Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Dota 2 - 15 Milyon Dolar Ödülün Sahibi Belli Oldu!

Nirvana ^

All eyez on me
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Katılım
17 Haz 2010
Konular
2,836
Mesajlar
17,331
Reaksiyon Skoru
3,508
Online Süresi
73d 22h 41m
Başarım Puanı
410
Yaş
24
MmoLira
576
DevLira
-121
En İyi Cevap Puanı
36

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINDünyanın en iyi Dota 2 oyuncularının karşılaştığı The International 2019, OG'nin zaferiyle sona erdi. Takım, toplamda 15.6 milyon dolarlık ödülün kazananı olurken oyuncularsa kişi başı 3.1 milyon dolar kazandı.

Oyun sektörüne olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Bu durumun farkında olan oyun yayıncılarıysa sahip oldukları oyunlara olan ilgiyi biraz daha artırmak için çeşitli organizasyonlar düzenliyorlar. Uluslararası şampiyonalar da bunlardan bir tanesi. Son dönemlerde özellikle Fornite ve PUBG gibi oyunların turnuvaları büyük ilgi gördü. Etkinlikler kapsamında çok ciddi paralar dağıtıldı.

Valve'ın klasikleşmiş oyunlarından olan Dota 2 için düzenlenen The International 2019 turnuvasında, dünyanın en iyi Dota 2 oyuncuları karşı karşıya geldi. Oyunseverler tarafından da büyük ilgi gören turnuvanın galibiyse "OG" oldu. Bu zaferle birlikte OG, üst üste iki kez dünya şampiyonu olmayı başaran ilk takım olarak tarihe geçti.


Etkinlikler kapsamında OG, takım olarak 15.6 milyon dolarlık dev bir ödülün sahibi oldu. Buna göre OG takımının her oyuncusu, yaklaşık olarak 3.1 milyon dolar kazanmış olduğu. Kazanılan bu ödül, geçtiğimiz dönemlerde düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası'nın birincisine verilen ödülden bile 200 bin dolar fazla. Ayrıca Fortnite Dünya Kupası etkinliklerinde de 3 milyon dolarlık ödül verildiği düşünüldüğünde oyuncuların çok ciddi miktarlarda para kazandığını söyleyebiliriz.

Turnuvanın ikinci ismiyse Team Liquid oldu. Team Liquid takımı bu turnuvadan 4 milyon 458 bin dolar kazandı ve kişi başına kazanılan ödülse yaklaşık 900 bin dolar oldu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst