Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Darbe2 kapandı , Gameforge ihtar mı atıyor ?

Kıpkırmızı

Level 1
Ticaret - 0%
0   0   0
Revolt’un yorumlarının bir kısmına katılıyorum. Ve admin arkadaşımızı bilmediği bir kaç konuda aydınlatmak istiyorum.

Sevgili admin. Görüşünüze üzülerek katılamayacağım. Derindarbe hayranı değilim ama adam herkesin göremediği bir şeyi başardı bana göre. NM marketi 2. Plana attı ve sadece oyuncu odaklı sunucular açtı. Buna ben de şahidim. Siz başarıyı para kazanmak olarak değerlendiriyorsunuz. O ise başarıyı para kazanma odaklı olmayan bir sunucu açabilmek ve her şeye rağmen son oyuncusuna kadar hizmet etmeye devam edebilmek olarak olarak tanımlıyor. Oyuncusu kalmayan bir sunucuda kime hizmet edeceksiniz? Her ne kadar oynamaya devam etmek istesek de ticaret dönmediğinden artık keyif vermiyordu. Bende bu nedenle bırakmıştım. Ve sunucuyu kapatarak bizi şaşırtmadı. aksine zaten bu şekilde yapacağız diye anlata geldiği şeyi yaptı. Şimdiye kadar dediğinden farklı davranmadı.

Bana göre derindarbe kimsenin başaramadığını başardı. Adamın videosunu izleseydiniz ve sunucularında bulunsaydınız daha iyi anlardınız. Biz buna bizzat şahit olduk. O yüzden bu kadar rahat olduğunu düşünüyorum. Aslında bir tokat attı herkese. Anlayan anladı.

Birkaç sunucu gibi ihtarlar aldığını zaten 3 ay önceki videosunda belirtmiş. Hatta 3 ay önce kimsenin bilmediği bu haberi ilk o vermiş. Peki o zamandan bu zamana, yani 3 aydan bu yana sunucuyu kapatmamış birine, ihtar yüzünden sunucuyu kapattı demek ne kadar doğru olur. İhtar yüzünden kapatsaydı 3 ay önce kapatması gerekmez miydi?

Ben kendisinin reklamını Turkmmo’da göremedim. Hatta bir videosunun altına burada reklam vermesini söyledim. Acaba bundan dolayı mı kendisi hakkında böyle bir yorum yaptınız? Burada reklamı olsaydı yine bu yorumu atar mıydınız merak ediyorum. Pek taraflı gördüm sizi.

Saygılarımla.

Konu Sahibi
Konu Sahibi

oKARADAYIo

kill noobs
Ticaret - 100%
2   0   0
Merhabalar , başlıkta fazlası var azı yok , 1. si Nesne marketi açmadı demişsin , oyuncu odaklı sunucu açılmış senin tabirinle ama ne tesadüftür ki oyuncu olmadığı için kapatılmış , ek olarak kendi açıkladığı video'dada oyuncu olmayan bir sunucuya neden her ay 2000 tl server parası ( sunucu kabini parası ) ödeyelim diyor ? diğer konu gameforge'nin ihtar göndermesi , bu konudada derin darbe zaten kendi ağzıyla haklarında son 3 aydır yasal süreç olduğunu ancak bunları eğer oyuncu olsaydı göze alıyorduk diyerek sözünü sonlandırıyor , konu zaten derin darbe tarafından görüldü ve ekstra olarak bir video eklememi söyledi ve eklendi. Yani senin cevabını bildiğin soruları sorgulaman ne kadar mantıklı ?

derindarbe.png

Revolt’un yorumlarının bir kısmına katılıyorum. Ve admin arkadaşımızı bilmediği bir kaç konuda aydınlatmak istiyorum.

Sevgili admin. Görüşünüze üzülerek katılamayacağım. Derindarbe hayranı değilim ama adam herkesin göremediği bir şeyi başardı bana göre. NM marketi 2. Plana attı ve sadece oyuncu odaklı sunucular açtı. Buna ben de şahidim. Siz başarıyı para kazanmak olarak değerlendiriyorsunuz. O ise başarıyı para kazanma odaklı olmayan bir sunucu açabilmek ve her şeye rağmen son oyuncusuna kadar hizmet etmeye devam edebilmek olarak olarak tanımlıyor. Oyuncusu kalmayan bir sunucuda kime hizmet edeceksiniz? Her ne kadar oynamaya devam etmek istesek de ticaret dönmediğinden artık keyif vermiyordu. Bende bu nedenle bırakmıştım. Ve sunucuyu kapatarak bizi şaşırtmadı. aksine zaten bu şekilde yapacağız diye anlata geldiği şeyi yaptı. Şimdiye kadar dediğinden farklı davranmadı.

Bana göre derindarbe kimsenin başaramadığını başardı. Adamın videosunu izleseydiniz ve sunucularında bulunsaydınız daha iyi anlardınız. Biz buna bizzat şahit olduk. O yüzden bu kadar rahat olduğunu düşünüyorum. Aslında bir tokat attı herkese. Anlayan anladı.

Birkaç sunucu gibi ihtarlar aldığını zaten 3 ay önceki videosunda belirtmiş. Hatta 3 ay önce kimsenin bilmediği bu haberi ilk o vermiş. Peki o zamandan bu zamana, yani 3 aydan bu yana sunucuyu kapatmamış birine, ihtar yüzünden sunucuyu kapattı demek ne kadar doğru olur. İhtar yüzünden kapatsaydı 3 ay önce kapatması gerekmez miydi?

Ben kendisinin reklamını Turkmmo’da göremedim. Hatta bir videosunun altına burada reklam vermesini söyledim. Acaba bundan dolayı mı kendisi hakkında böyle bir yorum yaptınız? Burada reklamı olsaydı yine bu yorumu atar mıydınız merak ediyorum. Pek taraflı gördüm sizi.

Saygılarımla.

Ticaret - 0%
0   0   0
Bu arkadaşın serverının tutmayacağı belliydi zaten. Arkanda milyon dolarlık şirketin ayırdığı bütçelerle, yapılan reklamlarla ve geliştirici ekibiyle adam akıllı konuyu yürütemeyen biriydi. Şimdi düşük bütçelerle sadece ismine oyuncu geleceğini sandı yanıldı. Serverı istediği gibi tutmadı, masraflar zarar yazmaya başlayınca bu tarz bir hikayeye girmiştir tahminim. 1000-2000 lira gibi paraları ödeyemeyecek kadar kazanamadıysa zaten vay haline. Bu arada videoyu izlemedim ama 2000 liradan fazla co location parası ödüyorsa aylık birileri iyi dürtüyor demektir.

Ha Gameforge bu arkadaşa dava açsa yerden göğe kadar haklı. Yıllarca ekmeğini yemiş, şirketin çeşitli sırlarına vakıf olmuş, yıllarca pvp serverlarla mücadele ediyorum diye goygoy yapan bu arkadaş, eski şirketine ihanet etti sonuçta. Gameforge`un çok önceden birşeyler yapması gerekirdi, şu an yaptığını sanmıyorum ama koca şirketin insanların gözünde eski personeline bile madara oluyor durumuna düşürülmesi hoş değildi.

Bu işlerin o kadar kolay olmadığını bu arkadaş öğrenmiş sanırım. Bundan sonra da parası azaldıkça 1-99 veya 1-105 serverlarla piyasaya geri dönüp harçlığını çıkaracaktır.

Siz forum sahibisiniz bu tarz konulara yorum yapmanız yanlış bir durum.

Milyon dolarlık şirket dediğiniz bu ülkeden türk lirasını dövize çevirip kendi merkezine alan bir şirket yani senin ülkendeki parayı alıyorlar çekiyorlar ve döviz yukarı gidiyor böyle ülkeden para çekmeye çalışanlar yüzünden türkiye kaybediyor bir şey alacağınız zaman sizlerde daha pahalıya alıyorsunuz dolaylı olarak size de zarar veriyor bu durum.

Yaptığı zararlar ve oyunun tutup tutmaması sadece serveri açan kişiyi ilgilendirir sizi değil zarar konusunda kanıtsız belgesiz yorumunuz yersiz. Her insan bir yerle ilişiği kesilmişse istediği her şeyi yapmakta özgürdür o kişide server açmayı düşündü yaptı hediye sözleri vardı tuttu yalan söylemedi sonuç olarak bir tek konuda yalan söylemiş olabilir serverin kapanmayacağı konusunda kimse kalmamışsa günde 1 kişi bile girmiyorsa sonuç olarak kimsenin hakkına girmiş sayılmaz diyeceğim ama kiminin hak konusundaki görüşü farklı olabileceği için bu hak konusuna bir şey diyemiyorum oyunlar ticari gözle bakılmamalı oyunlar eğlence amaçlı bakılmalı ve ona göre oyun planlanırsa daha fazla kişiye ulaşır.

O metin2 de sadece comalar para alıyordu diğerleri almıyordu gmler vs bir insana bir işi bedava yaptıramazsın, yaptırırsan böyle hilelerin çıkması normal bunu görmezden gelen herkes suçlu derindarbe de görmezden geldiyse o da dahil ve diğer insanların hakkına girmiş demektir. Eğer serveri tutmuş olsaydı kazanılacak olan para türkiyede kalacağı için ekonomiye faydalı demektir ve bu dolaylı yoldan size ve tüm ülkeye fayda sağlamış demektir hakına girdiyse insanların dolaylı yoldan biraz olsun geri ödemiş olur.

Gameforge'nin dava açması sadece o şirketi ilgilendirir ama açamaz çünkü kendileri sadece tek bir mahkemeye bağlı türkiyedeki mahkemelerle işleri yok görmezden geliyorlar vergi konusunda anlaşabilirlerse türkiye ile öyle dışarıdan para giriyor ülkeye o da reklam için diğer türlü komple ülkenin parasını çekiyorlar.

Bir ara yayıncıları toplamışlar bir yere ücretli reklam yaptıracaklarmış tüm yayıncılara ama türkiye ile anlaşamamışlar vergi konusunda onunda yerine yayıncılara 100k ep teklif etmişler ve bazıları kabul etmiş ama 3 4 gün veya daha fazla bir süre video atmadıklarında hesaplarını direk kapattılar çoğunun hesabını. Bu durumda Gameforge senin ülkendeki insanların hakkına giriyor madara olması yerli yerinde değil mi.

Her işin bir zorluğu vardır en çok da bir şeyleri yönetenler zorlanır bir hata yaptıklarında bir çok yeri etkiler.

(-- Bundan sonra da parası azaldıkça 1-99 veya 1-105 serverlarla piyasaya geri dönüp harçlığını çıkaracaktır. )

Sözünüze bakarsanız sizde harçlığınızı kazancınızı forum vb. sitelerinizden çıkarıyorsunuz küçümser bakış açınız yersiz ve yanlış.
Buradaki yazdıklarınız size yazılmış olsaydı ne hissederdiniz insanları aşağılayıcı ve küçümser ezici bakış açınız aşırı değil mi?
Bir forum sahibinin böyle yorumlar yapması yanlış. İnsanların size olan bakış açısını kötüleştirirsiniz ve kendi forumunuza işinize zarar verirsiniz. Kendi bakış açınıza göre doğru olabilirsiniz ama her insanın bakış açısı farklı olduğu için bunu anlayarak diğer yorumlarınızda daha hafif bir üslup kullanmanızı öneririm taktir sizindir. Bu attığınız yorum doğrultusunda sizin bu forum yönetiminde biraz zayıf olduğunuzu düşünüyorum yaptığınız böyle hatalar yüzünden.

Tranquillo

Yıldızlar Bile Kayar
Ticaret - 0%
0   0   0

Milyon dolarlık şirket dediğiniz bu ülkeden türk lirasını dövize çevirip kendi merkezine alan bir şirket yani senin ülkendeki parayı alıyorlar çekiyorlar ve döviz yukarı gidiyor böyle ülkeden para çekmeye çalışanlar yüzünden türkiye kaybediyor bir şey alacağınız zaman sizlerde daha pahalıya alıyorsunuz dolaylı olarak size de zarar veriyor bu durum.

Yaptığı zararlar ve oyunun tutup tutmaması sadece serveri açan kişiyi ilgilendirir sizi değil zarar konusunda kanıtsız belgesiz yorumunuz yersiz. Her insan bir yerle ilişiği kesilmişse istediği her şeyi yapmakta özgürdür o kişide server açmayı düşündü yaptı hediye sözleri vardı tuttu yalan söylemedi sonuç olarak bir tek konuda yalan söylemiş olabilir serverin kapanmayacağı konusunda kimse kalmamışsa günde 1 kişi bile girmiyorsa sonuç olarak kimsenin hakkına girmiş sayılmaz diyeceğim ama kiminin hak konusundaki görüşü farklı olabileceği için bu hak konusuna bir şey diyemiyorum oyunlar ticari gözle bakılmamalı oyunlar eğlence amaçlı bakılmalı ve ona göre oyun planlanırsa daha fazla kişiye ulaşır.

O metin2 de sadece comalar para alıyordu diğerleri almıyordu gmler vs bir insana bir işi bedava yaptıramazsın, yaptırırsan böyle hilelerin çıkması normal bunu görmezden gelen herkes suçlu derindarbe de görmezden geldiyse o da dahil ve diğer insanların hakkına girmiş demektir. Eğer serveri tutmuş olsaydı kazanılacak olan para türkiyede kalacağı için ekonomiye faydalı demektir ve bu dolaylı yoldan size ve tüm ülkeye fayda sağlamış demektir hakına girdiyse insanların dolaylı yoldan biraz olsun geri ödemiş olur.

Gameforge'nin dava açması sadece o şirketi ilgilendirir ama açamaz çünkü kendileri sadece tek bir mahkemeye bağlı türkiyedeki mahkemelerle işleri yok görmezden geliyorlar vergi konusunda anlaşabilirlerse türkiye ile öyle dışarıdan para giriyor ülkeye o da reklam için diğer türlü komple ülkenin parasını çekiyorlar.

Bir ara yayıncıları toplamışlar bir yere ücretli reklam yaptıracaklarmış tüm yayıncılara ama türkiye ile anlaşamamışlar vergi konusunda onunda yerine yayıncılara 100k ep teklif etmişler ve bazıları kabul etmiş ama 3 4 gün veya daha fazla bir süre video atmadıklarında hesaplarını direk kapattılar çoğunun hesabını. Bu durumda Gameforge senin ülkendeki insanların hakkına giriyor madara olması yerli yerinde değil mi.

Her işin bir zorluğu vardır en çok da bir şeyleri yönetenler zorlanır bir hata yaptıklarında bir çok yeri etkiler.

(-- Bundan sonra da parası azaldıkça 1-99 veya 1-105 serverlarla piyasaya geri dönüp harçlığını çıkaracaktır. )

Sözünüze bakarsanız sizde harçlığınızı kazancınızı forum vb. sitelerinizden çıkarıyorsunuz küçümser bakış açınız yersiz ve yanlış.
Buradaki yazdıklarınız size yazılmış olsaydı ne hissederdiniz insanları aşağılayıcı ve küçümser ezici bakış açınız aşırı değil mi?
Bir forum sahibinin böyle yorumlar yapması yanlış. İnsanların size olan bakış açısını kötüleştirirsiniz ve kendi forumunuza işinize zarar verirsiniz. Kendi bakış açınıza göre doğru olabilirsiniz ama her insanın bakış açısı farklı olduğu için bunu anlayarak diğer yorumlarınızda daha hafif bir üslup kullanmanızı öneririm taktir sizindir. Bu attığınız yorum doğrultusunda sizin bu forum yönetiminde biraz zayıf olduğunuzu düşünüyorum yaptığınız böyle hatalar yüzünden.
Forum tarzı platformlarının en temel amacı insanların fikir ve düşüncelerini bir araya toplamak, toplanmasında yardımcı olmaktır. Forum sahibi veya admin rütbesinde diye kendi fikrini belirtemez mi? İkinci olarak insanlar tabiki platform veya sektör değişebilir ama buradaki durum çok farklı.
Onca zaman bir yapıya karşı mücadele ediyorsun, o yapıda zaman veya emek harcayan kişiler ile de son derece savaş veriyorsun, gün geliyor o dönem bitiyor diye hemen zıt yönde taraf almak etik açıdan uygun değil. Ne rezillikler yaşandı herkes gördü.

İlk paragrafında oyunların temel amacı para değil eğlence diye belirtmişsin. Bana örnek verir misin hangi x isimli proje veya oyun tamamen eğlenceyi ön planda tutuyor? @Kıpkırmızı

admin

Administrator
Ticaret - 0%
0   0   0

Saygılarımla.
İhtar yüzünden kapandığını düşünmüyorum dedim zaten önceki mesajımda. Sadece öyle bir ihtimal gerçekse diye bir yorum yaptım. Onun dışında bu işin altından kalkamadığını o yüzden kapattığını düşündüğümü söyledim. Çünkü vakit bulunca bir kaç videosunu izledim. Bize şöyle saldırı geliyor böyle saldırı geliyor, şu oluyor bu oluyor diye hep bahane üretmek üzerine kurulu. Saldırıyı hepimiz alıyoruz. Turkmmo`ya gelen saldırının 10 da 1 i bile gelmiyordur eminim. Bunlar bahane, bu sektörde saldırı almayan yok. Ayrıca yaptığım yorumda pvp yönetmek daha zor, buna henüz hazır değil tecrübe kazanması gerekiyor. Onun için yazdım.
Son olarak ben görüşlerimi açıkça yazmayı severim. Bize reklam vermiş vermemiş çok umrumda değil, kimseyi buna göre değerlendirmem. Gameforge belirli aralıklarla reklam çalışmalarımız oluyor ama bu forumda onlar aleyhinde pek çok defa yorum yapmışımdır. Beni tanımadığınız belli böyle düşünmeniz normal. Geçmiş mesajlarımı incelerseniz dediğim gibi Gameforge vb pek çok şirket içinde eleştirilerim oldu. Yorum yaparken reklamveren, reklamvermeyen diye ayırt etmem. Kaldı ki reklam peşinde koşuyor olsaydım reklamvermeyen adamları eleştirmek yerine burada öve öve bitiremeyip, sempatilerini kazanmaya çalışır peşlerinden koşardım. Öyle bir karakterim yok :) Yine zamanında bize en çok reklamveren pvpcileri sitelerine koydukları online sayaçları yüzünden burada gömen benim :) Bu arada bir ekleme yapayım, her eleştiriyi saldırı ya da taraflılık olarak görmeyin. Bize de çok eleştiri geliyor hatalarımızı görüyoruz bu sayede kendimize çeki düzen veriyoruz.

Ben her konuya yorum yazarım. Her üye yorum yazar. Küfür vs olmadığı sürece herkes özgürce görüşünü dile getirebilir. Bende getiririm. Tarafsız olmak gibi bir zorunluluğum yok. Kaldı ki söylediklerim eleştiri. Derindarbeninde bunu kaldıramayacak bir adam olduğunu düşünmüyorum.
Bu arada ekonomi dediğiniz şey sizin dediğiniz gibi işlemiyor. Gameforge denen şirketin bir sürü bayisi var, bu bayilerin bir sürü çalışanı var. Onların epin kodlarını satarak hepsi para kazanıyorlar, personel çalıştırıyorlar. Çalıştıkları ödeme kuruluşları da para kazanıyor. Yani bu büyük bir pazar. Yabancı şirketlerin Türkiye`ye yatırım yapması olumsuz değil tam tersi son derece olumlu bir durumdur ülke ekonomisi. Aynı Gameforge, bu ülke de reklamlar veriyor ( TVlerde reklamları dönüyor mesela son dönemde ) fuarlara katılıyor. Bir pvpnin 1 senede kazandığı paranın 10 katını bu reklam bütçelerine, fuarlara harcıyorlar. Kaldı ki Türkiye pazarının gelişmesine de katkısı oluyor.

Yine ek olarak yurtdışı şirketler bir süredir vergi ödüyorlar dolaylı olarak. Bununla ilgili yasa çıktı zaten. Bu vergi algı konularına siz yazdığınız için giriyorum yoksa konumuz o değil.

Bir diğer konu yaptığı zararlar ve oyunun tutup tutmamasıyla ilgili bu adam video çekip Youtube`a atıyorsa bu konularla ilgili gelecek yorumlara da açıktır anlamına gelir. o Söylemese ben nereden bileceğim ettiği zararı ? Kendi kurduğu cümlelerin üstüne belgemi sunmam gerekiyor ? Açın videoyu orada söylüyor zaten sunucu ödemesi şu kadar diye. Ama dediğim gibi o söylediği rakamların gerçekliği yok yıllardır bu sektörün içindeyim ben.

Bir başka o şirketi ilgilendirir mesajına da yorum yazayım. Gameforge dava açıyorsa bu herkesi ilgilendirir, tüm oyun sektörünü ilgilendirir. Gameforge ile yıllar önce yasal konularla sorun yaşamış biri olarak söylüyorum bunu. Gameforge burada dava açabiliyor, kim açamıyor diyorsa kara cahildir, üzgünüm.

Bu arada Gameforge beni zerre ilgilendirmez, umrumda da değil. Derindarbe isimli arkadaşın, oralarda çalışırken milleti tehdit ettiği, size şöyle yapıcaz böyle yapıcaz peşinizi bırakmayacağız korsanlar dediği, pvp açanlara hırsız muamelesi yaptığı videoları hala internette var. Açın izleyin. Benim tek derdim uzun süre böyle muhabbet yapıp, şirketten ayrıldığında pvp açan insanın inandırıcılığı gözümde "0"
Yoksa ben Derindarbe`yi daha önce de takip ediyordum ve takdir ediyordum. Kendine özgü bir tarzı ve tavrı var.

Son cümlenize istinaden, benim insanlara şirin görünmek, sevgi pıtırcığı olmak gibi bir derdim yok. Herkes gibi bende görüşlerimi yazarım, yazmaya da devam ederim. Örneğin sizin gibi yapsaydım benim de hemen sizin karakterinizle ilgili karşı atağa geçmem gerekirdi ama yapmıyorum, çünkü burada konu sizin karakteriniz değil.

Çok uzatmak istemiyorum ama konuya yorum yapacaksanız görüşleriniz üzerinden ilerlerseniz daha sağlıklı bir ortam olur. Sürekli olarak o başkasını ilgilendirmez, bu sizi ilgilendirmez gibi yorumlar yapıp hemen ardından da benimle ilgili karşı atağa geçmek sağlıklı bir tartışma ortamı oluşturmuyor. Burası bir forum ve herkes her konuda görüşlerini yazabilir. Bu forumda da böyle bir konu açıldıysa elbette altına herkes görüşlerini yazabilir. Buranın amacı budur, herkes görüşlerini yazsın, karşılıklı tartışalım ne güzel işte.

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri değil mi zaten bu ? Kendi gibi düşünmeyenleri, eleştirenleri vatan haini ilan etmek. Doğru düzgün tartışabilsek ülkece zaten pek çok sorunu çözeceğiz.

Son düzenleme:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)