Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Worlds 2020 finalistleri belli oldu

CaanibaL

morsmordre
Ticaret - 0%
0   0   0

KAFKAS2 MUHTEŞEM OYUN YAPISIYLA 27 KASIM'DA AÇILIYOR. 8. YILA ÖZEL ETKİNLİKLER, GLOBAL OFFLINE SHOP VE PEK ÇOK YENİLİK İLE SİZLERLE!DETAYLI TANITIM İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

197495-worldslole-orig-1-article_m-1.jpeg


League of Legends Worlds 2020 turnuvasının yarı final galipleri belli oldu.

15 Ekim DRX’i eleyen DAMWON Gaming ve18 Ekim Pazar günü çeyrek finalde Gen.G’yi 3-0 eleyen G2 Esports 24 Ekim Cumartesi günü yarı finalde karşı karşıya geldiler.

İlk karşılaşmada 4/0/12’lik Gankplank oyunu ile DWG Nuguri ve 6’0/9’lukJhin performansı ile DWG Ghost önderliğinde 28 dakika sonucunda 22-6 gibi ezici bir üstünlükle DAMWON Gaming ilk karşılaşmayı önde tamamladı.


İkinci karşılaşmada ise ilk maçın tam tersi olaylar yaşandı. Maça önde başlayan taraf G2 Esports oldu doğru zamanda doğru savaşları ile önce Alev ruhu ile beraber 4 ejderi aldılar daha sonra ise rakiplerine toparlanma şansı vermeden 25-8 ‘lik skorla durumu eşitlediler.

Henüz seçim ekranındayken DAMWON Gaming üst koridor oyuncusuna Fiora alarak takım savaşından uzak ayrık ittirmeye dayalı bir kompozisyon olsa da maç esnasında işler istenildiği gibi gitmedi ve DWG Nugiri oyunu 0/7/1 skoru ile tamamladı.

3. Maçta kırmızı tarafta geçen DAMWON Gaming bu sefer ejderleri rakibine bırakmadı ve dört ejderi de alarak oyunu erken aşamada domine etti. Aldıkları dağ ruhu ile beraber 19-9’luk skorla oyunu 31 dakikada kapattılar ve seride durumu 2-1’e getirmeyi başardılar.

Yarı finalin dördüncü karşılaşmasında 2-1 geride olan G2 Esports ekibinin turnuvadan elenmemek için iyi bir seçim ekranı geçirmesi gerekiyordu ve DAMWON Gaming’e kıyasla geç oyun safhaları için kurdukları takım kompoziyonu daha iyiydi.

DAMWON Gaming rakibinin geç oyun safhasında daha güçlü olduklarını bilerek erken oyunda agresif oyunlarla rakiplerini savaşa zorladı. Orta koridor oyuncuları olan ShowMaker en sevdiği şampiyonlarından birini, Twisted Fate alıp 6 levelden sonra bütün koridorları öne geçirmeyi başardı

İlk ejderi 7. dakikada alan DAMWON Gaming koridorları da kazanınca ejder savaşlarına rakibi sokmayacak duruma geldi ve 12. dakikada 2. ejder 17. dakikada da 3.ejderi alarak rakipleri arasındaki arayı açtı.

Kaybederlerse elenecek olan G2 Esports ekibi ise DAMWON Gaming karşısında yeterli reaksiyonu veremedi ve henüz 18 dakika gibi çok erken bir sürede 12-2’lik bir oyun ile League of Legends 2020 Worlds turnuvasına veda eden ilk yarı finalist oldu.

Uluslararası turnuvalara bakıldığı zaman rekor sayılabilecek bir sürede oyunu kazanan DAMWON Gaming, 2 senelik LCK hasretine noktayı koyuyor ve ilk finalist olarak, TES - Suning maçından gelecek olan rakibini bekliyor.

damwon-lck-2020.jpg


DAMWON Gaming’in birinci finalist olarak belirlenmesinin ardından ertesi gün yani 25 Ekim Pazar günüyse çeyrek finalde JD Gaming’i 3-1 eleyen Suning ve Fnatic karşısında olağanüstü şekilde 2-0’dan geriye dönüp 3-2 çeyrek final serisini kazanan Top Esports karşı karşıya geldi.

Birinci karşılaşmada erken oyunda altın ve alınan ejderlere bakıldığında Top Esports ekibi önde olsa da 20. dakikadan sonra Suning ekibinin yaptığı takım savaşları sayesinde Suning ekibi 30 dakikanın ardından 1.maçtan galibiyetle ayrıldı.

Günün ikinci maçında Top Esports ekibi ejdeleri rakibi Suning’e bıraksa da oyunun başından sonuna kadar altında önde giden taraftı ve 26. dakikada baron güçlendirmesini alarak rakibe olan baskılarını arttırdı.

Baron sonrası kurulan üstünlükle beraber takım savaşlardan galip gelen Top Esports ekibi 33 dakikanın ardından 12-7’lik skorla seride durumu 1-1’e getirmiş oldu.

Serinin üçüncü maçında ise 2.maçın aksine erken oyunda daha iyi oynayan taraf Suning ekibiydi. Top Esports oyundaki ilk iki ejderi alsa dahi bunlar oyunu kazanmak için yeterli olmadı ve ilk iki ejderden sonra çıkan bütün okyanus ejderlerini Suning aldı ve okyanus ruhu ile beraber maçı rahatlıkla kazandı.

Yarı final serisinin 4. maçında iki tarafta oyuna sakin ve güvenli oynayarak başlasa da Top Esports ekibi daha 14. dakikada oyunun ilk iki ejdeini almış durumdaydı.

16. dakikada Karsa’nın alt koridora attıgı ninja baskından sonra Top Esport ekibi 17. dakikada 3. ejderi de aldı ve Alev ve Dağ ejderleri bonusundan sonra çantasına bir de Bulut ejderi bonusu ekledi.

Ejderler konusunda Top Esports ekibi rakibinden önde olsa da altın üstünlüğü az da olsa rakibi Suning’in elindeydi.

Alınan ilk 3 ejderin ardından rakibine ejder bırakmayan Suning arka arkaya 3 tane bulut ejderi aldı ve ejder sayılarını rakibi ile eşitledi.

38.Dakikada 6000 altında önde olan Suning ekibi kazandığı takım savaşı sonrası Baron Nashor’u katletti.

Baronun bitmesine 40 saniye kala 4. Ejder için savaşmak zorunda kalan Top Esports ekibi iyi bir takım savaşı çıkarsa da baron güçlendirmesinin verdiği özellikler sayesinde savaşın kazananı Suning oldu ve 42 dakikalık oyunun sonunda Suning ekibi rakibini 21-18 yenerek finalist olmaya hak kazandı.

Maçın ve hatta serinin kahramanı orta koridorda 8/1/8’lik bir akali performansı sergileyerek takımını sırtlayan SN Angel oldu.

4. Maçın bitişi ile beraber League of Legends 2020’nin finalistleri belirlenmiş oldu.

0_PWO8u9Owg7qfpyaj.jpg
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst