Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yağmur geliyor

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,514
Beğeniler
131
MmoLira
0
DevLira
0
#1
Yağmur geliyor!Yurdun tamamı yağışlı havanın etkisine giriyor


proxy.php?image=http%3A%2F%2Fhaberturk.com%2F2009%2F03%2F21%2Fkuturesim%2Fyagmurgelkuc.jpg&hash=187e8fc3f5ac6d213f20e378c932728a
Türkiye'nin batı kesimlerinin bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, bugün öğle saatlerinde kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinde Marmara ve Ege bölgelerinde, yarın; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'de aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Genel olarak yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; bugün kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla) ile Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Rüzgarın; bugün Güney Ege ve Batı Akdeniz'de, yarın güney ve iç kesimlerde güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yarın güneybatı yönlerden esecek kuvvetli rüzgarla yurdun iç ve batı bölgelerinde toz taşınımı bekleniyor.

Oluşabilecek soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmeleri, su baskını, ani sel ve yıldırım düşmesi gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.
 
Üst