Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yağışlar devam edecek

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINMarmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile Denizli çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, ülkenin batı kesimlerinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı (Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ve Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, tüm bölgelerimizde 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar ise, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-70 km/s) şeklinde esecek.

BÖLGELERDE HAVA


Marmara: Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra bölgenin batısında (Çanakale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek
Ege: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek.
Akdeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, Batı Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta ve Burdur) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek.
İç Anadolu: Az bulutlu zamanla Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzeybatı kesimleri (Eskişehir ve Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri), gece saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek.
Batı Karadeniz: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin batı kesimleri (Bolu, Düzce ve Zonguldak) ile gece saatlerinden sonra Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Tokat, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt) buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.
Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ilk saatlerde güneydoğusu (Van, Hakkari ve Şırnak) çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
 
Üst