Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Train Simulator

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,513
Reaksiyon Skoru
131
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Train Simulator
Microsoft gerçekten zor bir dönemeçten geçiyor. Önümüzdeki kısa bir süreç içerisinde şirket Windows XP ve Xbox gibi oldukça emek verdiği ve güvendiği projelerini hayata geçirecek. Esasında Microsoft işletim sistemlerinden yazılımlara; donanımlardan oyun konsollarına bilişim sektöründe çok geniş bir alana yayılmayı başaran ender firmalardan. Şirketin bu projelerini gördükten sonra Train Simulator bu ürünlerin yanında devede kulak kalır. Oyuna geçmeden önce biraz simülasyon oyunlarından bahsetmek istiyorum.

Simülasyon oyunlarının diğer oyunlardan farkı oyunda kullandığınız ,gördüğünüz kısaca beş duyunuzla algılayabildiğiniz herşeyin gerçeğiyle her yönden hemen hemen aynı olmasıdır. Bazı insanlar simülasyon oyunlarını zor ve monoton bulabilir, daha fazla heyecan isteyebilirler. Ama şu kesindir ki bu tür bir oyundan zevk alabilmek için oyuna ilgi göstermeniz ve diğer oyunlardan daha fazla zaman ayırmanız gerekmekte. Herşeyin gerçeğiyle aynı olma özelliğinin de oyunu zorlaştıracağı bir gerçek. Microsoft Simülasyon oyunlarındaki üstünlüğünü ilk defa Flight Simulator adlı dünyanın en fazla satan kişisel uçuş simülasyonu ile kanıtladı. Microsoft bu üstünlüğünü Train Simulator ile devam ettirmek istiyor. Neyse periyodik Microsoft reklamımızı yaptıktan sonra biraz oyuna göz atalım.

Train Simulator oyun tarihinde yeni bir kategori yarattı: "Tren Simulasyonu". Böyle bir kategorinin altında Microsoft Train Simulator'dan başka bir oyunun bulunmaması öyle şaşırılacak bir olay değil, çünkü bir trenle yapabilecekleriniz otomobil, uçak gibi araçlara oranla oldukça sınırlıdır. Önceden belirlenmiş hatlar üzerinde ilerlersiniz, yapabilecekleriniz sadece o hatla sınırlıdır ve bir otomobilde olduğu gibi aracı istediğiniz gibi kontrol edemezsiniz. Ama bu zevk almayacağınız anlamına da gelmez (!). Bugüne kadar yüzlerce yaratık öldürdük, onlarca saçma sapan araba kullandık artık biraz da daha gerçek bir ortamda daha değişik şeyler kullanalım.

Train Simulator 2 CD olarak geliyor. yükleme ise profesyonelce hazırlanmış yardım menüleri, grafikler ve açıklamalar sayesinde sorunsuz geçiyor. Train Simulator'un çok ayrıntılı bir oyun olduğunu ve bütün dosyaları sabit diskinize kopyaladığını söylersek oyuna 2GB'a yakın boş bir sabit alanı bırakmanızı eklemekte fayda var. Train Simulator 2001 yılında çıkan bir simülasyon oyunu olduğunu farkettiyseniz sistem gereksinimleri düşük görebilirsiniz. Ancak yukarıda gördüğünüz standartta bir PC'niz varsa Train Simulator sizin için bir bilgisayar oyunu olmaktan çıkacak bir kabus halini alacaktır. İyi bir performans alabilmek için sisteminizin yukarıdaki değerlerden (sabit disk hariç) 2 kat daha fazla hızlı, kapasiteli... olmasına dikkat edin.

Ana menü gayet basit ve anlaşılabilir. İlk seçenek olan "Introductory Train Ride" ile bilgisayar kontrolünde bir trenin nasıl kullanılacağını çok kolay izleyebilirsiniz. Bu seçenek ses ve görüntü eşliğinde trenin nasıl kaldırılacağını ve yönetileceğini gösteriyor. İkinci seçenek olan "Tutorials"a tıkladığınızda ise "Electric, Steam ve Diesel" adında 3 kategori göreceksiniz. Bunlardan birine tıkladığınızda o kategoriye ait bir tren çıkıyor ve oyuna başlıyorsunuz. Oyunda sesli ve yazılı olarak basit komutlar anlatılıyor. Treni kaldırdıktan sonra bölüm tamamlanıyor.

Bir diğer seçenek ise "Drive a Train". Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza çok profesyonelce tasarlanmış bir arabirim geliyor. Bu arabirimi kullanarak lokomotiften, vagonlara başlangıç saatinden yağış türüne kadar pek çok şeyi kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz. "Start" tuşuna bastıktan sonra ise hiçbir sesli, görüntülü, yazılı destek olmadan kendinizi trenin kokpitinde buluyorsunuz.
 

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ellerine Sağlık.!!
 

PcManYaG-ı-

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
129
Mesajlar
1,220
Reaksiyon Skoru
15
Başarım Puanı
122
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
paylaşım için teşekkürler...
 

ata26

Level 1
Üye
Katılım
4 Eyl 2009
Konular
0
Mesajlar
1
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
44
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
e nereden indireces
 
Üst