Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Arka Sıradakile Bilgi+Tanıtım

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Çete kavgalarının, uyuşturucunun, haracın kol gezdiği, yıllardır üniversiteye bir tek öğrenci bile gönderememiş, unutulmuş bir lise; Okulu kapatıp okul arazisini satmanın derdinde bir müdür ve öğrencilerden tamamen ümidi kesmiş hocalar..

Okula yeni gelen azimli bir öğretmen tek başına bu lisenin kaderini değiştirebilir mi?

Günümüz eğitim sisteminin görülmeyen gerçeklerini konu alan "Arka Sıradakiler" dizisi PAZAR günleri 19.45'de FOX TV 'de !


KEMAL (Bülent Emin Yarar)

İdealist bir öğretmen, amacı çocukları hayata kazandırmak. Çocuklarla bağ kurmaya çalışıyor, onları üniversiteye girmeleri için teşvik ediyor. Öğrencilerinin sorunları kendi sorunlarından her zaman daha once geliyor. Hayatını mesleğini en iyi şekilde yapmaya, öğrencilerinin mutlu ve iyi insanlar olarak yetişmesini sağlamaya adamış

OKTAY (Bülent Çetinaslan)

Reis lakaplı, babasından şiddet gören ve bunu da dışarıya yansıtan öğrenci… Lider özelliklerine sahip, hayatında bulamadığı adaleti kendi bildiğince sağlamaya çalışan, cesur, yenilgiden korkmayan, korumacı, arkadaşları için kendini tehlikeye atmaktan çekinmeyen, onları koruyup kollayan bir öğrenci…

GAMZE (Sinem Öztürk)

Oktay’ın sevgilisi çete olaylarına bulaşmıyor. Ailesi Gamze’nin hiçbir sorunuyla ilgilenmediği için evde mutsuz, okulda da sevgilisi Oktay’ın başını belaya sokması onu çileden çıkarıyor. Oktay ve yakın arkadaşları için endişeleniyor. Düzgün ve sakin bir aile kurmak en büyük hayali.

BARIŞ (Tuncer Öz)

Okulda başarılı mali durumları kötü olduğu için geceleri taksi şöforlüğü yapıyor. En büyük hayali yazar olmak. İlerde yazacağı kitaplarda arkadaşlarının başına gelen hikayeleri de anlatmayı hayal ediyor. Genelde arkadaşlarına katılmaktan çok onları gözlemlemeyi tercih ediyor. Annesi, annenannesi ve ablası ile sürdüğü zorlu hayata karşı dayanıklı, ancak ailesi için üzülüyor. Onların ileride zorluk çekmemesi için başarılı olmak zorunda olduğunu düşünüyor.


ÖZGE (Sevda Dalgıç)

Asi, ergenliğin verdiği öfkeyi asla içinde yaşamamaya kararlı, nefret ettiği her duruma karşı tepkisini vermekten çekinmiyor. Karamsar, şanssız olduğuna inanıyor. Şansını değiştirmek için çalışıp kendini kurtarmak yerine, yalnızca bu duruma isyan edip tepkisini şiddet ve öfkeyle göstermeyi seçiyor.


İBO (Fırat Çöloğlu)

Oktay’ın yakın arkadaşlarından biri. Eğlenceli bir çocuk. Pavyonlarda şarkı söyleyen, alkolik annesiyle birlikte yaşıyor. Annesinin bu durumu en büyük sırrı. Arkadaşlarıya her şeyi paylaşsa da bundan utanıyor. Babasını hiç tanımamış. Kısa yoldan köşeyi dönüp annesini ve kendini yaşadıkları hayattan kurtarmak en büyük hayali…


BÜŞRA (Gözde Mükavelat)

Üvey babası tarafından tacize uğruyor, annesiyle bu durumu paylaşamıyor. Başına gelen bu durumdan önce hayatdolu, neşeli, derslerine ilgili, hayalleri olan, umut dolu bir kızken uğradığı tacizle hayatı alt üst oluyor. Bu sırrı kimseyle paylaşamaması onu içine kapanık, mutsuz bir kız haline getiriyor. Yine de kendini kurtarmak için hala umudu var.


ZAFER (Engin Yüksel

Egosu yüksek, kompleksleri olan, kuralcı, sözünün dinlenmesi için her yola başvurabilen, öğrencilerin eğitiminde şiddetten yana olan bir (matematik) öğretmen. Kemal Öğretmenin kötü olanı gibi… O da öğrencileriyle çok ilgili. Ancak o onları hayata yeniden kazandırmak yerine, yok etmek, daha da kenara atmak, toplumun düzenini bozmamaları için onları sindirmeye çalışmakla uğraşıyor… Kemal Öğretmen okula geldiği günden itibaren onun idealleri önüne engeller koymak için her fırsatı kolluyor ve değerlendiriyor.

RIZA (Engin Yavaş)

Çok çocuklu bir ailenin oğlu. Kafası derslerinden çok para kazanmaya çalışıyor. Ailesi hiçbir ihtiyacına karşılık veremediği için çocukluğundan beri pazarlarda, orda burda çalışarak kendine bakmayı öğrenmiş. Ailesi kötü değil ancak, maddi ve manevi sorunları yüzünden Rıza’yla ilgilenemiyorlar. Rıza büyürken hayatın acımasız kuralları olan bir oyun olduğunu, bu oyunda kazanmak için her zaman hile yapmak gerektiğini öğrenmiş. Hile, kurnazlık ve yalanları, arkadaşları söz konusu olunca bir kenara bırakıyor.


YADİGAR (Temmuz Karikutal)

Oktay’ın enyakın arkadaşlarından, sır tutabilen, güvenilir bir çocuk. Arakadaşlarına düşkün, eğlenceli, neşeli, esprili…

SANEM (Gülşah Küçükyıldız)

Birkaç yıl önce zengin bir işadamının oğluna aşık olmuş. Ondan hamile kalıp bir kız çocuğu dünyaya getirmiş. Bebeği henüz dünyaya gelmeden babasının yargılamalarından korkup kaçmaya karar vermiş annesiyle beraber. Babasını hayal kırıklığına uğrattığı için üzgün ama kaçmaktan başka çaresi olmadığını düşünüyor. Anne olmak Sanem’i değiştirmiş. Eskiden daha eğlenceli ve neşeliyken, şimdi çocuğunun sorumluluğunu taşıyan korumacı, yaşından çok önce olgunlaşmış bir anne.


SAFFET (Barış Atay)

Büyük Zafer Lisesinin eski öğrencilerinden. Birinci sınıfta arkadaşlarıyla beraber bir öğretmeni hastanelik edince okuldan atılmış. Babasının yanında araba tamirciliği yapıyor. Çoğu zaman işten kaçıp arkadaşlarıyla serserilik yapıyor. Oktay ve arkadaşlarından önce lisenin etrafındaki düzen ondan sorulurken, bu durumun değişmesiyle Oktay ve çetesine savaş açmaya başlıyor. İçten içe okuldaki öğrencilik yıllarını özlüyor.


CEYDA (Tuğçe Özbaykal)

Saffet’in sevgilisi. Sınıftaki bütünlüğün dışında bırakılmış. Arkadaşları tarafından çok sevilmeyen bir kız. En büyük hayali zengin bir koca bulup evlenmek. Saffet’i seviyor ancak bir gelecekleri olmadığını biliyor. Sınıfta onu aralarına almayan çeteye karşılık Saffet’in çetesinde yer alıyor.


HULUSİ - Müdür (Emin Gümüşkaya)

İlgisiz, çocuklara öfkeli davranmayan ancak çok da sevgi beslemeyen, sorumluluklarını yerine getirmekten çok maaşını almak için gün sayan, bıkkın, tembel bir müdür.

SADETTİN (Metin Çoşkun)

Necla’dan önceki eşi Sadettin’in sapkın eğilimini fark edip ondan boşanmış. Sadettin, Necla ve Büşra’ya orta halli, maddi sıkıntısı olmayan bir hayat veriyor. Büşra’ya olan tacizinin ortaya çıkmasından korkuyor.

RİFO - Kantinci (Tahsin Taşkın)

Sevdiği kızı kaçırıp Karadeniz’den İstanbul’a göç etmiş. Bir aile kurmuş. Mutlu. Tek amacı evine iki kuruş para götürebilmek… Eğlenceli ve iyi biri… Öğrencilerin dostu.

NİHAT (Mehmet Ulay)

Oktay’ın babası. Kendi babası disiplinli bir subaymış. Nihat ve kardeşlerini şiddet ve katı kurallarla yetiştirmiş. Nihat kardeşleri arasında en yaramaz çocuk olduğundan zaman zaman babasından işkenceye varan bir şiddet görmüş. Babasının istediği gibi bir hayat sürememiş. Sağlık sorunu yüzünden askere de gidemeyince babasını hayal kırıklığına uğratmış. Yaptığı serserilikler yüzünden babası onu evlatlıktan reddedince, Nihat zaman içinde babası gibi davranmaya, içinde yaşadığı acıyı çocuklarından çıkarmaya başlamış.


Yönetmen
Hamdi ALKAN​


Yapımcı-Senaryo
Birol GÜVEN​


Senaryo
Birol ELGİNÖZ
Özlem ELGİNÖZ
Yelda AÇIKGÖZ​


Müzik
Aydın SARMAN
Burcu GÜVEN​


Genel Koordinatör
Cesur TAŞ​


Görüntü Yönetmeni
Ferhat ÖÇMEN​


2.Yönetmen
Ali BİLGİN​


Uygulayıcı Yapımcı
Özlem YILMAZ​


Proje Tasarım
Mint​


Sanat Yönetmeni
Aysun ÖZDEMİR​


Işık Şefi
Şeyhmus GENCAN​


Kurgu
Barış KILINÇ​
 

CrazyAlkan

Twitch.tv/CrazyAlkan
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
14 Eki 2010
Konular
14,622
Mesajlar
71,915
Reaksiyon Skoru
8,832
Başarım Puanı
678
Yaş
26
MmoLira
30
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 100%
7   0   0
Teşekkürler...
 

[GA]AspiriN

Level 27
TM Üye
Üye
Katılım
8 Haz 2010
Konular
1,464
Mesajlar
24,800
Reaksiyon Skoru
1,642
Başarım Puanı
295
MmoLira
-3
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst