Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


War Thunder MMORPG EFSANESİ

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

Karahаn

Hiç bir miras, doğruluk kadar zеngin dеğildir.
Super Mod
Dergi Editörü
Turnuva
Yarışma
Paylaşım
Katılım
2 Eyl 2017
Konular
1,431
Mesajlar
3,751
Reaksiyon Skoru
1,638
Online Süresi
113g 17s 6d
Başarım Puanı
300
MmoLira
3,961
DevLira
-54
En İyi Cevap Puanı
24
Takipçiler
0

EFSANEVİ BONUS VEREN BAŞLANGIÇ KOSTÜM VE SİLAHLARI NESNE MARKETTE ÜCRETSİZ ! DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BOSS VE ZİNDANLAR TÜRKİYE'NİN EN KALİTELİ EMEK SERVERI CİNOMEL2'DE. DETAYLI TANITIM VE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINOyun incelemesi
War Thunder, 2. Dünya Savaşında geçen bir hava savaş simülatörü.
Oyunun, 5 farklı ordudan birine ait olmayı seçebiliyoruz (ileride daha fazla eklenecek).
Oyuncuya özel karakteristiklerinden birisi ihtıyaca göre sistem kontrolünü simülatörden arcade simülatörüne dönüştürme opsiyonu.


Çok geniş bir yelpazedeki oyun modlarından birinde rol alabiliyoruz. Klas olarak diğer rakiplerle oynama şansının dışında (değişik formlarda olabiliyor), co-op modlarında da yer alabiliyoruz ve eğer istersek kendimizi, tek kişilik görevlerde de test edebiliyoruz.

Oyunun en ilgi çeken yönü teknik tarafı.
Uçak seçiminden önemsiz sayılacak detaylara kadar dikkatle hazırlanmış ve eski donanımlar da dikkate alınmış.

Geneleme olarak War Thunder, bu tür oyunları sevmesiniz bile kaçırılmayacak türden mükemmel bir MMO.Ayrıntılı İnceleme
“...bu kadar güzel bir maviliğin içinde, mutlak olmak var.” Bu, büyük ihtimalle 2. Dünya Savaşı sırasındaki en sevilen cümle değildi. Havada serbest bırakılmış tarihe geçmiş motivasyonlar, onlarca uçağın (muhtemelen farklı taraflardan) aynı anda kalkmaya karar vermesidir, ve bu dünyada cehennemi yaşamaktır.
"Maviliğin içinde", yeni renkler meydana gelir; ara vermeksizin açılan sarı ateşler ve meteor yağmuru haline gelen uçağın düşerken çıkardığı kırmızı alevler.
Wargaming'in herhangi bir oyunu ile başabaş mücadele edecek bir oyun. Gaijin Entertainment'dan çıkan War Thunder, savaşın havada geçen kısmına yoğunlaşmış bir savaş MMO'su.

Hey, ayrıca "duffer" denilen bir mod var
Oyunun karakteristiğiyle ilgili sahip olduğum bilgiye göre, oyundan az çok ne beklenebileceği belli.
Duyduğuma göre bu oyun aslında arcade yaklaşımıyla gelirken aynı zamanda oyuncudan bazı parametreleri de belirlemesini isteyecek, bu da oyunu biraz daha saf simülatör tarafına yaklaştırıyor (basitçe gerçekliğe).
Bu sebeplerden dolayı, oyuna yaklaşırken biraz şüpheciydim çünkü şu ana kadar bir pilotluk deneyimim yok.
Oyuna başladığımda şaşkınlık içersindeydim çünkü, bir kaç dakika içersinde tutorial sayesinde kontrolleri kolayca öğrendim.
Yeni başlayanlar için yapıldığı aşikar olan kontrol sistemi önceden tanımlanmmış, böylece en başta herhangi bir ayar yapmaya gerek duymadan her iki saniyede bir uçağı yere (ya da suya) çakmak yerine rekabetçi bir biçimde oynayabiliyorsunuz.
Üstelik bunun dışında da eğer isterseniz, daha fazla önceden belirlenmiş kontrol seçerek aracınızı her yönüyle idare edebilirsiniz.
Gerçekten de, geliştiriciler öğrenmesi kolay ustalaşması zor bir kontrol sistemi yaratarak iyi bir iş başarmışlar.
Yerden yükseldikten sonra rekabet her zaman üst seviyelerde oluyor ancak, bu rekabet yerini, zor bir manevranın başarıyla gerçekleştirilmesinden sonra büyük bir tatmin ve sevinç duygusuna bırakıyor.
Bu ikisi arasındaki dengeyi sağlamak adına oyun kullanıcılara öğrenmesi gayet kolay araçlar sunuyor ve başarı ya da başarısızlıkta kendilerinin verdiği kararların etkili olduğunu, oyuncuların anlamasını sağlıyor.

Detaylara Dikkat
Içerik olarak, War Thunder'ın sundukları bu kadar da değil.
Oyun başladığında, ekranda 5 farklı ordu görünüyor ve küçük bir açıklamada yenilerinin ekleneceğini söylüyor.
Amerikan, Alman, Rus, İngiliz veya Japonların saflarında yer almayı seçebiliyoruz.
Tabiiki, hangi ülkeyi seçtiğinize bağlı olarak hangi uçakları seçebileceğiniz ve hangilerinin neye karşı zayıf oldukları değişiyor.
Oyunun en güçlü tarafı, oyuncular arasında yapılan multiplayer savaşlar ancak bu mod tek opsiyon değil.
Diğer modların yanında başka oyuncularla ittifak yaparak bitirilmeyi bekleyen görevler var ve ilginç bir şekilde tarihte gerçekten olmuş olayların görevleri de var.
Şu anda uçak sayısı fazla olmasa bile ilerde yenileri eklenecek.
Detaylara özel olarak dikkat edilmiş. İlk olarak, hasar sisteminde bahsedelim.
Bir uçağı indirebilmek için rastgele ateş etmek yetmiyor (bütün filoyu indirmek istiyorsanız ayrı). Uçakların bazı kısımları çok narin bölümlerden oluşuyor. Düşman uçağını önemsiz yerlerinden vurursanız sizle alay edercesine havada süzülerek hiç birşey olmamış gibi yoluna devam ettiğini göreceksiniz.
Eğer uçağın bir kanadına hatrı sayılır derecede hasar verirseniz, uçağın havada kalması için baya zorlandığını göreceksiniz.
Oyun küçük detaylardan oluşuyor ancak hepsi birleşince sizi çepeçevre saran bir deneyim oluşuyor: yere iniş yapabiliyorsunuz, uçağınızı stoklayabiliyorsunuz, silahlar tutukluk yapabiliyor, ve eğer iyi bir fikir oldugunu düşünüyorsanız havada absürd hareketler bile yapıp...ekranın karardığını ve pilotun aptallaştığını da görebiliyorsunuz.

”Basitçe söylemek gerekirse, bir müttefik kaybettik ve bu tam bir tahribat oldu”
War Thunder, grafik olarak askeri MMO'lar arasında zirvede duruyor.
Oyundaki bütün uçak modellerinin hem içerden hem de dışardan görünüşleri müthiş derecede güzel.
Bu tarzdaki oyunlarda genel olarak zayıf gördüğümüz çevre modelleri bile gerçekten inandırıcı ve güzel.
Dağlar, okyanuslar, küçük kasabalar ve sonsuz ovalar bazen oyuncuyu görevini unutturuyor.
Arazi yapısı ayrıca oyunun değişik bir yönünü gösteriyor: Bir dağa ya da suya iniş yapmayı deneyin, tekrar kalkmak sorunlarınızın en küçüğü olacak.
Oyunda ayrıca özel efektler de var.Oyun sırasında bir uçakla kafa kafaya çarpıştım ve büyük bir patlama oldu. Alevler ve dumanlar sardı etrafı ve kendimi uçağın gövdesinde tek kanadı olmayan bir şekilde yere çakılırken buldum. Tabiiki öldüm ama gördüğüm şölenden sonra bunu kafama takmadım bile.
Oyunda bu kadar detay olmasına rağmen, oyunun gereksinimleri çok fazla değil ve bilgisayarlar için taşıması ağır bir yük değil.

Sonuç
War Thunder tam olarak harika bir oyun. Uçak oyunlarından her zaman nefret etmişimdir ancak Gaijin beni eğlendirmeyi başardı.
Benim kadar acemi olsanız da gençliğinizi Ninja Turtles izleyerek ve F-15 uçurarak geçirdiyseniz de, bu oyunu eğlenceli bulacaksınız.
Tek yapmanız gereken bu oyunu indirmek ve "maviliğin" içine biraz da kırmızı katarak cennetleri parçalamak.
 

XxZeMaHSeRxX

Co-Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Yarışma
Paylaşım
Katılım
12 Tem 2017
Konular
3,352
Mesajlar
12,498
Reaksiyon Skoru
4,911
Online Süresi
228g 15s 6d
Başarım Puanı
430
Madalyalar
1
Yaş
18
MmoLira
1,599
DevLira
157
En İyi Cevap Puanı
75
Takipçiler
59
Eline sağlık.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst