalları olması onları kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Kendinizi metin sohbetinde daha rahat buluyorsanız veya sadece başkalarının sohbetlerini okumayı tercih eden bir sürüngen iseniz, bunu yapmaktan çekinmeyin. Kimseyi rahatsız etmediğin ve sunucu kurallarına uyduğun sürece sorun yok. Sesli sohbeti kullanmak istiyorsanız, onu kullanan herkese karşı da nazik olun. Mikrofonunuzu açık bırakmak yerine bas konuş özelliğini kullanın. Kimse yemeğinizi çiğnemenizi, yeni mekanik klavyenizdeki tıkırtıları veya arka planda tartışmaları duymanızı istemez.
 4. Eğer tacize uğradığınızı fark ederseniz, bu kullanıcıları engelleyin ve sunucu personeline bildirin. Sizi rahatsız eden veya taciz eden kullanıcıları engelleyin. Hayatında başka insanların olumsuzluklarına ihtiyacın yok. Personel sizi taciz ediyorsa, yeni bir sunucu bulmanız daha iyi olur.


Bir Sunucuya Nasıl Katılılır​

Şimdi iyi kısımdayız. Bir sunucu nasıl bulunur ve ona katılın. Adımlar nispeten basittir:

 1. Daha önce tartışıldığı gibi, bir Discord sunucusuna katılmanın tek yolu, davet URL'si adı verilen belirli bir web sitesi adresine gitmektir. Bir arkadaşınızdan size bir davet bağlantısı sağlanabilir veya veya gibi sitelerden bir sunucu listesinden birine göz atabilirsiniz .
 2. Davet URL'sini bulduğunuzda, üzerine tıklamak isteyeceksiniz veya bir tanesini panonuza kopyaladıysanız, onu tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırabilir ve sunucunun kendisine yönlendirilebilirsiniz.
 3. Sunucuya ilk girdiğinizde adınızı veya kullanıcı adınızı yazmanız gerekir. Bu sunucuda olmasını istediğiniz sürece bu şekilde tanımlanacaksınız. Bu isim DiscordTag'inizden farklı olabilir, bu yüzden isterseniz karıştırmaktan çekinmeyin. Ancak, davet edildiğinde kullandığınız isme bağlı kalmanız muhtemelen en iyisidir, böylece sunucudakiler sizi kolayca tanıyabilir.
 4. Bir ad seçildikten sonra Devam'a tıklayın ve sunucuda oturum açacaksınız. Birine çift tıklayarak mevcut çeşitli kanallarla etkileşime başlayabilirsiniz.
 5. Bir sesli sohbet kanalına katılmaya çalıştığınızda Discord, mikrofonunuzu kullanmanızı isteyecektir. Herkesle sohbet etmeyi planlıyorsanız Discord'un mikrofonunuzu kullanmasına izin vermek için Kabul Et'i tıklayın. Sadece dinlemeyi planlıyorsanız mikrofon kullanmanıza gerek kalmayacak, ancak duyuluyorsanız yakınlık kurma olasılığınız daha yüksek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst