Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Güçlü Bir Makine Arıyorum

Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
2
MmoLira
10
DevLira
0

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Selamlar Herkese,

Ben IbrahimKoc
Uzun yıllar game-server işlerine emek veren bir kişiyim.
Uzun süre bir Metin2 server hayalim vardı.
Bir çok server kurdum ve yönettim.
Yüzlerce-Binlerce insana kaliteli oyun hizmeti verdim tek kuruş kar gözetmedim, bu serverleri malesef kapattım ama...
Fakat bu kapanmalar benden kaynaklı değildi.

Şimdi aklımda büyük bir proje ve sistem var.
Sadece lafta değil Sağlam,Kaliteli,Ücretinin karşılığını veren bir makine arıyorum.
Unutmayın;
Hiç bir TR Server satıcısı güvenilir değildir!
(bu sadece Metin2 server satıcıları için geçerli değil)

Kaliteli bir makineyi hangi bilişimden temin edebilirim ve sebebi nedir?

buyukweb

Level 7
Hosting Yetkilisi
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
44
MmoLira
249
DevLira
0
Merhaba,
Hiç bir TR Server satıcısı güvenilir değildir!
(bu sadece Metin2 server satıcıları için geçerli değil)

Sene 2014 kendi sunucularımızı bursa dgn de barındırıyoruz (bize ait makinalar da)

Ovh den fransa dan bir sunucu aldık burada müşterilerin patcherlarını ve web sitelerini barındırmaya başladık aradan 15 gün geçti ve bir abuse maili aldık yok virüs varmış makina durduruldu diye.

800 adet web sitesi var bize web sitesini bildirsene değil mi? Kapatalım.

Neyse güvenli modda verdiler bize büyükweb i kurtardık, patcher sunucunu kurtardık geldi büyük dataya 500 gb web sitesi 2 günde indi güvenli modda açtığı için 20-30 mbit max kullanım oluyor ardından %99 a gelince hata verdi.

Tekrar denedim tekrar hata verdim. Ne yaptıysam makinayı açtıramadım ve kurtaramadım dataları.

O gün bugündür yurt dışı ile çalışmadım. Tüm sunucuları kendi alt yapımda barındırıp kendi dilimi konuşan ve halden anlayan insanlar çalıştım ve Allah'a şükür o gün ki sorundan sonra ciddi bir sorun yaşamadım.

Buraya gelip Türkçe konuşup, türkçe yardım isteyip sonra seninle ortak değeri olan insanlara hakaret etmen terbiyesizlik.

Demek ki sen güvenilir değilsin ki herkesi kendin gibi biliyorsun.

Madem bizler ve bizim gibi bu işi yapan insanlar güvenilir değil, gideceksin ingilizce/almanca/fransızca bir konu açıp onlara soracaksın.

Sonuç olarak firma sana şunu sağlar ;

Süreklilik; sunucularında kesinti olmaması veya bir aksiyon durumunda hızlı müdahale.

Sana dünyanın en iyi makinasını da versek sen kullanmayı bilmiyorsan boş zaten veya verdik diyelim gitti sunucunun ana kartı yandı ne olacak? Değişmesini bekleyeceksin bi kaç saat veya farklı sunucuya transfer bu firmayı kötü mü yaptı?

6 Yıl önce İngiltere de ki bir sunucumun ana kartı yandı 2 saatte değişip aktif ettiler. Onun dışında alacağın dedicated sunucu ise yönetimi sana ait ise iş sende biter firma da değil. Firma sana kesintisiz hizmet vermekle yükümlü sözleşme yaparsın gerekirse %99 uptime istiyorum dersin e zaten senede olacak 10-12 saattlik toplam kesintiler bile seni %99 un altına düşürmez.

Siz firmalardan önce bilinçli müşteri olun ki bu işi bilen insanları tercih edin.