Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Full-Stack Java Nedir? Java Full-Stack Developer Olmak İçin Araçlar

5.00 yıldız(lar) 1 Değerlendirme Değerlendirenler

EsatOfficial

Kara Gül ... 🥀
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
19 Ara 2020
Konular
1,483
Mesajlar
6,591
Reaksiyon Skoru
2,227
Altın Konu
123
Başarım Puanı
277
TM Yaşı
11 Ay 25 Gün
Online Süresi
72d 18h 13m
MmoLira
875
DevLira
53
Takipçiler
32
SELAMUN ALEYKUM
KONUMA HOŞGELDİNİZ


logo.png
web-gelistirici-nedir-web-gelistirici-nasil-olunur-web-gelistirici-ne-is-yapar--1610699168-1.jpg


Java Full-Stack geliştiricisi?

Java Full-Stack web geliştiricisi, java ile çalışan tam yığın araçları ve çerçeveleri konusunda kapsamlı bilgi ve uzmanlığa sahip bir geliştiricidir.

Java teknolojileri paketi, sunucu uygulamaları, çekirdek java, REST API ve web uygulamaları oluşturmayı kolaylaştıran daha fazla araçla çalışmayı içerir. Harika bir kariyer seçimi ve geliştirici olmanın en kolay yolu, bir enstitüde tam yığın web geliştiricisini çevrimdışına almaktır. Özgeçmişiniz için harika.


Neden Java öğrenmelisiniz?

Java, şimdiye kadar oluşturulmuş en iyi ve sağlam programlama dillerinden biridir. Java'nın yirmi yıldan fazla süredir var olması küçük bir başarı değil.

Java çok güçlü bir topluluğa sahiptir ve dilin kendisi çağa ayak uyduracak şekilde güncellenmiştir. Ayrıca Google Android uygulama geliştirme için resmi dil olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda en popüler dillerden biridir ve iş piyasasındaki fırsatların sınırı yoktur.

Java'nın öğrenmeyi düşünmek için harika bir beceri olmasının birkaç nedenini size sunuyorum


Öğrenmesi kolay ve evrensel mevcudiyet

Kolay bir öğrenme eğrisine sahiptir ve yeni kodlayıcılar için öğrenmeye başlamak için harika bir dildir. Sözdizimi İngilizce'ye çok benzer ve temel bilgileri öğrendikten sonra Java'da program yazmak çok kolaydır. Ayrıca ÜCRETSİZDİR. İndirmek ve yüklemek için hiçbir maliyeti yoktur.


OOP'ler

Nesne Yönelimli programlama, oradaki en iyi programlama paradigmalarından biri olarak kabul edilir. Java, OOP tabanlı bir dildir. Uygulama oluşturmak için kullanmak, onları daha modüler, esnek hale getirir ve uzantıları destekler.

Platform bağımsız

Java'nın sloganı her şeyi söylüyor: “bir kez yaz, her yerde çalıştır”. Çapraz platformları destekler ve hemen hemen her platformda çalışabilir. Java'nın hala Linux ve Windows ortamları için uygulama yazmak için kullanılmasının nedenlerinden biri de budur.


Güçlü ve harika araçlar ve API'ler

Harika bir Açık kaynak kitaplık ve API koleksiyonuna sahiptir. Bu araçlar, Java ile geliştirmeyi daha hızlı, daha kolay ve uygun maliyetli hale getirir. Araçlar, çerçeveler ve API'ler, Java öğrenmeyi seçmek için iyi bir nedendir.

Mükemmel dokümantasyon ve Topluluk

Mevcut belgeler tek kelimeyle harika. Java belgeleri kapsamlıdır ve Java'da kodlama yaparken referans sağlar. Öğrenme sürecini oldukça kolaylaştırır. Java topluluğu tıpkı bir doğa gücü gibidir ve katkıda bulunan çok sayıda uzman vardır ve birçok forumda ücretsiz olarak tavsiye alabilirsiniz.

Bence bunlar, hevesli programcıların Java öğrenmesi için harika nedenler.

1_Sv0CpE9GLetBttvvNMKVjA.png


Java Full-Stack geliştiricisine giden yol haritası

Öğrenilecek bir sürü teknoloji var ve bunların hepsi java tabanlı olamaz. En azından, her yeni başlayanın öğrendiği tam yığın web geliştirmeyi öğrenmeniz gerekecek : HTML, CSS ve JS.

Javascript öğrenmek için çok faydalı bir eklentidir. Java ile aynı değildir. Yeterince farklı ve yine de birçok benzerliği var. Bu, öğrenmeyi çok daha kolay hale getirir. Veritabanı katmanı söz konusu olduğunda, RDBMS için SQL öğrenmeniz ve trend olan veya talep edilen ne olursa olsun bir grup NoSQL veritabanı öğrenmeniz gerekecektir.

İşte tam yığın web geliştirme için bir yol haritası. Makaleyi gözden geçirin ve hangi araçları öğreneceğinizi ve hangilerini önce öğreneceğinizi öğrenin. Dışarıda bir sürü eksiksiz web geliştirme aracı var ve ne öğrenmek istediğinize karar vermeden önce bunlara maruz kalmanız gerekiyor.

Uzman olsanız bile her zaman yol haritanızın bir parçası olan bir diğer önemli şey de güncel kalmanız gerektiğidir. 2020 için tam yığın web geliştirme eğilimleri olanlar gelecek yıl aynı olmayacaktır. Periyodik olarak tanıtılan birçok yeni çerçeve ve araç vardır.

Trendlere ayak uydurmalısın en azından modası geçmiş olursun. Daima yeni ve gelecek olana bakın.


Bir java full stack web geliştiricisinin bilmesi gereken teknolojiler!

Java Full-Stack bir web geliştiricisi olmak için tek başına yeterli mi? Cevap kocaman bir HAYIR! Java kadar kapsamlı olsa bile, yalnızca bir dil öğrenerek tam yığın web geliştiricisi olamazsınız. Ama kesinlikle öğrenmeye değer bir dil.

Java'da bir Crampete sertifikası, Java'da iyi bilginiz varsa, özgeçmişinizi güçlendirmede uzun bir yol kat eder. Ancak Java ile kodlama öğrenmek istiyorsanız Crampete Java online kursuna katılmanızı öneririm

Javascript full stack web geliştiricilerinin bile tek bir dille yetinmediğini bilin. Onların da HTML ve CS'ye ihtiyaçları var. Ayrıca SQL'e ihtiyaçları olacak ve NoSQL veritabanlarını kullanmayı bilecekler.

En azından, web geliştirme alanında çalışmak isteyen herkes HTML, CSS ve JS öğrenmelidir. Ardından, bu dillere dayalı olarak birden fazla dil ve çerçeve öğrenmeyi seçebilirsiniz.


Bu nedenle, bir Java Full-Stack web geliştiricisi, diğer dilleri ve çerçeveleri de bilen biridir, ancak günün sonunda, Java teknolojileri ve çerçeveleri ile çalışma konusunda ustadır.

Böylece, Java tam yığın web geliştiricisi, Bootstrap ve React gibi ön uç web geliştirme araçları ve çerçeveleri ile etkileşimli kullanıcı arayüzleri oluşturmayı öğrenecektir.

Daha sonra veritabanı tarafında SQL öğrenmeniz ve MySQL, PostgreSQL ile çalışmanız gerekecek. Öte yandan, AWS DynamoDb ve MongoDB gibi NoSQL veritabanlarıyla çalışabilmelisiniz . Alın çevrimiçi MongoDB kursu iş aramada durumunu iyileştirmek için bir beceri için.

1_wTI5o50NfND8a9fOPPgESw.jpg

Java Full-Stack web geliştiricisi için Teknolojiler ve Çerçeveler kontrol listesi.

HTML - Web geliştirmenin temeli. Her web geliştiricisinin sahip olması gereken en temel ve vazgeçilmez becerilerden biridir.

CSS- Sayfanın davranışını ve stilini ve içindeki her şeyi kontrol edecek stil sayfası.

JS- ayrıca bir web geliştirme temelidir, bu tam bir yığına çok yaklaşan dildir. Ön uç geliştirme ve arka uç geliştirme için çerçevelere sahiptir.

React- En popüler istemci tarafı çerçevelerinden biri, sahip olunması çok değerli bir beceridir. React, yalnızca web uygulamaları yazmak için değil, aynı zamanda mobil uygulamalar için de hala çok talep görüyor. ReactJ'lerde çevrimiçi bir kursla sertifika alın

Vue- Vue açısal her iki dünyanın en iyi olmak ve Tepki gerekiyordu bir ön uç çerçevesidir. Popülaritesi artıyor ve bilinmesi yararlı bir beceri.

Java- Genel amaçlı dil, yaklaşık yirmi yıldır var ve hala güçleniyor. Bu makale tamamen java ve tam yığın web geliştiricisi olarak neden ve nasıl uzmanlaşılacağı hakkındadır. Bu nedenle, bu öğrenmeniz gereken vazgeçilmez bir beceridir.

Core Java- Bu tam olarak tanımlanmamıştır, ancak Java Standard Edition için yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Java'nın en sağlam ve temel sürümüdür ve epeyce popüler API'ye sahiptir. Aynı zamanda bir kütüphane koleksiyonuna atıfta bulunur.

JSP- Java Server Pages, dinamik, platformdan bağımsız web uygulaması oluşturmak için bir arka uç teknolojisidir. Dinamik içeriği destekler ve tüm Java API ailesine erişimi vardır. Bu mutlaka öğrenilmesi gereken bir teknolojidir.

Servletler- Orta katman olan programlar, kullanıcıdan girdi toplamaya, veritabanından bilgi sunmaya ve dinamik içerik yüklemeye yardımcı olurlar. Servlet öğrenmeniz sizin yararınızadır.

Java Web-servisi/RestFul API- Web servislerinin geliştirilmesinde iletişim için temsili durum transfer teknolojisine dayalıdır . Veri almak, koymak, göndermek ve silmek için standart bir API'dir. Bu, Java'da kodlamanız gerekiyorsa, sonunda öğreneceğiniz bir şeydir.

Hazırda Bekletme- Java programlama dili için Nesne İlişkisel Eşleme (ORM) aracı. Veritabanı işlemlerini gerçekleştirmek için kurumsal uygulamalarda popüler bir seçimdir. Öğrenmek harika bir beceridir.

Bahar- Kurumsal java için en ünlü çerçeve, java'da yüksek işlevli, yeniden kullanılabilir kod oluşturmak için kullanılır. Hafiftir ve herhangi bir java uygulaması yazmak için kullanılabilir.

Spring boot- Hızlı uygulama geliştirme için yay modülüdür. Bir mikro hizmet oluşturmayı öğrenmek için çerçeve olarak bilinir. Çok az yay konfigürasyonu ile bağımsız yay tabanlı uygulama oluşturmak için kullanılır.

Spring security - Kimlik doğrulama ve yetkilendirme ve kurumsal bir uygulama için güvenlik odaklı daha fazla özellik sağlayan JavaEE çerçevesi. Bu bir web uygulaması çerçevesidir ve bir Java uygulaması için güvenliği yönetmeyi öğrenmek için önemli bir araçtır.

Spring MVC Test çerçevesi - Bu aracın amacı, JUnit kullanarak yay MVC'nin test sürecini basitleştirmektir. Ayrıca entegrasyon testini de destekler.

JUnit- tekrarlanan test yazmak ve çalıştırmak için yararlı olan Java için birim test çerçevesi. Test odaklı geliştirmeyi desteklemiştir ve xUnit test çerçevesinin bir parçasıdır.

Selenium- Oradaki tüm web uygulamaları için Selenium, en iyi yazılım test çerçevelerinden biridir. Test komut dosyası dili öğrenmeden testler yazabilirsiniz. Java geliştiricileri tarafından HTML ve JSP dosyalarını test etmek için kullanılır.

Git- dağıtılmış sürüm kontrol sistemi işbirliği için çok önemlidir. Kodlamadaki her küçük değişiklik, şimdiye kadar yazılmış kodun her versiyonuna zarar veren git ile tespit edilebilir.


pexels-photo-114907.jpg
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
EsatOfficial

EsatOfficial

Kara Gül ... 🥀
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
19 Ara 2020
Konular
1,483
Mesajlar
6,591
Reaksiyon Skoru
2,227
Altın Konu
123
Başarım Puanı
277
TM Yaşı
11 Ay 25 Gün
Online Süresi
72d 18h 13m
MmoLira
875
DevLira
53
Takipçiler
32

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
5,684
Mesajlar
46,623
Reaksiyon Skoru
7,328
Altın Konu
364
Başarım Puanı
481
TM Yaşı
11 Yıl 7 Ay 9 Gün
Online Süresi
116d 17h 24m
MmoLira
17,526
DevLira
411
Takipçiler
170
Paylaşım için teşekkürler :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst