Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

FiveM - Online Server Management [PhpMyAdmin Kurulum Rehberi]

✗Sarcasm™

Unusual Black'
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Konular
4,227
Reaksiyon Skoru
3,260
Online Süresi
88d 4h 10m
Başarım Puanı
445
MmoLira
518
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
13

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Merhaba arkadaslar bugun kesfettigim bir ozelligi paylasmak istedim sizlerle benim cok uzun suredir aradigim fakat tam olarak karsilasamadigim bir durum belkide bazilarinizin haberi var ama kullanmamayi tercih ediyor. Ben yinede teyit etmek amacli paylasmayi dusundum.

PhpMyAdmin nedir ne ise yarar ?
Adi uzerinde php diliyle yazilmis sizin Sql yonetiminizi saglar. Tamamiyle sifirdan bir tablo olusturup uzerinde duzenlemeler yapip. Var olan kayitlari veya tablolari silmenize yarar.

Fivemde ne ise yarar ?

Sunucunuzun birden fazla gelistiricisi veya kurucusu varsa anlik olarak degisim yapma yetkisi tanir mesela ben uzak masaustu baglantisini kullaniyorken diger arkadasim sql uzerinde bir kac degisiklik yapabilir. Bu hem sureci hizlandirir hemde tum ekibi bilgili tutar diye dusunuyorum.

Nasil kurulur ?

1-) Oncelikle sitesine gidip Latest Version yani en guncel surumu indirin ama Alpha olmasin cunku optimizasyonu cokda iyi olmayabiliyor.

2-) Buradan dosyayi indirdikten sonra xampp'in kurulu oldugu klasore giderek htdocs adli klasorun icine drag and drop yani dosyalari surukleyip birakin.

Bende bu uzanti sudur (C:\xampp\htdocs)

3-) Bu islemden sonra Mysql'inize baglandiginiz istemcinizi aciniz bende bu HeidiSql dir.

4-) Veritabaniniza giris yapiniz.

5-) Asagidaki 2 kafali sembola tiklayiniz

6-) + Sembolune tiklayarak yeni kullani olusturun Parolayi 30 Haneli secmenizi oneririm. Onun disinda Sunucudan kismina Heryerden erisimi secmeniz gerekiyor.

7-) Sunucu icerisinden herhangi bir tarayicidan localhost yazarak giris yapabilirsiniz. Kendi bilgisayarinizdan ise ip yi yazip enterlamaniz yeterli olacaktir.

Sonucta bu panelin yazilimi bana ait olmadigi icin cok icerik bilgim yok sadece kurulumunu paylasmak istedim kuramayan arkadaslar olan olursa burada yardimci olacagim.

Ayni zamanda butun admin panellerinden gelismis bir yapida geliyor mantiken herseye erisebiliyorsunuz :D

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)