Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

ßyMesMes

'Sıradışı Emekli Admin
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
Paylaşım
Katılım
2 Ağu 2010
Konular
5,440
Mesajlar
24,643
Reaksiyon Skoru
6,269
Altın Konu
425
Başarım Puanı
514
TM Yaşı
13 Yıl 8 Ay 23 Gün
Online Süresi
50d 11h 52m
MmoLira
1,171
DevLira
0

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Microsoft Flight Simulator 2020 Türkçe Rehber.jpg
Flight Simulator 2020 rehberimin bu bölümü mevcut oyun modlarını sunar. Dünya çapında uçarken zorlukların ve mevcut seçeneklerin bir listesini ekledik.

Dünya haritası
Uçuş Eğitimi
FaaliyetlerDünya Haritası
Dünya haritası, Flight Simulator 2020'deki temel oyun modudur. Kalkış noktanız olarak dünyadaki herhangi bir yeri seçmenize veya dünya üzerindeki herhangi bir yerin üzerinde zaten havada oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca burada tam bir uçuş planı oluşturabilir, günün saatine ve hava şartlarına karar verebiliriz.

Yerleşik arama motoru, yalnızca havaalanlarını değil, aynı zamanda yeniden oluşturulmuş turistik yerleri veya hareketli hayvan gruplarının bulunduğu yerleri bulmanızı sağlayan çok yararlı bir araçtır. Uçuşunuza tam olarak bunun üzerinden başlamak için seçtiğiniz konumun coğrafi koordinatlarını yalnızca buraya gireceksiniz.

Uçuş Planlama
Uçuş planını kaydetme ve yükleme
Uçak seçim ekranı
Hava koşullarını ve çok oyunculu seçenekleri seçme
İniş Zorlukları
Çalı Gezileri


The World Map mode not only allows you to select any spot on the globe as a starting point, but to plan a precise long flight route with additional waypoints - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Uçuş Planlama
Dünya Haritası modu, yalnızca dünya üzerindeki herhangi bir noktayı başlangıç noktası olarak seçmenize değil, aynı zamanda ek ara noktalar ile kesin bir uzun uçuş rotası planlamanıza da olanak tanır. Bu, özellikle yolcu uçakları için uzun uluslararası hava rotalarında kullanışlıdır, çünkü uçuş planlayıcısı, başlangıç havalimanı bölgesini terk etmek için önerilen kontrol noktalarını otomatik olarak ayarlayacaktır. Ayrıca, nihai varış noktasına inmeyi kolaylaştırmak için uygun yaklaşımı belirleyecektir. Kılavuzumuzun Gelişmiş Uçuş bölümünde uçuş planlama hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Her uçuş planı bir dosyaya kaydedilebilir ve diğer oyunculara gönderilebilir, böylece aynı navigasyon verileri uçaklarında görünecektir. Bu şekilde arkadaşlarınızla çok oyunculu modda uçabilirsiniz.

Harita üzerinde herhangi bir noktayı seçin ve Kalkış Olarak Ayarla seçeneğini seçin. İkinci noktayı seçip Varış Olarak Ayarla seçeneğini kullandıktan sonra uçuş planı oluşturulacaktır.

Kalkış noktası havaalanındaki pistse, oyuna uçmaya hazır bir uçakla başlayacaksınız. Haritanızı havaalanına yakınlaştırabilir ve başlangıç noktanız olarak bir park yeri seçebilirsiniz. O zaman uçağı başlatmanız ve piste ulaşmak için bir taksi şeridi kullanmanız gerekecek. Havaalanının dışında bir kalkış yeri seçtiyseniz, o zaman havada uçmaya başlayacaksınız.

Seyahat günlüğünde, planlanan rotanın tamamını görüntüleyebilir, ayrı navigasyon noktaları için rotayı, planlanan irtifayı ve her aşamanın yaklaşık uçuş sürelerini kontrol edebilirsiniz. Belirli bir uçuş planı oluşturmayla ilgili ayrıntılı bilgi için Uçuş Okulu ve İleri Uçuş bölümlerine bakın.

Uçuş Planını Kaydetme ve Geri Yükleme
Bir uçuş planını kaydetmek veya yüklemek istiyorsanız, ekranın altındaki seçeneği seçin veya boşluk tuşuna basın.

The default location of flight plan files has been buried in the system folders, so you can select your own path instead (just select a new custom path by following the standard rules of Windows OS) - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Uçuş planı dosyalarının varsayılan konumu sistem klasörlerine gömülmüştür, böylece kendi yolunuzu seçebilirsiniz (Windows işletim sisteminin standart kurallarını izleyerek yeni bir özel yol seçin).

In World Map mode, you can select a plane for a particular flight - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Uçak Seçim Ekranı
Dünya Haritası modunda, belirli bir uçuş için bir uçak seçebilirsiniz. Bir uçak seçin menüsünü açmak için sol üst köşedeki resme tıklayın.

In addition to selecting the aircraft, you can change the current paint of the plane in the Liveries tab, but only if you have already downloaded or purchased them - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Uçağı seçmeye ek olarak, Uçağın mevcut boyasını Liveries sekmesinden değiştirebilirsiniz, ancak bunu yalnızca indirdiyseniz veya satın aldıysanız.

The Weight & balance tab allows you to adjust the amount of fuel and the weight of your luggage on board, which can affect the range and stability of the flying machine - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Ağırlık ve denge sekmesi, uçan makinenin menzilini ve dengesini etkileyebilecek olan yakıt miktarını ve gemideki bagajınızın ağırlığını ayarlamanıza olanak tanır. Seçeneklerin sayısı, belirli uçağa bağlıdır.

In the next tab you can determine the type of system failures and when they may occur - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Sonraki sekmede, sistem arızalarının türünü ve ne zaman ortaya çıkabileceklerini belirleyebilirsiniz. Bunları zaman aralığı olmadan açarsanız, uçuş başlar başlamaz uçakta arıza olacaktır. Planlanan uçuşun tamamı kadar uzun bir zaman çerçevesi belirlemeye değer, böylece olası sorun rastgele ve daha az beklenen bir anda ortaya çıkabilir.

The last tab contains the ATC options - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Son sekme ATC seçeneklerini içerir. Bu kategoride kendi uçak kayıt numaranızı (uçağın gövdesine boyanmış), uçuş numaranızı ve hava trafik kontrolörleri tarafından kullanılacak rumuzunuzu belirleyebilirsiniz.

The final stage of configuring the flight allows you to choose weather conditions and time of day - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Hava koşullarını ve çok oyunculu seçenekleri seçme
Uçuş yapılandırmasının son aşaması, hava koşullarını ve günün saatini seçmenize olanak tanır. Ayrıca, bazı çok oyunculu seçenekleri etkinleştirebilirsiniz. Her şeyi, belirli bir konumdaki mevcut hava durumu tahmini ve günün saati olan CANLI olarak ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek hava trafiğini de içerir. Alternatif bir seçenek, bazı özel ayarları kullanmak istemeniz durumunda, seçilen hava durumuna ait ön ayarları mevcut seçeneklere göre bağımsız olarak ayarlamaktır.

Çok oyunculu CANLI seçeneği olması durumunda, uçuş sırasında hava koşullarını değiştiremezsiniz. Diğer seçenekler, AI tarafından oluşturulan hava trafiğini içerir. Hava trafiğini tek başınıza veya bir grup arkadaşınızla uçmakla sınırlayabilirsiniz.

Çok oyunculu modda veya etkinleştirilmiş bir CANLI ayar ile, diğer oyuncuların uçaklarını yeterince yakınlarsa göreceksiniz. Ancak sizi hiçbir şekilde rahatsız edemezler. Yakın temasta uçaklar her türlü çarpışmayı önleyen hayaletler haline gelir.

Flight Training in Flight Simulator is used to learn the basics of piloting and VFR navigation (when visibility is good) for beginners - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Uçuş Eğitimi
Microsoft Flight Simulator'de Uçuş Eğitimi, yeni başlayanlar için pilotluk ve VFR navigasyonu (görünürlük iyi olduğunda) temellerini öğrenmek için kullanılır. Kalkışlar, havaalanı trafik modelleri, iniş ve navigasyon dahil olmak üzere çeşitli dersler içerir. Dersler, etkinlikleri adım adım açıklayan bir eğitmen tarafından anlatılır. Uçuşlar sırasında kullanılan temel aktiviteler ve kelimeler hakkında bilgi sahibi olmak için bu kursu alarak uçuş maceranıza başlamaya değer.

Activities in Flight Simulator are something of a set of challenges - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Faaliyetler
Uçuş Simülatöründeki faaliyetler, bir dizi zorluktur. Tamamlanacak iki tür görev vardır: Çıkarma Görevleri ve Çalı Gezileri.

İniş Zorlukları
İniş Zorlukları, zor koşullarda inmeyi içeren bir dizi kısa görevdir. Bazıları bizi muhteşem yerlere götürüyor, diğerleri küçük ve sıkışık iniş pistlerinde gerçekleşiyor ve geri kalanı güçlü yan rüzgarlara inme girişimleri. Becerileriniz ve hassasiyetiniz için puan alırsınız. Geliştiriciler, her zorluk için en iyi 10 pilotun bir sıralamasını hazırladı.

Three aspects are being evaluated during landing - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


İniş sırasında üç husus değerlendirilmektedir:

Hassasiyet - tekerlekler şeritteki mavi alana ne kadar yakınsa o kadar iyidir. İdeal olarak hedefin ortasını hedeflemeliyiz.
Düzgün iniş - uçak, piste nazikçe inmelidir. Oyun dikey iniş hızı VS'yi sayar. İyi bir yaklaşım 250-300 fpm (dakikada fit) olmalıdır
Yerden sapma - - oyun, iniş pistine paralel bir konma sayar ve kaçağın ufkuna / yüzeyine göre herhangi bir büyük yanal sapma olmaksızın kanatların pozisyonuna.
Hassasiyet - tekerlekler şeritteki mavi alana ne kadar yakınsa o kadar iyidir. İdeal olarak hedefin ortasını hedeflemeliyiz.
Düzgün iniş - uçak, piste nazikçe inmelidir. Oyun dikey iniş hızı VS'yi sayar. İyi bir yaklaşım 250-300 fpm (dakikada fit) olmalıdır

Bush Trips in Microsoft Flight Simulator 2020 are the longest tasks in which we can take part - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide


Çalı Gezileri
Microsoft Flight Simulator 2020'deki Bush Trips, katılabileceğimiz en uzun görevlerdir. Belirli bir zamanda belirlenmiş bir rotayı takip etmekle ilgilidir. Oyuncu, kabindeki enstrümanlar ve yer işaretleri tarafından yönlendirilir.

Esas olarak manzaraya hayran kalacak şekilde tasarlanmıştır. Yol boyunca tüm gezinme noktalarını puanlamanın yanı sıra, herhangi bir ek faaliyet yapmanıza gerek yoktur.

1 - Microsoft Flight Simulator: Game modes - Basics - Microsoft Flight Simulator 2020 Guide
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst