Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Güvenlik

toretto111

Level 6
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
1,420
Beğeniler
232
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINBurada, Klanlar'daki güvenlikle ilgili önemli bir kaç açıklama bulabilirsin.

Klanlar'da şifren sadece şifrelenmiş olarak kaydedilir. Bu şifrenin kırılması mümkün değildir. Şifrenin başkası tarafından ele geçirilmesi için ancak bir kaç yöntem vardır:

  • Kolay tahmin edilebilecek güvenli olmayan bir şifre seçmişsindir
  • Kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yapmışsındır ve şifren kaydedilmiştir / giriş yaparken birisi şifreni görmüştür
  • Bir dolandırıcıya inanmışsındır


Yukarıda sayılan örnekleri önlemek için birkaç ipucu. Bu ipuçları saçma ya da abartılı gelebilir ama tecrübelerimizden, bir şifrenin bu yöntemlerle "çalındığını" anlatan kaç tane destek talebi geldiğini biliyoruz.
  • Şifren adını ya da soyadını içermemelidir. Aynı şekilde "1234" ya da "şifre" tarzında da seçilmemelidir. En iyisi bir sayı ve özel işarete sahip bir şifre seçmektir. Bu kulağa karışık geliyor, fakat şifrenin güvenliğini yükseltmek için kelimenin ortasına bir ! koymak yeterlidir. Sayı mümkünse tesadüfen seçilmelidir.
  • Okul ya da internet kafe gibi halka açık bir yerden giriş yaparsan, sürekli bağlı kalaracak şekilde giriş yapmamalısın. Tarayıcın şifrenin kaydedilip kaydedilmemeyeceğini sorarsa bunu kabul etme. Doğrudan arkanda kimsenin durmamasına ve sana bakmamasına da dikkat et.
  • Destek ekibi hiç bir zaman şifreni sormayacaktır. Birisi Klanlar şifreni istediğinde bundan mutlaka kuşku duy. Birkaç sayfada Klanlar adını ve şifreni girmen istenebilir. Burada "harici kimlik tanıtımı" ve adres satırında "www.klanlar.org/....." yazıyorsa bu bir aldatmaca değildir. Bu sayfalar Klanlar'ın bir arabirimini kullanır, bu şekilde şifrene ulaşma olasılığı yoktur. DSplus bu tür sayfalara bir örnektir: Bir yorum yapmak istediğinde öncelikle kendini tanıtmalısın.
  • Genel olarak Klanlar şifrelerini başka sayfalarda kullanmamalısın. Özellikle şifrenin e-posta adresinden ve hesabından farklı olması önemlidir. Oyunda herhangi bir şekilde şifren kırılırsa, e-posta adresinle şifreni değiştirebilirsin. Eğer e-posta adresin de çalınırsa hesabını geri alma şansın nerdeyse hiç yoktur.
 
Üst