Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Marmara'da 'canavar' bereketi

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,514
Beğeniler
131
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINMarmara'da 'canavar' bereketiBalıkçı tezgahı değil, sanki korku tüneli. AHT Muhabiri Uğur Uslubaş'ın haberi

Bursalı Balıkçı Maşallah Kocaman'ın tezgahı, adeta korku tüneli gibi. Marmara'da ağlarına takılan 4 metrelik Çatalkuyruk köpekbalığı ile ağzına bir insanın başının rahatça sığabildiği Fener Balığı'nı sergileyen balıkçının tezgahı, vatandaşın ilgi odağı oldu.

Marmara'da son yıllarda hiç olmadığı kadar balık bereketi yaşanırken, balıkçıların ağlarına zaman zaman "canavar" diye nitelenebilecek türde balıklar da takılıyor. Geçtiğimiz gün kendi tekneleri ile denize açılan Bursalı balıkçı Maşallah Kocaman ve tayfaları denize bıraktıkları ağı çektiklerinde, gözlerine inanamadılar. Aynı ağa, çok ender görüldüğü belirtilen Çatalkuyruk Köpekbalığı ile genelde diplerde dolaşan ve görüntüsüyle canavarı andıran 25 kiloluk Fener Balığı takılmıştı.
İki balığı Bursa'daki tezgahlarına getiren Maşallah Kocaman, 4 metre uzunlukta, 100 kiloluk köpekbalığının etinin aslında çok lezzetli olduğunu, ama ülkemizde yeme alışkanlığının pek bulunmadığını anlatırken, bu balığı İstanbul'da bir restorana sattıklarını söyledi. 25 kilo ağırlığındaki Fener Balığı'nın da çirkin ve ürkütücü görüntüsüne rağmen denizlerin en lezzetli balıkları arasında bulunduğunu anlatan Kocaman, "Bu balıktan da güveç yapılır. Öyle lezzetlidir ki, parmaklarınızı yersiniz. Bu balığı satmayacağız ve lokantamızda vatandaşa sunacağız" diye konuştu. Vatandaşlar ve özellikle çocuklar da balıkları hem korkarak, hem de şaşkınlıkla izledi.
 
Üst