Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Discipline Priest

✗Sarcasm™

'Sıradışı Admin
Katılım
2 Ağu 2010
Konular
4,511
Mesajlar
21,593
Reaksiyon Skoru
3,847
Online Süresi
114g 9s 48d
Başarım Puanı
445
Madalyalar
1
MmoLira
1,417
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
16
Takipçiler
316
  • Turkmmo 2019 Yılının En Çok Tanışmak İstediğiniz Üyesi

Landom2 1-120 emek server "Kadirland & RedLab Games" ortaklığında 21 Şubatta sizlerle. DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN


Dıscıplıne kesınlıkle gereksız degıldır...

Dıscıplıne priest arenada en basarılı priest seklıdır.Bunun yanında dıscıplıne talent agacı Priestın maın spellerıne support saglayan talent agacıdır.Daha cok pvp agırlıklıdır ama bazı talentlerın pvede de yerı vardır.

Talentlere bakarsınız cogunlukla pvp ıcerıklıdır.Daha cok stamına verme, stuna,feara...etc resıst cekme, bazı ana spellerın base mana gereksınımını dusurme, pvpde cok onemlı olan massıve dıspel ve mana burn gıbı spellerın cast tımeını dusurme, cast halındeyken bıle mana reg saglama, shıeld ve fortıtude daha efektıf yapma, cast tıme azaltma ve dmg reductıon saglama gıbı pvpde hayatı onemı olan skıllerı ıhtıva eder.

Yanı priestın, sadece heal atmanın yeterlı olmadıgı arena gıbı pvp alanlarında mukemmel bır support gorevı ustlenmesını saglar.Cunku pvpde onemlı olan sey full holy gıdıp 8-9k heal basmak degıldır.Onemlı olan magıc efektlerı dıspel etmek,karsındakının manasını bıtırmek, ve hotlarla ıs yapmaktır.

Bazı prof priestler ise dis-shadow gıderlerkı bu support gorevlerının yanında,ıkıncıl olarak shadow word pain ve mındflayı de ekleyerek dmg vermesı ve asıl onemlısı blackout ıle oynayıs sekıllerıne stunı da sokmalarıdır.(41-9-11 talenti gibi)
Ayrıca physıc scream improve ve sılence ıle vampric embrace da alınarak ınstant heal'e baska bır boyut da verılmıs olunur.(31-8-22 talentı gibi).


Ekleme;
Holy Priest'in heal yetenekleri ve Shadow Priest'in parti desteği ve dps 'inin yanında disc priestler yeri geldiğinde hem heal hemde dps yapabilen, talentlardan aldığı yeteneklerlede kendini yada arkadaşını ister pve de ister pvp'de koruyabilen kişilerdir.

priestlerin fear, silence, heal, mana burn, mass dispel gibi üstün özelliklerinin yanında en zayıf özelliği cloth user olmalarıdır. boş bırakıldığında bir priestin ne kadar tehlikeli olduğunu bilen ve bu tehlikenin farkında olan rakiplerinin çoğu zaman arenada yada battlegroundlarda ilk targetlarıdır. işte bu noktada eğer çok çok iyi bir resilience'iniz yoksa hayatta kalmanız çok zor olmaktadır. Discipline Talent Tree priestin yada arkadaşlarının daha çok hayatta kalmasını sağlayarak partisine, raidine veya bg'de factionuna fayda sağlar.

Silent Resolve parti halinde quest yaparken, raidlerde yada instancelarda attığınız holy spellerin (Tüm heallar, Smite ve Holy Fire gibi) daha az threat üreterek daha fazla hayatta kalmanızı sağlar.

Improved Power Word Fortitude PW:F buffının Stamina değerini arttırırarak daha fazla hitpointiniz olmasını sağlar.

Improved Power Word Shield ise 15 saniyede bir kullanabildiğiniz PW:S'nin daha fazla damage absobe etmesini sağlar.

Martyrdom melee yada ranged bir critical atack yediğinizde sonraki 6 saniye boyunca Focused Casting area açıp bu süre içerisinde castlerinizin aldığınız ataklarla yavaşlamasını engelleyerek interrupt efektlerine %20 resistance verir. bu pvp de hayatta kalabilmeniz için çok önemli bir talenttır. böylece bir critic atak yedikten sonra rahatça kendinizi heallamınızı sağlayabilecek ortamı yaratmaktadır.

Improved Inner Fire, Inner Fire'ın verdiği armor değerini %30 arttırır.

Improved Mana Burn ilk bakışta hayatta kalma spelli gibi görünmesede atılan normalde 3 saniye olan mana burn'ün 2 saniyeye düşürülmesi heal yada atack gibi şeylere daha çok vakit ayırabilmenizi sağlaması açısından Discipline Priest için çok önemlidir.

Focused Will herhangi bir critic atack yediğinizde all damage taken'ı %5 azaltarak, healing efecti %10'a kadar arttırır ve son 10 saniye içerisinde 3 kez stacklenerek toplamda damage taken ı %15 azaltarak healingi %30 arttırabilir.

Power Infusion aktif edildiğinde 15 saniye boyunca spell cast time ları %20 arttırarak mana cost larıda %20 azaltır. böylece daha hızlı ve daha efektif heal yada dps imkanı sağlar. 3 dakika cooldown'ı vardır. discipline priest gerektiğinde bu spelli başka bir arkadaşı üzerindede kullanabilir.

Reflective Shield absorbe edilen damagein %50 sini rakibe vurur ve en güzel yanıda threat üretmemesidir.

Enlightment Stamina, Intellect ve Spirit'i toplamda %5 arttırarak daha çok hayatta kalmanızı ve hayatta kaldığınız zamanlarda mananızın daha fazla olması ve daha hızlı dolmasını sağlar.

ve tabiki Pain Suppression, bu talentta üzerine attığınız kişi (siz veya ally'ınız) 8 saniye boyunca threatini %5, aldığı damage'i %40, dispel edilme ihtimalini %65 azaltır. bu talent sayesinde kendinizi veya ally'ınızı pvp'de yada pve'de kurtarma ihtimaliniz artacaktır ve güzel nokta ise 2 dakika cooldown'ı olmasıdır.

bunları göz önünde bulundurarak hiç de discipline priest'in kötü olduğunu düşünmüyorum. ayrıca hiç görmedim muhtemelen kötüdür çok da doğru düşünce değil gibime geldi.
 

lordshman(emre)

Level 8
Katılım
1 Eyl 2010
Konular
356
Mesajlar
2,759
Reaksiyon Skoru
53
Online Süresi
0
Başarım Puanı
135
MmoLira
-11
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
20
tesekkur ederim yararlı konu ama alıntı gibi :D
 

cmp42

Level 6
Katılım
6 Ağu 2010
Konular
280
Mesajlar
1,283
Reaksiyon Skoru
54
Online Süresi
0
Başarım Puanı
135
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
26
teşkkr edrm
 

sanane1212

Level 3
Katılım
30 Tem 2009
Konular
4
Mesajlar
169
Reaksiyon Skoru
4
Online Süresi
0
Başarım Puanı
64
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
oyndan kalite akıyo yaa
 

snakefish33

Level 6
Katılım
30 Haz 2010
Konular
191
Mesajlar
1,134
Reaksiyon Skoru
44
Online Süresi
0
Başarım Puanı
117
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
3
yararlı konu teskkrler xD
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst