Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yıldırım ve yagmur efecti

iNcußuS*

Level 8
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
15 Mar 2009
Konular
413
Mesajlar
2,608
Beğeniler
69
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN
öncelikle bir resim alıyoruz. CTRL-u yapıp değerleri giriyoruz.Size kalmış,,


2-Ardından yeni bir layer oluşturun.Adını yıldırım koyun.Filter-render clouds ardından filter render Different clouds.Ctrl+i yapın( inverse yapın).Mode screen olsun.Ardından Ctrl+L yapın ortadaki kutucuğa 0,1 değeri girin.Eğer istemediğiniz yıldırım fazlaları çıkarsa opacity değeri düşük tutarak silgiyle silebilirsiniz


3-Şimdi sıra geldi yağmur efekti yapmaya.Yeni bir layer oluşturun
Filter-render clouds,Filter-noise-add noise.Değer aşağıdaki gibiArdından filter-blur-motion blur değerler Angle 45 distance 14 olacak. Ctrl+L yapın ilk kareye 135 değerini girin.Mode screen olsun4-.Evet şimdi yağmuru oluşturduk.Yağmur yağmasını oluşturmak için 3. adımı 3 kere daha yapın.Toplam 4 tane yağmur layerimiz olsun.
5-Yıldırım ve yağmur layerlerinin yanındaki gözleri kaldırın ve ctrl+shift+m yparak imageready'e geçin.Duplicate edin.Ardında Tween yapın.Şekildeki gibi yapın.
Şimdi sıra geldi yağmur layerlerini yerleştirmeye.Burası önemli,Her yağmur layeri sırasıyla görünmeli.1.Karede 1.Yağmur layeri,2.karede 2. yağmur layeri...Diğer yağmur layerleri kapalı olmalı.. Sonra tekrar sıra ile yerleştirin.6.Kareye gelin burada yıldırım layerini sadece bu karede aktif yapın.Ardından Save optimized yapın kaydedin.İşte sonuç.Buraya aktarmak için boyutu küçültmek zorunda kaldım.Frame sayısını düşürdüm.Frame saysını artırarak daha güzel sonuçlar çıkıyo.
i$te sonuÇ...

 

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Beğeniler
54
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
#5
Yalnız CS3 'de İmageReady yok ne yapmamız lazım?
 
Üst