Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Cdn şirketleri

rambo312

Mimar bey :)
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Dergi Editörü
Turnuva Organizatörü
Ticaret - 100%
3   0   0
Katılım
26 Ağu 2010
Mesajlar
3,853
Beğeniler
614
MmoLira
465
DevLira
0
#1

ATLANTİS2 Olarak 70-120 (Simyasız) (Bosslar Tek Kesilebilir) Tamamen Farmlık Bireysele Önem Verilen , Uzun Vadeli Gelişime ve Yeniliğe Açık Yapısıyla 28 Aralık'ta Sizlerleyiz. TANITIM İÇİN TIKLAYINDünyada En Önemli CDN Şirketleri Hangileridir?


Akamai
Akamai, dünyanın en büyük ve en tanınmış CDN şirketlerinden biridir. Şirketin küresel ağı, yüz binden fazla sunucu tarafından destekleniyor ve sunduğu teklifler, statik ve dinamik içerik için Cloud tabanlı GD akışının yanı sıra CDN'yi de içeriyor.
Web : www.akamai.comAmazon CloudFront
CloudFront, Amazon Web Servislerinin CDN ağıdır, geliştiricilere ve işletmelere içeriği depolamak ve dağıtmak için kolay bir yol sağlamak üzere Amazon Cloud Storage (S3) ve Amazon Elastic Cloud (EC2) hizmetleriyle birlikte çalışır.
Web : http://aws.amazon.com/cloudfrontBitGravity
2006 yılında BitGravity kuruldu ve şirket, HD video içeriğinin daha iyi yayınlanması ve isteğe bağlı olarak sunulması için geliştirilmiş ve optimize edilmiş dünyanın ilk CDN çözümünü sunmaya çalıştı. Bu şirket Ocak 2011'de Tata Communications tarafından satın alındı.
Web : http://www.bitgravity.comBroadpeak
Rennes, Fransa merkezli Broadpeak, çevrimiçi videoların daha hızlı ve daha iyi sunulmasını sağlayan çeşitli bileşenleri tasarlayan ve üreten şirketler arasında sektör liderlerinden biridir. Çözümleri sadece basit kurulumlar yapmakla kalmaz, aynı zamanda milyonlarca akışa aynı anda hizmet veren büyük dağıtım sistemlerine de ölçeklenebilir. Broadpeak'in bileşenleri ve çözümleri, çeşitli IPTV, Kablo ve OTT dağıtım hizmetlerini dağıtmak için çeşitli içerik sağlayıcıları ve ağ servis sağlayıcıları tarafından kullanılmaktadır.
Web : http://www.broadpeak.tvCacheFly
2005 yılında kurulan CacheFly dünyanın ilk TCP Anycast tabanlı İçerik Dağıtım Ağı servis sağlayıcıları ve% 100 Hizmet Seviyesi Anlaşması, gerçek zamanlı trafik raporlama özelliğiyle ayrışıyor ve 30 günlük ücretsiz deneme imkânı sunuyor.
Web : http://www.cachefly.comCDN77
CDN77, 23 ülkede 28 veri merkezi tarafından desteklenen, Londra merkezli bir CDN servis sağlayıcısıdır. Şirket, müşterilerine 2012 yılında şeffaf, adil ve esnek bir CDN çözümü sunmak amacıyla kurulmuştur.
Web : http://www.cdn77.com
CDNetworks
140'ın üzerinde Point of Presence ile, CDNetworks, bulut tabanlı hızlanmanın en büyük sağlayıcıları arasında yer alıyor ve hem statik hem de dinamik web hızlandırmayı destekliyor. Bununla birlikte, kilit farklılaştırıcı, Çin, Rusya ve diğer gelişmekte olan pazarlarda hem altyapıya hem de yerel uzmanlığa sahip olan tek çok uluslu CDN olmasıdır.
Web : http://www.cdnetworks.com
CDNify
CDNify, çoklu web platformları ve CMS ile kolayca entegre edilebilen basitleştirilmiş bir CDN çözümü sunar. Bunun dışında, CDNify müşterilerine ücretsiz Özel SSL entegrasyonu ve desteği sağlamaktadır.
Web : https://cdnify.com
CDN.NET
Dünya çapında 130'dan fazla noktaya (PoP) sahip olan CDN.net, tüm avantajlarınızı kendi yararınıza kullanabileceğiniz çeşitli global kaynaklara erişmenizi sağlayarak alternatif çözümlerin sınırlarını tamamen ortadan kaldırır.
Web : http://www.cdn.net
ChinaCache
Adından da anlaşılacağı gibi, ChinaCache, 12000'den fazla sunucu tarafından desteklenen ve Çin'de 120'den fazla şehri kapsayan lider bir Çin tabanlı CDN servis sağlayıcısıdır. Şirket, Çin'de bir araya getirilen diğer tüm CDN'lerden yaklaşık 15 kat daha büyüktür ve içerik dağıtımını, daha hızlı yüklemeleri, güvenli işlemleri ve medyayı platformdan ayırmayı destekler.
Web : http://www.chinacache.com
ChinaNetCenter
ChinaNetCenter, Çin merkezli bir CDN sağlayıcısı olarak başladı ve 2012'de ABD'nin daha hızlı ve daha iyi içerik sunumu sağlamak için ABD'de yan kuruluşunu açtı. Şimdi Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika ve Avustralya dahil olmak üzere tüm dünyada CDN düğümleri var ve şirket Asya-Pasifik bölgesinde çok güçlü bir konuma sahiptir.
Web : http://en.chinanetcenter.com
CloudFlare
2009 yılında kurulan CloudFlare, dünyanın lider web hızlandırma ve güvenlik çözümleri sağlayıcıları arasında yer alıyor. Hem CloudFlare CDN'yi kullanarak hem web sitelerini optimize etmek hem de kendi web sitelerini CloudFlare Security Suite'i kullanarak güvenceye almak için müşterilerine hem Ücretsiz hem de Premium hizmetler sunuyor.
Web : https://www.cloudflare.com

EdgeCast
EdgeCast Networks, 5 kıtadaki stratejik konumdaki 30+ Points-of-Presence ile kendini dünyanın en hızlı ve en güvenilir CDN ağı olarak ilan etti. Şirket ayrıca çeşitli web-güvenlik hizmetleri ve hızlandırılmış DNS çözümleri sağladı ve Aralık 2013'te Verizon tarafından satın alındı.
Web : http://www.edgecast.com
Fastly
2011 yılında, Hızlı açık kaynak kodlu Varnish tarafından inşa edilmiş ve son derece popüler bir CDN ağı haline gelmiştir. Küresel ağı 10Gb Ethernet, Solid-State-Drive (SSD) depolama ve çok çekirdekli CPU'lar tarafından desteklenmektedir ve Şirket dinamik veriler için neredeyse sıfır gecikmeli bir anında temizleme özelliğine sahiptir (yaklaşık 150 milisaniye sürer).
Web : http://www.fastly.com
GoGrid
2015 yılının Ocak ayında Datapipe tarafından satın alınan GoGrid, yönetilen barındırma, bulut hizmetleri ve isteğe bağlı BT altyapı çözümlerinin lider sağlayıcısıdır. GoGrid, sadece çeşitli bulut ürünleri ve teknolojileri için öncü ve öncü olmuştur, aynı zamanda Şirket müşterilerine yüksek performanslı ve son derece güvenli büyük veri çözümleri sunmak için çok çaba sarf etmiştir.
Web : http://www.gogrid.com
Hibernia Networks
Hibernia Networks, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan küresel bir ağa sahip olup, 89 pazarda ve 25 ülkede 190'un üzerinde Ağ Varlığı Noktası (PoP) sunmaktadır.
Web : http://www.hibernianetworks.com
Highwinds
Highwinds 2002 yılında kurulmuş ve dünyanın en hızlı ve en popüler CDN sağlayıcılarından biridir. Şirket, CDN çözümünün yanı sıra bulut tabanlı depolama, IP hizmetleri ve çeşitli analiz ve uygulama dağıtım çözümleri de sunmaktadır. Bununla birlikte, Highwinds, özellikle online oyun şirketleri için optimize edilmiş ve oyunların hızlı indirme ve yamalarını sağlayan Oyun Dağıtım Ağı (GDN) için oldukça popülerdir.
Web : http://www.highwinds.com

Incapsula
Incapsula, kurumsal sınıf PCI-Sertifikalı güvenlik duvarı, DDoS Koruması ve ayrıca tümleşik CDN çözümüne entegre olan yük dengeleme ve arıza yedekleme'yi içeren, tümleşik bulut tabanlı bir çözüm sunan, önde gelen bir web güvenlik ve performans şirketidir. Şirket, müşterilerine ihtiyaçlarına ve ihtiyaçlarına göre ücretli ve ücretsiz çözümler sunmaktadır.
Web : http://www.incapsula.com

Internap
Internap Network Services Corporation veya Internap, ölçeklendirilebilir ve esnek BT altyapı çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından biridir. CDN' ağının yanı sıra, şirket akış medya çözümlerinin yanı sıra kola, sanallaştırılmış bulut, karma bulut ve hatta çıplak metal sunucu çözümleri de dahil olmak üzere çeşitli gelişmiş bulut ve veri merkezi teklifleri sunmaktadır.
Web : http://www.internap.com

Leaseweb
Hollandalı bir hosting şirketi olarak faaliyete geçerken, LeaseWeb, 2013 yılı Haziran ayında şirket içi ve yerli yeni nesil İçerik Dağıtım Ağı çözümünü başlattı. Şirket, o zamandan beri 53 Noktadan Varlık içeren bir çözüm geliştirdi. Dünya çapında 33 İnternet Alışverişi ile bağlantı.
Web : https://www.leaseweb.comLevel 3 İletişim
Level 3, ağ ve iletişim hizmetlerinin en eski ve en büyük sağlayıcılarından biridir. 20+ yıllık şirket, kendi Tier-1 global ağının yanı sıra Vyvx ve VoIP çözümlerini de içeren gelişmiş yayın ve yayın çözümlerine sahiptir. Şirket, çok sayıda Noktadan Noktaya (PoP) sahip olmanın yanı sıra dünyadaki diğer çeşitli telekom ve ağ sağlayıcıları ile ara bağlantılara sahiptir.
Web : http://www.level3.comLimelight Networks
40'ın üzerinde küresel metro pazarında 80'den fazla lokasyona sahip olan Limelight Networks, dünyanın en hızlı ve güvenilir İçerik Teslim Ağı sağlayıcıları arasındadır. Bunun dışında Şirket, ödüllü Limelight Orchestrate çözümünün bir parçası olarak çeşitli bulut hizmetlerinde ve medya dağıtım ve dijital varlık yönetimi hizmetlerinde uzmanlaşmıştır.
Web : http://www.limelight.comMaxCDN
MaxCDN (daha önce NetDNA olarak bilinir), 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Los Angeles (CA) tabanlı bir CDN Ağıdır. Şirket, sektördeki en hızlı büyüyen CDN sağlayıcıları arasında yer almaktadır ve şu anda birden çok peer to peer sahip ağına sahiptir. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve Orta Doğu arasında. Şirket rekabetçi fiyatlama ve şaşırtıcı desteği ile bilinir; ayrıca 30 günlük para iadesi garantisi vermektedir.
Web : https://www.maxcdn.comMetaCDN
2011 yılında Melbourne Üniversitesi'nden yapılan araştırmalara dayanan MetaCDN, Amazon, Google ve Microsoft'un çok hızlı ve daha iyi performans göstermesini sağlamak için EdgeCast Networks, Amazon ve Fast'in CDN ağlarını birleştiren 4. Nesil CDN sağlayıcısıdır. MetaCDN, Starfish Ventures tarafından desteklenmektedir ve hem CDN hem de canlı ve isteğe bağlı video akışı hizmetleri sunmaktadır.
Web : http://www.metacdn.comNGENIX
NGENIX, Rusya'nın en büyük CDN ağıdır ve Rusya ve BDT ülkelerinin 7 federal bölgesini kapsayan 14 bölgeye yayılmış olan 23 Noktadan Noktaya (PoP) sahiptir. Bunun dışında NGENIX, Rusya ve çevresinde en hızlı ve en iyi içerik dağıtımını sağlamak için 450+ İnternet Servis Sağlayıcısı ile ara bağlantılara sahiptir.
Web : http://www.ngenix.net/enNTT Communications
NTT Communications şirketi, dünyanın en büyük telekom şirketi olan Nippon Telegraph ve Telephone Corporation'ın bir yan kuruluşudur. 1999 yılında kurulan ve Merkezi Tokyo'da bulunan NTT Com, dünya çapındaki Tier-1 global ağının yanı sıra 130'dan fazla güvenli veri merkezine sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda birçok bağlı şirketi aracılığıyla geniş bir telekomünikasyon, iletişim, ağ oluşturma ve içerik dağıtım çözümleri yelpazesi sunmaktadır.
Web : http://www.ntt.com
OnApp
Temmuz 2010'da kurulan OnApp, dünya genelindeki bulutların neredeyse % 33'ünü oluşturan ve aynı zamanda çeşitli özel bulutlara, hibrit bulutlara ve VPN kurulumlarına güç veren en popüler bulut platformlarından birinin yaratıcısıdır. Şirket ayrıca, bulut platformu ile desteklenen ve 170'den fazla lokasyona yayılmış global Federe İçerik Dağıtım Ağı çözümünü de yürütmektedir. Son yıllarda, OnApp ayrıca, daha iyi sanal sunucu yönetim sistemleri oluşturmak için SolusVM ile birlikte SAN tabanlı bulut depolama alanında da genişlemiştir.
Web : http://onapp.com
Rackspace
San Antonio'da bulunan ve 1998'de başlayan Rackspace, şu anda dünyanın bir numaralı yönetilen bulut şirketidir. Şirket, 120 ülkede 200 binden fazla müşteriye bulut çözümleri sunmaktadır. Rackspace, tüm gelişmiş bulut teknolojilerini ve çözümlerini desteklerken ve% 100 Network Uptime'ı garantilemek için çabalarken, müşterilerin e-posta, sohbet veya telefon aracılığıyla mühendislere 24x7x365'e bağlanmalarını ve sorgularının hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayan fanatik desteğini sürdürmekle gurur duymaktadır.
Web : http://www.rackspace.com
SkyparkCDN
SkyparkCDN, dünya çapında 28 ülkede 60 şehrin genelinde ağ varlığına sahip Rusya merkezli bir CDN ağı sağlayıcısıdır. SkyparkCDN çözümü, web sitesi, video içeriği ve uygulama dağıtımını hızlandıran farklı çözümlerden oluşan ve SkyparkCDN ayrıca bulut hizmetleri de sunan, ücretli bir çözüm paketi bulunmaktadır.
Web : https://www.skyparkcdn.io

SoftLayer
2005 yılında kurulan SoftLayer Technologies, bulut altyapısının yanı sıra yönetilen barındırma hizmetlerinin de lider sağlayıcısıdır. Şirket, çıplak metal ve sanal sunucular, anahtar teslim büyük veri çözümleri ve çeşitli gelişmiş bulut hizmetleri ve özellikleri gibi çok sayıda yenilikçi ve son teknoloji ürünü çözümler sunmaktadır. 2013 yılında, IBM, SoftLayer Technologies'i satın aldı ve son zamanlarda şirket, küresel ağını hızlı bir şekilde genişletiyor.
Web : https://www.softlayer.com
Telefonica
Telefonica Global Solutions, kendi global Tier-1 ağına sahip lider bir Uluslararası Telekom sağlayıcısıdır. Şirketin ağı, 40'ın üzerinde ülkede 100'den fazla Noktaya (PoP) sahiptir ve çeşitli gelişmiş içerik dağıtım ağı çözümleri, VoIP ve Ödeme çözümleri sunar.
Web : https://www.business-solutions.telefonica.com

TurboBytes
Turbobytes, maksimum ağ kapsama alanı sağlamak ve aynı zamanda tek bir CDN sağlayıcısına bağımlılığı azaltmak için 5 CDN (EdgeCast, Highwinds, Fastly, MaxCDN ve BitGravity) kullanan bir çoklu CDN çözümüdür. Çözüm, sınıfının en iyi performans verilerine dayanarak kullanılacak olan CDN'leri değiştirir ve bazı yerlerde yavaşlama veya kesintilerin olması durumunda otomatik bir yeniden programlama mekanizması ile birlikte gelir.
Web : https://www.turbobytes.com

Microsoft Azure
Azure CDN, Microsoft'tan Windows Azure Cloud Computing platformunu temel alan İçerik Dağıtım Ağıdır. Çözüm, ağırlıklı olarak web uygulamaları oluşturmak ve barındırmak için kullanılır ve Microsoft’un dünya çapındaki veri merkezleri tarafından desteklenmektedir.
Web : http://azure.microsoft.com/

XCDN
XCDN, Akamai’nin Global Akıllı platformu tarafından desteklenen Exceda'nın CDN çözümüdür. Temel olarak, Akamai’nin hizmetlerinden yararlanmak isteyen ancak bu kadar büyük bant genişliği / depolama gereksinimi olmayan küçük sağlayıcılar için temel web sitesi teslimatı hedefleniyor. XCDN talepleri, Akamai’nin sunucularından sadece bir-iki durak uzaklıktadır ve bu nedenle Akamai’nin dev ağlarına daha az maliyetle erişim sağlar.
Web : https://xcdn.exceda.com/

 

JusiFer

Enjoy the silence ♛
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Developer
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
17 Haz 2010
Mesajlar
16,582
Beğeniler
2,990
Yaş
23
MmoLira
1,036
DevLira
35
#2
Teşekkürler :)
 
Üst