Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Minecraft Server Kurma

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

Bekir.CANPOLAT

CANPOLAT
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Katılım
13 Haz 2013
Konular
716
Mesajlar
2,987
Reaksiyon Skoru
285
Online Süresi
22d 7h 21m
Başarım Puanı
197
MmoLira
207
DevLira
-100
En İyi Cevap Puanı
3

RAGEFULLMT2 GERÇEK PAY TO WIN KARŞITI YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE SÖZ VERDİĞİMİZ TARİH 13.09.2019 CUMA SAAT 20:00'da AÇILMIŞTIR!!! 1-120 EMEK SERVER, KAYITLAR VE İNDİRME AKTİFTİR DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Minecraft Server Kurma

Merhaba Turkmmo! ve ziyaretçileri. Minecraft'ta nasıl server kurulacağını anlatacağım.

Minecraft'ta sunucu kurmak için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden size en uygun olanını seçmelisiniz. Eğer hangi kurulum yöntemini seçeceğinizi bilmiyorsanız size yardımcı olabilirim:
1. seçeneği, genelde arkadaşlarınızla birlikte oynamak için açacağınız sunucular için tercih edebilirsiniz.
2. seçeneği, amatör seviyede herkese açık sunucu açmak için kullanabilirsiniz. Bu yöntem ücretsizdir fakat güvenli değildir. Her an sunucu kapanabilir ve sunucu içinde birçok site reklamı olur.
3. seçeneği, herkese açık sunucu açmak için tercih edebilirsiniz. En güvenli yöntem budur. Host şirketinin size verdiği süre boyunca sunucunuz açık kalır, sunucunuza istediğiniz eklentiyi, haritayı yükleyebilirsiniz.

1. SEÇENEK - HAMACHİ SUNUCUSU KURMAK

Hamachi sunucusu kurmak için öncelikle Hamachi'yi indirip kurmalısınız. Spoiler içinde verdiğim bağlantı sayesinde Hamachi indirebilirsiniz:

Hamachi'yi indirip kurduktan sonra bir de gerekli sunucu dosyalarını indirmelisiniz. Gerekli sunucu dosyalarını sizin için topladım. Spoiler içinde verdiğim bağlantı sayesinde gerekli sunucu dosyalarını indirebilirsiniz.


Gerekli dosyaları kurduktan sonra başka kurmanız gereken bir şey yok. Gerekli dosyalar rarının içindeki dosyaları masaüstünde bir klasör oluşturup içine atın. Başlat .bat'ı not defteriyle açıp içindeki bu kısmı kendi bilgisayarınıza göre düzenleyin.


burda yazan 5G, 5 GigaByte( GB )'dir. Sunucuya vereceğiniz RAM miktarını burdan ayarladıktan sonra başlat.bat'ı çalıştırın belli bir süre sonra klasörün içinde eula.txt isminde bir metin dosyası oluşturulacaktır. bunun içinden "eula=false" bölümünü "eula=true" olarak değiştirin ve başlat.bat'ı tekrar çalıştırın. Bu işlemi yaptıktan sonra klasörün içinde server.properties isimli bir metin dosyası daha oluşacaktır. Bunun içindeki "server-ip:" bölümüne Hamachi'deki IPV4 adresinizi yazın ve kaydedin. Bu işlemleri yaptıktan sonra sunucunuz açılmış oluyor. Arkadaşınız, sunucuya girerken ip yerine sizin Hamachi'deki IPV4 adresiniz:25565 şeklinde yazmalı (O da Hamachi'den ağa bağlanmış olmalı)

2. SEÇENEK - ÜCRETSİZ SİTELERDEN SUNUCU KURMAK

Bu yöntem, amatörce sunucu kurmak isteyenler tarafından tercih edilir. Belirli siteler sayesinde ücretsiz Minecraft sunucusu kurulabiliyor. İşte bu sitelerden iki tanesi:

Aternos.org - Bu siteden sunucu açmak için tek yapmanız gereken siteye kaydolmak ve sunucu IP'nizi belirlemek. Daha sonra site, otomatik olarak size bir Minecraft sunucusu oluşturuyor.

server.pro - Bu sitede de Aternos gibi sunucu oluşturmak çok kolay. Aynı şekilde tek yapmanız gereken siteye kaydolmak ve sunucu IP'nizi belirlemek.

Ücretsiz sitelerden sunucu kurduğunuzda, sunucunuzun her an kapanma ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

3. SEÇENEK - HOST ŞİRKETLERİNİN SİTESİNDEN SUNUCU KURMAK

Eğer amacınız iyi bir sunucu açmaksa tercih edebileceğiniz tek seçenek budur. Herhangi bir host şirketinin sitesine girerek bakiye yüklemesi yapıyorsunuz daha sonra da sunucu kiralıyorsunuz. Bu konuda size host şirketlerinin destek ekibi yardımcı olacaktır. Şu anda Türkiye'de en çok tercih edilen host şirketleri Batıhost,Nitrado ve Rabisu
host şirketlerinden hangisini tercih edeceğinize karar veremediyseniz forumda bununla ilgili bir araştırma yapabilirsiniz , Forumumuzdaki konular ve üyelerimiz sizlere yardımcı olucaktır.

Umarım hazırladığım "Minecraft Server Açma" konusu sizin için yararlı olmuştur. İyi forumlar!
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
Bekir.CANPOLAT

Bekir.CANPOLAT

CANPOLAT
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Katılım
13 Haz 2013
Konular
716
Mesajlar
2,987
Reaksiyon Skoru
285
Online Süresi
22d 7h 21m
Başarım Puanı
197
MmoLira
207
DevLira
-100
En İyi Cevap Puanı
3

kolesa

" یاغی "
VIP Üye
TM Üye
Üye
Katılım
18 Eyl 2009
Konular
857
Mesajlar
1,003
Reaksiyon Skoru
133
Online Süresi
2d 10h 4m
Başarım Puanı
200
Yaş
23
MmoLira
75
DevLira
9
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst