Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

The Elder Scrolls Online - Savaş Rehberi

  • Konbuyu başlatan Noelly
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 27

Noelly

.
1599514451409.png

1599514363222.png Beceri Çubuğu Notları
Tüm sınıfların iki hotbar üzerinde altı slotu vardır. (Aşırı Yük ultimte'ini kullanan büyücüler üç kısayol çubuğuna sahip olacaklar). Soğuma süresi yerine, dayanıklılık veya magicka frekansı kontrol etmek için kullanılacak ve etkili rotasyonları sağlamak için otomatik saldırılarla iç içe geçmeleri amaçlanıyor.
Altı yuvadan beşi sınıf beceri havuzundan doldurulabilir. Ancak altıncı (nihai), oyuncunun yeterli "ustalığına" sahip olduğu zaman için ayrılmıştır.
Beceri, duruma tepki göstererek savaşta birikir: bir büyüyü kesmek, bir güç saldırısını engellemek veya grubunuzla kombo yapmak. Ayrıca sihir bulma ödüllerinizi ve deneyim kazancınızı artıracaktır.

1599514363222.png Silah Saldırıları
Donanımlı silahınızla saldırılar gerçekleştirmek için farenin sol düğmesini kullanın. Fare savaşının 3 işlevi vardır:

Hafif bir saldırı gerçekleştirmek için tıklayın.
Ağır bir saldırıya başlamak için farenin sol düğmesini basılı tutun.
Hem sol hem de sağ fare tuşlarını basılı tutmak düşmanı yarıda kesecektir.
Ağır saldırı hasarı, ne kadar çabuk serbest bırakıldıklarına bağlı olarak ölçeklenir. Ağır bir saldırı, yaklaşık 2¼ saniyede tam şarj olur. Çoğu silah otomatik olarak tam yüklü ağır bir saldırı yapar. Yaylı tam dolu ağır saldırıların manuel olarak serbest bırakılması gerekir.

Oyuncular bazen tam olarak şarj edilmeden önce manuel olarak serbest bırakılan ağır saldırılara orta saldırılar olarak başvururlar. Oyun yalnızca hafif, ağır ve tam yüklü ağır saldırılar terimlerini kullanır.

1599514363222.png
Aktif Yetenekler

Aktif yetenekler, savaşta eylemleri gerçekleştirmek için kullanılan yeteneklerdir. Oyuncular tarafından etkinleştirilmeleri gerekir ve 1'den 5'e kadar sayı tuşlarıyla eşleştirilirler. Beceriler menüsüne (K) erişerek ve herhangi bir etkin yetenek simgesini çubuğa sürükleyip bırakarak bu becerilere kısayol yapabilirsiniz. R harfi Ultimate Skills için kullanılacaktır.

15. seviyede, iki farklı silah setine sahip olma yeteneği kazanırsınız. Her silah setinin bir yetenek kısayol çubuğu vardır, böylece ikinci silah setinizin kendi 6 yetenek seti olabilir. İkincil yeteneklerinizi ayarlamak için, silah setinizi ““ ”düğmesine basarak değiştirin ve yukarıda belirtildiği gibi yetenekleri yerleştirin.
Seviye 15'ten itibaren dayanıklılık ve sihir pahasına orta savaş silah değişimi mümkündür. Oyuncuların savaş ortasında silah bağlı beceri değişimine sahip olmalarına da izin verecek. Çatışmanın dışındayken, sınıfınızı ve nihai yeteneklerinizi boş zamanlarınızda değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Tüm yeteneklerin, genellikle magicka veya dayanıklılıkta bir aktivasyon maliyeti vardır. Yeterli kaynağa sahipseniz, bu yeteneği çalıştırmak için ilgili tuşa basabilirsiniz.
Nihai yetenekler "R" tuşuna basılarak çalıştırılır. Nihai ürününüzü kullandığınızda, simgesinin daha koyu hale geldiğini fark edeceksiniz. Tekrar kullanmak için, savaşa girerek simgeyi doldurun.

Bazı yetenekler, ilgili kısayol tuşuna basılarak açılıp kapatılabilir. Yetenek ipuçları, değiştirilmiş yetenekleri tanımanıza yardımcı olur.
Etki Alanı yetenekleri artık 7 veya daha fazla hedefe isabet ettikten sonra hasar cezası almak yerine, vurulan tüm hedeflere tam hasar veriyor. Etki Alanı yeteneklerinin (tuzaklar, sersemletmeler, vb.) İkincil etkileri 6 hedefte hâlâ sınırlıdır.

1599514363222.png
Engelleme ve Karşı Saldırılar

Sağ fare düğmesini basılı tutmak, kalkanınız olup olmadığına bakılmaksızın engelleyecek ve düşman saldırılarının neden olduğu hasarı azaltacaktır. Engelleme, dayanıklılığı tüketir ve kalkanlar en iyi hasar azaltmaya sahiptir.

Bir düşmanın güçlü saldırısını engellerseniz (düşmanın uyguladığı sarı aurası vardır), kendi güçlü bir saldırınızı kullanarak savunmalarını kırabilir ve onları yıkıcı bir karşı saldırıya açabilirsiniz.

1599514363222.png Düşmanları Kesmek
Düşmanlar kırmızı renkte parladığında, kullandıkları (veya kullanmak üzere oldukları) saldırının kesintiye uğrayabileceği anlamına gelir. Saldırıyı durdurmak için sol ve sağ fare tuşlarına aynı anda basın. Kesmek, dayanıklılığı tüketir.

1599514363222.png Gizlilik
Gizli moda girmek için "Ctrl" düğmesine basın. Bu, düşmanların sizi tespit etme şansını azaltır ve bazı yetenekler yalnızca gizliyken kullanılabilir.
Bu modda, hedefleme retikülünüz bir göz haline gelir. Göz açılmaya başlarsa, tespit edilme tehlikesi altındasınız ve hareket etmeniz gerekebilir. Tamamen açılırsa, fark edildin.
Gizli durumdayken hareket etmek dayanıklılık tüketir, ancak bu bazı sabit bonuslarla hafifletilebilir.

Kalabalık Kontrolünden Kurtulmak ve Kurtulmak
Düşman saldırılarından kaçınmak için, kaçmak istediğiniz yöndeki hareket tuşlarına iki kez dokunun. Doğru zamanlarsanız, saldırıdan zarar görmekten kaçınırsınız. Kaçmak dayanıklılık maliyeti.
Bazı düşman saldırıları sizi yerinde tutabilir. Bu efekti bozmak için, aynı anda her iki fare düğmesine de basabilirsiniz. Bu aynı zamanda dayanıklılığa da mal olur.

1599514363222.png Sinerjiler
Sinerjiler, takım olarak oynarken mümkün olan grup kombinasyonlarıdır ve istendiğinde “X” e basarak etkinleştirilebilen ikincil etkileri tetiklerler.
Sinerji yetenekleri: Daha güçlü saldırıları serbest bırakan özel grup koordinasyon becerileri. Sınıflar arasıdır ve oyunculara saldırılarını durdurulamaz hale getirme fırsatı verir
Düşman sinerjisi: Yaratıklar birlikte çalışacak ve oyuncu ile aynı ölümcül kombinasyonları yaratacak ve uygulayacak ve sayılarda güç arayacak kadar akıllı olacak şekilde kodlanıyor. Bazı fraksiyonların kendi özel birleşik saldırıları olacaktır.
Dragon Bones DLC'si Synergies'i global cooldown'dan kaldırdı ve artık diğer yetenekleri kullanırken etkinleştirilebilirler.

1599514363222.png Yağma
Düşmanları yendiğinizde, genellikle arkasında ganimet bırakırlar. Yakındaki mağlup düşmanlardan ganimet toplamak için cesetlere yaklaşın ve "E" ye basın. Otomatik olarak birkaç cesetten ganimet topluyorsunuz - her biri ile etkileşime girmenize gerek yok.

1599514363222.png Ölüm
Quick Potions Slots (Q) kullanarak Ölümden Kaçının, 20-30 saniyelik bir cooldown paylaşan sağlık ve diğer iksirlerin tüketilmesine izin verir. Yiyecekler ve diğer bu tür rejenerasyon ve boost maddeleri de mevcuttur.
Sağlığınız sıfıra düşerse, ölürsünüz ve kuşanmış eşyalarınız dayanıklılık kaybına uğrar. Envanterinizde uygun seviyede tam bir ruh mücevheri varsa, düştüğünüz yerde canlanma seçeneğiniz vardır. Yapmazsan, en yakın Wayshrine'a dönebilirsin.
Ruh mücevherlerini doldurmak için, Soul Magic beceri çizgisiyle kazanılan bir yetenek olan Soul Trap'a ihtiyacınız olacak.
Ölü bir oyuncuyla karşılaşırsanız, onu canlandırmak için tam bir ruh mücevheri kullanabilirsiniz.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst