Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

AMD Ryzen 9 3900XT Performans Testi Sonuçları Sızdı

xKehanet

𝓢𝘐𝓡𝓐𝓓𝘐𝑺𝘐 𝓜𝓞𝓓𝙀𝓡𝓐𝓣𝓞𝓡
AMD koptu gidiyor. İşlemci devini durdurabilene aşk olsun. Bu sefer AMD Ryzen 9 3900XT işlemcisi için bazı test sonuçları çıktı ve markanın iddiası bir kez daha görülmüş oldu.

Ryzen 9 serisinin en yeni işlemcisi olmasını beklediğimiz yeni serinin test sonuçları, en yakın rakip Intel’in geçildiğini gösteriyor. Tabii ki resmi sonuçlar olmadığı için ikili arasındaki yarışta kesin bir galibiyet ya da mağlubiyet yorumu yapamayacağım.

AMD Ryzen 9 3900XT nasıl bir performans gösterecek?

Intel ile karşılaştırılması bir yana önce yeni işlemcinin özelliklerini konuşmak gerekiyor. Ryzen 9, Zen2 mimarisinden çıkmış ve 7 mm üretim teknolojisinin eseri olan bir masaüstü işlemcisi olacak. Sızdırılan performans testleri bunu doğruluyor.

İşlemcide 12 fiziksel çekirdek bulunacak ve 24 iş parçacığı olacak. Çekirdekler sadece sayıca üstün değil. Hız olarak da üstün. Sadece temel hız seviyesi bile 4.1 GHz olacak ki bu başarılı bir değer. Turbo devreye girerse, 4.8 GHz limitine kadar çıkış yapılabilecek.


AMD Ryzen 9 3900XT


Test sonuçlarına baktığımızda kağıt üzerindeki tüm bu verilerin, işlemciyi ne kadar yüksek performansa ulaştırdığı da görülüyor. Test sonucunda AMD Ryzen 9 3900XT, 542 puan alıyor. En yakın rakip Intel i9-10900K işlemcisi ise 539 puan alarak arkadan takip ediyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst