Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


✗Sarcasm™

Bi' Çeşit Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Katılım
2 Ağu 2010
Konular
4,171
Mesajlar
20,293
Reaksiyon Skoru
3,035
Online Süresi
80d 7h 21m
Başarım Puanı
445
MmoLira
3,194
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
12

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINMinecraft Kamp Ateşi
Merhaba pek değerli TurkMMO üyeleri. Bugün size yine Minecraft'a 1.14 sürümü ile gelen pek çok devasa yenilikten birisi olan kamp ateşi nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? bunun hakkında bir rehber hazırladım. Umarım beğenirsiniz.


Ne işe Yarar
1.14 sürümünde gelen bu özellik, sizlere yemek pişirmek ve çevrenize bir miktar ışık saçmanız için olanak sağlıyor. Saçtığı bu ışığın yarı çapı yaklaşık 15 bloktur. Kurduğunuz kamp içinde zombiler doğamaz olsalar da uzakta doğup kamp ateşinize yaklaşabilirler. İçerisine düşen moblar yani canavarlar hasar alırlar. Eğer yeterince hasar almasını sağlayabilirseniz moblardan kurtuldunuz demektir.


Nasıl Yapılır


Minecraft'ta kamp ateşi yapımı için 3 farklı malzeme ihtiyacımız var. Bunlar; 3 adet kütük, 3 adet çubuk ve 1 adet kömür yeterli oluyor. Görselde de görmüş olduğunuz gibi çalışma masasını açıyoruz ve en alt 3 sırayaherhangi bir tür kütük yerleştiriyoruz. Daha sonra yerleştirdiğimiz 3 kütüğün üzerine üçgen şeklinde çubukları koyuyoruz ve ortasına da 1 adet kömür yerleştiriyoruz


Nasıl Kullanılır
Kullanımı oldukça basit. Kamp ateşini yaptıktan sonra pişmemiş olan yemekleri elinize alıp kamp ateşine sağ tıklayarak yerleştiriyoruz. Daha sonra yemeklerin pişmesini bekliyoruz. Yemekler piştikten sonra otomatik olarak yere bırakıyor. Dilerseniz çevresine bir huni sistemi kurarak pişen yemeklerin otomatik olarak sandığınıza gitmesini sağlayabilirsiniz.


Özellikleri Nelerdir
Yaptığımız bu kamp ateşinin en önemli özelliği 15 blok çevresine ışık saçar ve çevresinde mobların spawn olmasını engeller.
Kamp ateşinin içerisine düşen moblar damage yani hasar alırlar. Bu sayede moblardan kurtulmak az da olsa kolay bir hal alıyor.
Kamp ateşini istediğiniz zaman söndürebilirsiniz. Söndürmek için elinize bir adet kova alın ve içerisine bir gölden su doldurun. Doldurduğunuz suyu kamp ateşinin üzerine dökerseniz kamp ateşi söner. Tekrar yakmak içinse bir adet çakmak taşına ihtiyacınız var. Çakmak taşını bulduktan sonra kamp ateşine sağ tıklayarak kamp ateşini eski haline döndürebilirsiniz.
Kamp ateşinin içerisine düşerseniz hasar alırsınız. Bu ilk bakışta olumsuz görünse de mantıklı olan budur. Mantık boyutunu atlayacak olursak arkadaşınızı trollemeniz için küçük bir fırsat olabilir :)
Kamp ateşi içine düştüğünüzde sizi yaksa da yemeği pişirdikten sonra bıraktığı yemekleri içerisine alıp yakmıyor. Bu da her saniye kamp ateşinin dibinde beklememeniz için güzel bir ayrıntı.

Sonuç Olarak
Geldik konumuzun sonuna. 1.14 ile birlikte gelen çoğu faydasız ve sadece görsel olarak eklenen özelliklerin yanında kamp ateşi gayet faydalı ve işlevli bir eklenti oldu. Bana göre bunun sebebi çevresine yaydığı büyük ışıktan çok oyunun gerçeklik akışına güzel bir objektif olmuş. Minecraft her gelen güncelleme ile birlikte hikaye ve gerçekçilik olarak çok büyük adımlar atıyor. İlerde gelecek olan güncellemeler de kamp ateşinin kömürünün bitmesine ek olarak yapacak odunun bitmesi ve içerisine çubuk vs yerleştirme özelliği gelebilir.
 

Uruk-Hai

Obey your MASTER !
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Katılım
8 Nis 2017
Konular
2,249
Mesajlar
4,196
Reaksiyon Skoru
1,247
Online Süresi
27d 8h 20m
Başarım Puanı
320
MmoLira
645
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
1
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst