Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Discord Yerleşimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Eki 2012
Konular
555
Mesajlar
1,301
Reaksiyon Skoru
689
Altın Konu
68
Başarım Puanı
272
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 18 Gün
Online Süresi
63d 17h 16m
MmoLira
2,125
DevLira
243

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Discord yer paylaşımı, oyun oynarken belirli Discord özelliklerini kullanmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır. Yer paylaşımını etkinleştirdiğinizde sohbet edebilir, Discord aramalarını yanıtlayabilir, gruplara katılabilir ve oyun arayüzünüzü çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz.

how-to-disable-discord-overlay.jpg

Bununla birlikte, özellikle ihtiyacınız olmayan oyunlarda kullanıyorsanız, Discord yerleşimi bazen dikkat dağıtıcı ve bunaltıcı olabilir. Neyse ki, bu seçeneği devre dışı bırakmanın veya gösterileceği belirli oyunları seçmenin bir yolu var.

Bu makale, Discord kaplamasının nasıl devre dışı bırakılacağını ve etkinleştirileceğini ve ayrıca kaplamayla ilgili belirli sorunların nasıl ele alınacağını açıklayacaktır.

Discord Yerleşimini Devre Dışı Bırak​

Birkaç tıklamayla istediğiniz zaman Discord yer paylaşımını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Discord uygulamanızı açın.
 2. Uygulama otomatik olarak başlamazsa, sistem tepsisinden uygulamaya çift tıklayın. Sayfanın sağ alt köşesindedir.
 3. Pencerenin altındaki Kullanıcı Ayarları simgesine tıklayın. Kullanıcı adınızın yanındaki dişli çark simgesidir.
 4. Soldaki menüden 'Kaplama'yı seçin. 'Uygulama Ayarları' bölümünün altındadır.
  kaplama
 5. 'Oyun içi yer paylaşımını etkinleştir' seçeneğini kapatın.
Bu seçenek kapalıysa, bu, oyun içi yer paylaşımının Discord'unuzda zaten devre dışı olduğu anlamına gelir. Seçeneği kapattığınızda, kaplama tüm oyunlardan kaybolacaktır.

Belirli Bir Oyundan Discord Yerleşimini Devre Dışı Bırak​

Bazı oyunlarda Discord yer paylaşımını bırakmayı tercih ediyor ancak diğerlerinden kaldırmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. İşlem yukarıdakine benzer, ancak bazı ekstra adımlar gerektirir.

 1. Yukarıdaki bölümden 1-4 arası adımları izleyin.
 2. 'Oyun içi yer paylaşımını etkinleştir' seçeneğini açın.
 3. 'Oyunlar' sekmesini tıklayın.
 4. Yer paylaşımını etkinleştirmek istediğiniz bir oyun seçin.
 5. Yer paylaşımını kapatın.
geçiş bindirme


Bu şekilde Discord arayüzünüz sadece görünmesini istediğiniz oyunlarda görünecektir.

Discord Yerleşimi Çalışmıyor mu?​

Yeniden etkinleştirdikten sonra Discord'un oyun içi yerleşimi görüntülemediği durumlar vardır. Ayrıca bazen bindirme seçeneğini bile bulamıyorsunuz. Bu durumda, düzeltmek için belirli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Discord'u Yönetici Olarak Çalıştırın​

Çoğu zaman Discord, Yönetici olarak çalıştırmadığınız sürece Ayarlar'da ince ayar yapmanıza izin vermez. Yönetici olarak çalıştırmak istiyorsanız, bunu yapmanın iki yolu vardır.

İlk yöntem yalnızca iki tıklama gerektirir:

 1. Discord simgesine sağ tıklayın.
 2. 'Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.
yönetici olarak çalıştır


Ancak, bu yöntemi seçerseniz, Discord'un ayarlarını her değiştirmek istediğinizde tekrarlamanız gerekir. Discord'u her zaman Yönetici olarak öğle yemeğine ayarlamak istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

 1. Discord simgesine sağ tıklayın.
 2. 'Özellikler'e gidin. Yeni bir pencere görünmelidir.
 3. 'Uyumluluk' sekmesini seçin.
 4. 'Ayarlar' bölümünün altındaki 'Bu programı yönetici olarak çalıştır' seçeneğini işaretleyin.
 5. 'Tamam'ı tıklayın.
uyumluluk


Her şeyi doğru yaptıysanız, Discord düzgün çalışmalıdır.

Discord'da Donanım Hızlandırmasını Kapatın​

Bazı yazılımlar, daha fazla GPU belleği çıkarmak ve daha sorunsuz çalışmak için donanım hızlandırmayı kullanır. Discord'da bu özellik varsayılan olarak etkindir.

Bazen, özellikle alt uç yapılandırmalarda, bu özellik yazılımın daha kötü performans göstermesine neden olabilir. Durumun böyle olabileceğini düşünüyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakmayı denemelisiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Discord uygulamasını açın.
 2. Kullanıcı Ayarları menüsüne gidin.
 3. Menüden 'Görünüm' sekmesini seçin.
  görünüm
 4. Donanım Hızlandırmasını kapatın.
donanım ivmesi


Discord Yerleşiminin Çalışmamasının Diğer Nedenleri​

Discord'un yerleşiminin düzgün çalışmamasının başka nedenleri de var.

Örneğin, uygulama arızalıysa veya bir aksaklık varsa, bindirmeyi devre dışı bırakabilirsiniz, ancak yine de oyunlarda görünebilir. Eğer öyleyse, uygulamayı yeniden yüklemek ve tekrar denemek en iyisidir.

Ayrıca antivirüs yazılımınız Discord'u engelleyebilir. Bir virüsten koruma aracınız varsa, Discord'a müdahale edebilir ve belirli özellikleri devre dışı bırakabilir. Virüsten koruma aracınızın talimatlarına bakmalı ve belirli uygulamaları beyaz listeye alma olasılığının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Öyleyse, listeye Discord'u eklemek için bu talimatları izleyin.

Son olarak, başka bir yazılım Discord'u kesebilir. Bu, çoğunlukla bindirme özelliklerine sahip olabilecek diğer programlarda olur. Örneğin, ekran kayıt araçları, diğer akış araçları veya mikrofonunuza erişimi olan herhangi bir üçüncü taraf yazılımı, Discord'da sorunlara neden olabilir.

Aşırı Bindirme​

Yerleşik kaplamadan memnun olmayan çoğu Discord kullanıcısı, genellikle çeşitli özelleştirme seçeneklerinin farkında değildir. Tüm özelliği devre dışı bırakmak yerine, oyun oynarken yalnızca belirli widget'ların görünmesini seçebilirsiniz.

Ayrıca konumlarını özelleştirebilir ve bir şey onları tetikleyene veya kontrol etmek istediğinize kadar gizleyebilirsiniz. Bu nedenle, Discord yerleşiminden tamamen vazgeçmeye karar vermeden önce, her iki dünyanın da en iyisini elde etmek için biraz düzeltmeye çalışın.

Hangi Discord yer paylaşımı özelliklerini gereksiz buluyorsunuz? Hangileri vazgeçilmez? Aşağıdaki yorumlar bölümünde Discord yer paylaşımı ile ilgili deneyimlerinizi bize anlatın.
 
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst