Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Altın Konu Apex Legends engine error hatası çözümü

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

harunkocer

Felaketmt2 Yakında!
apexlegends1000x622o3jr85pputwcfb1d4li0bkalyupn65kwhzgyzt5r9o.jpgApex Legends'ın PC oyuncuları, oyun sırasında rastgele çökmeler hakkında rapor veriyor. Genellikle, bir Motor Hatası (DXGI, CreateTexture2D veya CreateShaderResourceView) mesajıyla bir kilitlenme görüntülenir. Bu kılavuz, bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.


Motor Hatası 0x887A0006 - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG
Uygulamanın aygıtı, uygulama tarafından gönderilen kötü biçimlendirilmiş komutlar nedeniyle başarısız oldu. Bu, araştırılması ve düzeltilmesi gereken bir tasarım zamanı sorunudur.
apexlegendsengineerrorcreateshaderresourceviewfailed.png


Motor Hatası
CreateTexture2D HRESULT 0x887a0005 ile doku __precomputedshadowtexture oluşturulamadı:
genişlik: 1024 yükseklik: 1024 mips: 1 kopya: 1 imgFormat: 0x29 bayrakları: 0x1080000


Motor Hatası
CreateShaderResourceView, HRESULT 0x887a0005 ile '(hata ayıklama adı yok)' üzerinde Gfx_TextureAsset_ResizeAndCopy'de başarısız oldu

Bu hatayı çözmenin yolu

Bazen Origin, oyunun kendisini yanlış bir şekilde yükleyebilir ve oyunun yeniden yüklenmesi yardımcı olabilir. Bunu yapmak için:

 • PC'nizde Origin'i açın.
 • Sol paneldeki Oyun Kitaplığım'ı tıklayın, ardından Apex Legends'ı seçin.
 • Apex Legends ekranında, oynat düğmesinin hemen altındaki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.
 • Seçenekler listesinden Geri Yükle'yi seçin.
 • Geri yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bu yapıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
Apex Legends oynamayı deneyin. Başarısızlıkla ilgili sorun, oyunu Origin üzerinden geri yükledikten sonra çözülmelidir.

Bu hatayı çözmenin alternatif yolu

EA forumundaki kullanıcılardan biri bu sorunu kaplamaları ve diğer uygulamaları devre dışı bırakarak ve NVidia Graphics sürücüsünü 417.71'e düşürerek çözdü.

Diğer uygulamalar, kaplamayı diğer pencerelerin üzerinde görüntüleyen yazılım anlamına gelir. Örneğin, FPS ekranı, CPU sıcaklığı, İnternet hızı, disk kaplaması, Oyundaki Origin, Asus GPU Tweak II, MSI Afterburner, ASUS için Aura, RivaTuner OSD, RivaTuner istatistikleri. Bunlardan herhangi birine sahipseniz, Apex Legends'ı çalıştırmadan önce bunları kapatmayı deneyin.

Bilgisayarınızda Nvidia Graphics 418.81 sürücüsü yüklüyse, 417.71 sürümüne indirmeyi deneyin.

Resmi NVidia web sitesine bağlantı .

Ayrıca sesli iletişim programlarını geçici olarak kapatabilirsiniz: Skype, Discord, vb. Ve oyun donarsa, görev yöneticisine gidin ve çok fazla RAM tüketen ve işlemci gücünü alan her şeyi devre dışı bırakın.

Bindirmeleri devre dışı bıraktıktan ve Nvidia Graphics 417.71 sürücüsünü yükledikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Apex Legends oynamayı deneyin. Motor Hatası çözülmelidir.

Diğer yöntemler. Diğer metodlar

Yukarıdaki seçenekler yardımcı olmadıysa, bu da yardımcı olacaktır:

 • Oyundaki grafik ayarlarını düşürün.
 • Oyun grafik ayarları menüsünden görüntüleme modunu Pencere veya Pencere Kenarlıksız olarak ayarlayın.
 • Apex Legends'ta bir sorun giderme uyumluluk testi çalıştırın. Masaüstündeki oyunun kısayoluna sağ tıklayın ve içerik menüsünden Uyumluluk Sorunlarını Gider'i seçin.
 • Nvidia kontrol panelinden G-Sync'i devre dışı bırakmayı deneyin. Bir AMD grafik kartı kullanıyorsanız, Freesync'i AMD Radeon yazılımından devre dışı bırakın.
 • Apex Legends harici bir sabit sürücüye kuruluysa, onu dahili sabit sürücüye yeniden yükleyin ve kullanılmayan harici sabit sürücülerin bağlantısını kesin.
 • Kaynağı, Denetim Masası »Sistem ve Güvenlik» Windows Defender Güvenlik Duvarı »Bilgisayarda izin verilen uygulamaların ayarları'na giderek Windows Defender Güvenlik Duvarı istisna listesindeki izin verilen uygulamalar listesine ekleyin.
rankingapex-1553715503676_1280w-1024x576.jpg
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst