Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


ArcheAge Ulaşım Araçları

kolesa

" یاغی "
VIP Üye
TM Üye
Üye
Katılım
18 Eyl 2009
Konular
857
Mesajlar
1,003
Reaksiyon Skoru
133
Online Süresi
2d 10h 4m
Başarım Puanı
200
Yaş
23
MmoLira
75
DevLira
9
En İyi Cevap Puanı
0

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINBir çok taşıma aracının olduğu ArcheAge'de bu iş bir sır değil. Fakat toplu taşıma araçları da bulunmakta ! Bugün bunların türlerine göz atacağız. Toplu taşıma , oyuncular tarafından kaynak ve kaynak düzeyi ne olursa olsun kullanılabilir. Hızlı ve oldukça büyük olmasından dolayı paketlerinizi rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bu araçlar mallarınızı belirtilen 2 nokta arasında taşımanıza yardımcı olmaktadır.


Posta arabası : Bu bir arazi taşıtıdır. Ön tarafta bir yönetici oturur ve sizin yapmanız gereken alttaki NPC'ye tıklayarak radar yardımıyla o anki konumunuz ve gideceğiniz konum arasında seçim yapmanızdır.


ikinci aracımız olan Stagecoach her yerde geçerli değildir. Fakat oyunun başlangıç aşamalarında özellikle bineklerinizle birlikte kullanılabilecek oldukça faydalı araçlardır. Ayrıca çok büyük miktarlarda korkuluk , paketler taşımanıza yardımcı olur. Bu sayede yürümek için zaman harcamanız gerekmez. Bu araç büyük şehirler arası yolculuk yaptırmaktadır.
Zeplin : Zeplinler birer hava aracıdır ve bunların dur kalk noktalarını belirleyemeyiz. Zeplinler için oluşturulmuş 2 özel kule bulunmaktadır ve adeta sinekler gibi her yerdedirler. Zeplinler yardımıyla paketlerinizi de oldukça hızlı ve güvenli şekilde taşımanız mümkündür. Bazı esnafların zepline binmek için gözyaşı(sanırım oyun içi bir para veya maden) aradığını unutmamalıyız. Tüm gereken detayları anlattım ve diğer luzümsuz şeylere girmeyi gerek görmedim. Aşağıda acemiler için zeplin güzergahlarını gösteren şemalar bulunmakta.İşınlanma ; İşınlanma moduyla ne yazık ki diğerlerinde olduğu gibi paket taşıyamıyoruz. Fakat archeage dünyasında uzak yerlere yolculuk için en hızlı araç olduğu tartışılamaz. Nasıl mı ışınlanılır ? İlk olarak özel bir taş bulundurmanız gerekir , ve şehirlere kayıtlı bir kitabınız olması gerekir. Teleport taşları 2 türlüdür. Biri kıtalar arası ulaşımı sağlarken diğerleri ise kısa mesafeler içindir.


Teleport için kitap gerekir ve kitaba otomatik olarak ziyaret ettiğiniz şehirler eklenir. Seyahat için bu noktaların yanındaki kitaba tıklamanız yeterlidir. Tıkladığınız anda karakteriniz bir kitap okumaya başlar ve altta yeşil bir çubuk dolar.


Ayrıca taşlara sahip olmadan da teleport olabilirsiniz. Büyük şehirlerde bulunan ve oldukça büyük olan bu kitaplar sayesinde teleport olabilirsiniz fakat 2, ışınlanma için 20 dakikalık bir bekleme süresi bulunmaktadır. İşınlanma noktalarını kitap üzerinde görmek mümkündür.


Tabli ki bunları kullanmadan da oyun içi ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ulaşım için kullanılan bu yollar binekler , kısa mesafeler için glider , okyanus için ise tekneler ve gemilerle sağlanmaktadır. Alt seviyede bunlara sahip olamayacağınız için toplu taşımalar çok daha kullanışlı olacaktır.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst