• Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com
Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Navicat 2059 Mysql8 Plugin Sorunu.

cinicin

Level 7
Ticaret - 0%
0   0   0

1-105 Orta Emek Oyun Yapısı ve 6000₺ Ödül Havuzu İle Magnex2 Geliyor. Bireysel Oyuncuların da Kendilerini Kolaylıkla Geliştirebileceği Harika Sistemler İle 17 Temmuz Cuma 21.00’da Sizlerleyiz...DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Mysql 8' e yükseltme esnasında karşılaştığım bir sorunun çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle son sürüm navicat kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşmayabilirsiniz.
Sorun şu;
Navicat üzerinden mysql 8 de yeni oluşturduğum kullanıcıyla bağlanmaya çalışırken.
2059 - Authentication plugin 'caching_sha2_password' cannot blablabla
şeklinde bir hata ile karşılaştım.
Sorunun sebebi şu;
Mysql 8.0 da varsayılan kimlik doğrulama plugini caching_sha2_password 8'den öncekilerde ise mysql_native_password. Eski sürüm navicatlarda bu plugin bulunmuyor. Son sürüm edinmekle uğraşmamak için mysql dökümanlarına baktım. Aşağıdaki kod ile mevcut hesabın kimlik kontrolünü eski versiyona çevirebilirsiniz.

Kod:
ALTER USER 'kullanici'@'%'
  IDENTIFIED WITH mysql_native_password
  BY 'şifre';
bu koddaki kısımları kendinize göre ayarlayacaksınız. Sonra bsd promtundan mysql'e giriş yapıp bu kodu gireceksiniz.

Kaynak:

seedorf62

Level 5
Ticaret - 0%
0   0   0
Mysql 8' e yükseltme esnasında karşılaştığım bir sorunun çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle son sürüm navicat kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşmayabilirsiniz.
Sorun şu;
Navicat üzerinden mysql 8 de yeni oluşturduğum kullanıcıyla bağlanmaya çalışırken.
2059 - Authentication plugin 'caching_sha2_password' cannot blablabla
şeklinde bir hata ile karşılaştım.
Sorunun sebebi şu;
Mysql 8.0 da varsayılan kimlik doğrulama plugini caching_sha2_password 8'den öncekilerde ise mysql_native_password. Eski sürüm navicatlarda bu plugin bulunmuyor. Son sürüm edinmekle uğraşmamak için mysql dökümanlarına baktım. Aşağıdaki kod ile mevcut hesabın kimlik kontrolünü eski versiyona çevirebilirsiniz.

Kod:
ALTER USER 'kullanici'@'%'
  IDENTIFIED WITH mysql_native_password
  BY 'şifre';
bu koddaki kısımları kendinize göre ayarlayacaksınız. Sonra bsd promtundan mysql'e giriş yapıp bu kodu gireceksiniz.

Kaynak:
süpersin çok saol

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)