Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Minecraft Harita kullanımı

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

ToLLeDor

{ KANIT }
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Developer
Katılım
2 Eyl 2017
Konular
122
Mesajlar
835
Reaksiyon Skoru
326
Online Süresi
29d 10h 40m
Başarım Puanı
149
Yaş
29
MmoLira
355
DevLira
65
En İyi Cevap Puanı
3
Merhaba Minecraft severler. Bu bölümümüzde Minecraft oyununa eklenen harita ve haritanın kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle harita nasıl yapılır bunu anlatalım. Haritayı oluşturabilmeniz için gerekli malzemeler 8 adet kağıt ve 1 pusula.

Haritamızı oluşturduktan sonra dikkat etmemiz gereken nokta bu haritayı nerede açacağımızdır. Haritayı açmak için elinize almanız yeterli. Unutmadan haritanızı nerede açarsanız açın sadece bulunduğunuz noktadan belirli bir kısmının detayını görebilirsiniz.


Haritanızı oluşturdunuz ve her hangi bir noktada açtınız. Şu an bu haritanın ismi #Map0 olarak belirlendi. Resimde de gördüğünüz gibi haritanın sağ üst köşesinde beyaz bir işaret var. Bu işaret sizin durduğunuz noktayı gösterir.


Haritanızı oluşturmak için kağıt ve pusula kullanmak zorundasınız. Peki doğduğunuz bölgeden uzak bir noktada haritaya ihtiyacınız var fakat haritanın gösterdiği alan sizin için geçersiz çünkü haritayı evinizin yakınlarını göstermesi için açmıştınız. Yeni harita yapmanın size 1 Pusulaya mal olacağını da biliyorsunuz. O zaman pusula harcamak yerine haritanızı resetleye bilirsiniz.

Haritanızı yenilemek için yapmanız gereken 8 adet kağıt ile haritanızı bir arada kullanmanız sonunda haritanız tekrar ilk haline dönecektir. Böylelikle her seferinde harita kullanmak zorunda kalmayacaksınız. İyi oyunlar
 

0lumGunu〤

Her şey çok güzel olacak.
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Dergi Editörü
Grafiker
Hosting Yöneticisi
Paylaşımcı
Katılım
28 Eki 2013
Konular
3,829
Mesajlar
9,864
Reaksiyon Skoru
1,277
Online Süresi
52d 15h 45m
Başarım Puanı
385
MmoLira
117
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
9
Ellerine sağlık, teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst