Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

E-Spor Oyuncusu : Jaedong Kimdir?

xKehanet

𝑺𝑰𝑹𝑨𝑫𝑰𝑺𝑰 𝒀𝑶𝑵𝑬𝑻𝑰𝑪𝑰
Ticaret - 0%
0   0   0

1-105 Orta Emek Oyun Yapısı ve 6000₺ Ödül Havuzu İle Magnex2 Geliyor. Bireysel Oyuncuların da Kendilerini Kolaylıkla Geliştirebileceği Harika Sistemler İle 17 Temmuz Cuma 21.00’da Sizlerleyiz...DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Merhaba Turkmmo Okurları :) Sizlerle StarCraft II ve StarCraft II: Kuluçka Savaşı E-Spor Oyuncusu Jaedong hakkında bilgiler sunacağım :)

1593295293718.png


Gerçek İsim: Lee, Jae Dong (이제동)

Takımlar: 8. Takım, CJ Entrus, Evil Geniuses, Hwaesung OZ, Lecaf OZ, Kore Milli Takımı

Ülke: Güney Kore

Oyun (lar): StarCraft II ve StarCraft II: Kuluçka Savaşı

Jaedong, tüm zamanların en iyi StarCraft oyuncularından biri olarak kabul edilir ve çoğu zaman Zerg yarışını kullanarak rekabet eder. 2016 yılında oyundan emekli olana kadar profesyonel olarak StarCraft II oynadı.

Aynı yıl, sürekli olarak kazançları ve etkileyici bir ödül parası payını topladığı StarCraft: Brood War oynamaya geçti. Zaman zaman ya "Tyrant" ya da "The Legend Killer" olarak biliniyordu ve yarışmalara katılmazken oyunlarını canlı olarak yayınlıyor.

KeSPA Dönemi

Lee Jae Dong, 2005'te (23 Mart) Lecaf OZ olan Plus ekibine (오영종 -Plus) katıldı.

Programcısının ilk çıkışını 13 Şubat 2006'da ve büyük sahne çıkışını 30 Nisan'da SKY Proleague 2006 1. Tur'da yaptı. Proleague'de ilk galibiyetini yaklaşık bir hafta sonra JiHyun'a (o sırada Hul) karşı kazandı. 2006, Jaedong’un profesyonel StarCraft sahnesindeki ilk yılı olmasına rağmen, zaten 51 galibiyet ve 27 kayıp (% 65.4 kazanma oranı) rekoruna sahipti. Bu, 2006'nın ikinci en iyi Zerg kazanma oranı, sAviOr'un hemen arkasındaydı (GGPlay% 63.5 ile üçüncü oldu). Önemli oyunculara karşı ilk galibiyetleri arasında sAviOr, Reach, NaDa, GoRush, July ve iloveoov vardı. Jaedong’un kariyerinde erkenden, Zerg ile Protoss ve Zerg ile Zerg arasındaki ilişkilerin olağanüstü olduğunu ve% 70'in üzerinde olduğunu açıklamıştı (Protoss% 75 ve Zerg% 71.4'e karşı). 2006 Sezonundan sonra Lee Jae Dong, 2. Yıllık Kore e-Spor Ödülleri'nde Yılın Çaylak Ödülü ile ödüllendirildi.

2007 yılının ortalarında Jaedong’un Terran'a karşı devasa çizgisi onu ana akım spot haline getirdi. Bu çalışma sırasında Naran ve Hwasin'e karşı kafa derisi içeren Terran'a karşı 12-0 gitti. Jaedong’un 2007 yılındaki yükselişi sAviOr'un ölümüyle çakıştı. Parlak 2007'sini ilk Starleague unvanını alarak bitirdi. Sonunda Ocak 2008'de Jaedong, iki buçuk yıldan fazla bir süredir tuttuğu ve hala saydığı KeSPA Sıralamasına göre 1 Nolu Zerg tahtını ele geçirdi. 2007 Sezonundan sonra Lee Jae Dong, 3. Yıllık Kore e-Spor Ödülleri'nde En İyi Kazanan Yüzde, En İyi Zerg ve Yılın Oyuncusu Ödülleri ile ödüllendirildi. 2008, Jaedong için MSL altın (teknik olarak 2007 Sezonunda) ve gümüş olduğunu iddia eden bir başka başarılı olduğunu kanıtladı. Ayrıca dört ay boyunca 1 numaralı genel KeSPA Derecesini talep etmeyi başardı.

Daha sonra kariyerinde Lee Jae Dong, korkunç Zerg ve Zerg'in sadece şanslı oyunlar zinciri olmadığını gösterdi. Jaedong, erken kariyerinde Zerg'e karşı Zerg'de son derece başarılı olsa da, daha sonra onu oynarken hiç güvenmediğini söyledi. Bununla birlikte, televizyon oyunlarındaki, özellikle Zerg vs.Zerg'deki büyük başarısı, daha da iyi olmasını sağladı (ayrıca bkz.). Kısa süre sonra, Zerg vs.Zerg, 2009 yılının ortalarında% 81'in üzerinde kazanma oranı ile Jaedong’un ticari marka eşleşmesi haline geldi ve tarihin en başarılı Zerg vs.Zerg oyuncusu olmasını sağladı. Gerçekten, Jaedong’un ZvZ ustalığı, şimdiye kadar kaydedilen en yüksek ve Z Elo derecesine ulaşmasına izin verdi ve önceki bonjwa ve TvZ canavarı iloveoovunu ortadan kaldırdı. 2008-09 Sezonundan sonra Lee Jae Dong, En İyi Zerg Ödülü ve Yılın Oyuncusu Ödülü ile 4. Yıllık Kore e-Spor Ödülleri'nde ödüllendirildi.

Bacchus Starleague 2009'daki galibiyetinden ve Serbest Ajans Tartışmasının çözümünden (aşağıya bakınız) sonra Lee Jae Dong, hızla kötüleşen vizyonunu onarmak için Lasik göz ameliyatı geçireceğini açıkladı. Ameliyatının 28 Eylül'de yapılması planlanıyor. 26 Ocak 2009'da Günlük eSpor açıklandı: Seul Siber Üniversitesi Multimedya Tasarım Okulu'na kabul edildi Lee Jae Dong, bu Mart ayında üniversitede birinci sınıf öğrencisi olacak. Son başvuru tarihi 29 Aralık'ta olan düzenli kabul için başvurdu. Düşük kabul oranını aşarak kabul mektubunu aldı.

Lee Jae Dong, WCG 2009 şampiyonu oldu ve beş büyük lig şampiyonu kazandı: EVER Starleague 2007, 2008 GOMTV MSL Sezon 4, Batoo Starleague, Bacchus Starleague 2009 ve NATE MSL. Jaedong, Bacchus Starleague 2009'da YellOw [ArnC] 'yi 3-0 taramada çıkardı ve üçüncü Altın Fare sahibi ve arka arkaya Starleagues kazanmak için ikinci programcı (SlayerS_`BoxeR`'den sonra) oldu. Jaedong, büyük lig şampiyonluklarına ek olarak Seul IESF 2007, WCG 2008 Kore Şampiyonası, WCG 2010 Kore Şampiyonası ve TG-Intel Klasik Sezon 1'de Lee Yong'ı yendiği şaşırtıcı bir tek taraflı dizi şampiyonluğu kazandı. Finalde Ho (Flash) 3-0. Nisan 2009'dan Şubat 2010'a kadar (toplam on bir ay boyunca) 1 numaralı genel KeSPA Sıralamasında bulundu.

2010, Jaedong ve Flash arasındaki rekabetin tanımladığı yıl oldu. İki program birbiriyle en az 5 finalde karşılaştı: WCG Kore, NATE MSL, 2010 Hana Daetoo Securities MSL, 2010 Bigfile MSL arka arkaya ve Korean Air OSL 2 Bu finallerde Flash 3-2 öne geçti ancak Jaedong kafa kafaya kayıtlarında hafif bir kenar, o sırada Flash'ın hakimiyeti göz önüne alındığında inanılmaz bir başarı. Jaedong, yılı sadece Flash'ın ardında% 70'lik inanılmaz bir kazanç oranı ile bitirdi ve yine En İyi Zerg için KeSPA Ödülü'nü aldı.

2011'de Jaedong, çaylak yılından daha düşük bir kazanma yüzdesi ile göreceli bir çöküşe düştü (ancak 2011 PDPop MSL ve 2011 ABC Mart MSL'de dördüncüye ulaştı). Tuhaf bir şekilde, en iyi eşleşmesi ZvZ ve tercih edilen eşleşmesi ZvP% 50 aralığına düşerken, ZvT'si yılın tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan% 81.1'e (TLPD) yükseldi. Hwaseung OZ, WeMade FOX ve MBCGame HERO'nun dağıtılmasından sonra KeSPA, eski takımların oyuncularının oynamaya devam etmesine izin vermek için sekizinci bir takım oluşturdu. Sekizinci Takım Proleague'de mücadele etmesine rağmen, Jaedong en iyi performans gösteren oyuncuları olarak kaldı.

Umarım anlatımım iyi olmuştur :) İyi forumlar dilerim :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst