Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


 1. Serverınızın epinlerini tamamen Turkmmo güvencesiyle satın. Kredi kartı, mobil ödeme, havale/eft ve uygun komisyon oranıyla. Hemen mağaza başvurunuzu yapın. Oyunalisveris.com

1-120 Official Server Files (Okan Çakın)

'Metin2 Server Files' forumunda olkan41 tarafından 4 May 2018 tarihinde açılan konu

1-120 Official Server Files (Okan Çakın) 4.1 5 10votes
4.1/5, 10 oy

Moderatörler: LaSTThanatos, xAsasinato
 1. olkan41

  olkan41 Müzik Prodüktörü ve Ses Tasarımcısı TM Üye

  0   0   0

  140
  1,180
  137
  134
  Music Producer
  Kocaeli
  MmoLira:
  70
  MmoLira:
  70 (0 Banked)

  TURKMMO Güvencesiyle İtem, karakter, yang alın-satın. Sadece %6 komisyonla. Para çekmek ücretsiz, ödeme yapmak komisyonsuz, kazancınız aynı gün hesabınızda! HEMEN ÜYE OLMAK ve ÜCRETSİZ İLAN EKLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

  Öncelikle Merhaba Arkadaşlar 2 Kez Konu Açtım ve 2'side Kapandı Sebebi ise;

  Vegasın Sattığı Sistemleri İçerdiği İçinmiş.

  Vegas Sistemleri Yoktur.

  Sistemler


  OfflineShop Sistemi
  Official Pet Sistemi
  Official Gaya Sistemi
  Official Won Sistemi
  Official Kostüm Silah Sistemi
  Official Dost/Grup Ekleme Sistemi
  Official Zodiak İtemleri
  Official Kyanit İtemleri
  Çoklu Dil Sistemi
  Official Ok Çantası
  Official Okey Kart Sistemi
  Official Yansıtma Sistemi
  Official Simya Sistemi
  Official Kuşak Sistemi
  Official Kemer Sistemi
  Official Arındırma Sistemi
  Official Envanter Genişletme
  Official Engelle Sistemi
  Official Konstüm Bonus Aktarımı
  Official Bonus Emişi
  Official Wolfman Karakter
  Official Kombinasyon
  Official Element Sistemi
  Official Element Bonusları
  Official Canavar Bilgisi
  Moblardan Düşen İtemi Gösterme
  Başkasına Düşen İtem Rengi
  Bonus Tahtası Sistemi
  Onaylı Ticaret Sistemi
  Efekli Kostümler
  Başlangıçta İtemler Üstüne Giyili
  5. Efsunu Değiştirme Sistemi
  Avcı Sıralama Sistemi
  Lonca Lider/General Sistemi
  Official Meley Sıralama Sistemi
  Invertory Slot Marking Sistemi
  5. Seviyede Beceri Seçme Sistemi
  Official Ruha Bağlama Sistemi
  Official Büyü Bozma Taşı
  + Basarken Eşya Var/Yok Rengi
  Efsun Botu
  Hızlı Ekipman Değiştir
  Yeni Lonca Butonları
  Minimap Altı Online Sayısı(Aç/Kapat)
  Sistem Seçenekleri Sis (Aç/Kapat)
  Official ExpandedMoneyTaskbar
  Official ExpandedTaskbar Butonu
  Official 6. Skiller
  Meley Haritası
  Büyülü Orman
  +Diğer Maplar  Filesda Olan Engellemeler

  Giyilen İtemi Direk Depoya Koyamazsın Altta Uyarı Verir. Öünkü Elinizde Kostüm Silah Varken ve Silahı Direk Depoya Koyup Ardından Kostüm Silahını Çıkardığınız Zaman Kostüm Silahı Yok Oluyordu. (Hasan Fidan)


  OfflineShop Açıkken Satılamayanlara Tıklayamazsınız.

  Pet Yanınızda Varken Ticaret vs. Market Felan Açamazsınız.

  Smokin,Gelinlik ve Bukete Efsun Atamazsınız.

  Ticaret vs Açıkken Quest Açamazsınız. Sadece Sourcesini Ekledim. Eğer Market vs. Açıkken Herhangi Bir Questin Açılmasını İstemiyorsanız O Queste Bunu Ekleyin.. (Hasan Fidan)
  Kod (Text):
      if pc.ticaret() or pc.pazar() or pc.npc_pazar() or pc.depo() then

          syschat("Herhangi bir ticaret ekranı açık iken bu itemi kullanamazsınız.")
          return
      end

  Arındırma Sistemimde Efsun Düzelti (Frozen)

  Hava Kılıcına Basar Basmaz Silahı Çıkarısanız Hava Kılıcı Söner ve Altta Uyarı Verir.

  OfflineShop İsim Fix

  Daha Engelleme veya Fix Felan Yapmıştım Aklıma Gelmiyor Şuan :)


  Ayrıca Aklıma Gelen Sorunlar;


  Meley Haritasında Heykellerde Efek Çıkmıyor.

  OfflineShop Bankasına Won Eklenecek Yani Çekilen Para Olarak Sadece Yang Var Çekilen Para Olarak Wonda Ekleyeceksiniz. OfflineShop'ta Won'a İtem Satılıyor Sadece Bankaya Won Eklenecek Dediğim Gibi.

  OfflineShop'a Yansıtma Uyarlanacak. Yansıtılmış Bir İtemi Normal Pazara Koyunca Yansıtma Görünüyor Fakat Offlineshop'da Gözükmüyor. Alt Tuşuna Basıp Yansıtılmış İtemi Chat Bölümünde Yansıtırsanız Orada da Yansıtma Gözüküyor Onda da Problem Yoktur.

  Invertory Slot Marking Sisteminde Offlineshop'a İtem Koyarken Yani İtemi Alıp Offlineshopta Satmak İçin Koyduğunuz Zaman İtem Kırmızı Olması Gerek Ek Yapılması Gerek. Fakat Normal Pazarda Böyle Bişey Yok Ticarette Koyulan İtem Demirciye Koyulan İtem Kırmızı Oluyor Onlarda da Sorun Yok.

  Üstünüzde Zırh Var Ve Normal Pazar Paketine Tıkladığınız Zaman Önce Zırhını Çıkar Diyor Ama Paketi Kullanıyor. Paketi Kullanmaması Lazım Onuda Ayarlayın.

  Benim Gözümde En Büyük Sorun Olan İse At Oyuncuyu Takip Etmiyor :)

  Pazara Won'a İtem Koyarsanız ve Bunu Biri Satın Aldığında Won'u Olmasa Bile Satın Alıyor. Yeterli Wonunuz Yok Deyip İtemi Satın Almaması Gerekiyor.

  Genç Kahramanlar Questini Ayarlayın Her 10 Levelde Bir Quest Gelmesi Gerek Questteki İtemler Tamam İtemlere Ayar Çekmeyin Sadece Her 10 Levelde Bir Gelmesini Ayarlayın Şimdiki Quest Sürekli Yanda Duruyor Oyuncu İstediği Zaman Queste Tıklayıp İtemi Alabilir. Yada Ben Bilmiyorum O Questin Çalışma Prensibini Officialde Nasıl Bilmediğim İçin Sorun Olarak Gördüm.

  Büyülü Ormanda Ağaç Yaratığı Metninde Efek Çıkmıyor Yani Metinlerde Efek Olur Duman Gibi Alttan Çıkar :) O Metine O Efekti Ekleyin En Son Bişey Yapmıştım Oldu mu Bilmiyorum Ama Gitmedim Haritaya Bakmaya Siz Yine Kontrol Edin.

  Yeni Kuşakların Parlaması Yok Bir Arkadaşımız Yeni Kuşakların Görünmesi Adlı Konu Vermişti O Konuyu Yapınca Kuşaklar Göründü Ama Bu Sefer Parlaması Gitti O Konuyu Yapmadan Önce Kuşaklar Görünmüyordu Ama Kuşakların Parlaması Vardı. Garip Bir Olay :)

  Element Sisteminde Slot'a Engel Koyun Mesela Slotta Birtane Element Var O Element Orada Varken Başka Bir Elemente Tıkladığınızda İlk Önce Takılı Olanı Çıkarın Desin Yoksa Elemente Tıkladığınız Zamana Takılı Olan Çıkıp Diğeri Takılmıyor Yani Yok Oluyor Takılmış Gibi Algılıyor. Yada Bildiğiniz Bir Yolu Deneyin Öyle Engelleme Yapın.

  Birtane Elementlerin Altında Neye Karşı Güçlü Olduğu Yazmıyor UNKNOW_TYPE Gibi Bişey Yazıyordu Şuan Aklıma Gelmiyor Onada Ayar Çekin. +200'e Kadar Eklemedim. Eklemek İsterseniz Benim Eklediklerime Bakarak Ekleyin Konudakini Eklerseniz Sunucu Açılmaz.

  Kuşak Güncellenmeme Gibi Sorunları Yok Kafanız Rahat Olsun.
  Depoya Koyulan İtem Yok Olmuyor Kafanız Rahat Olsun. Yani Öyle Biliyorum Denemiştim Fakat Işınlanarak Bakmadım Sadece Depoya İtem Koydum Kapattım Tekrar Açtım Depoyu Yok Olmamıştı. Siz Yine Kontrol Edin Ama Yok Olmuyooooo Yaaaaaaa :)

  5. Seviyede Beceri Seçme Sisteminde Lycan Yok İndireceğiniz Client Packinin İçinde quest Adında Klasör var Orada questler var lycan için beceri seçme questide var belki işinize yarar diye 1 kaç tane daha quest koydum oradan faydalanın.

  Burası Çok Önemli :

  Eğer Multi Dilden İngilizceyi Seçerseniz İtemlerin Altındaki İtemdesc Yazıları Türkçe Olduğu İçin Türkçe Karakter Sorunu Var. Locale_en.eix açın item/esc ingilizce yapın official itemdesc'i indirin karşılaştırın sonradan eklenenleride çeviri yapın.

  Locale_en içindeki item_proto ve mob_names farklıdır. item_protodaki itemler Official'e göre ayarladım metin2'nin en klasörü içindeki item_namesleri aldım. Efsunlarda sıkıntı yok ingilizce sadece yeni eklenen itemleri ingilizce yapın. mob_namesi de ingilizce yapın. Dump_Proto Açın Locale_en klasörü ingilizce diline ait dump_protodur. Release Türkçe diline aittir. Locale_en'e girin mob_names'e girin mesela Satıcı ile Demiriciyi İngilizce yaptınız Dump_Proto ile kapatın bakın Release iiçindeki Dump_proto ile kapatmayın zaten ikiside aynıda Locale_en klasöründe de var zaten exe. neyse sonra mob_proto dosyasını pack içindeki locale_en.exi içine atacaksınız bakın sakına sakın server içine atmayın ingilizce txtleri komple Türkçede de ingilizce olur ingilizcede ingilizce olur server.

  Basit Bir Örnek Vereyim.

  Yeni bir item ekleyeceksiniz dimi Release klasörünü açın dump protoda item namese itemin ismini item_protoyada gerekli yere ekleyin sonra dump_proto ile kapatın ve çıkan item_proto dosyasını Locale_tr içine atacaksınız item_names ile item_protoyu server içindeki /usr/game/share/conf içine atacaksınız bu itemlerinizin navicatta görünmesini sağlar yani navicata eklenmesini sağlar pack içine atacağınız item_proto ise oyunda görünmesini sağlar. ondan sonra eklediğiniz itemi locale_en klasörüne girip item_names'e ve item_protosuna ekleyeceksinzi ve dump_proto ile kapatıp çıkan item_protoyu sadece pack içindeki locale_en içine atacaksınız server'a atmayacaksınız. Locale_tr içinde ne yapıyorsanız aynısını locale_en içine yapacaksınız. İtem_list olsun locale_game olsun ne olursa olsun tr de ne yapıyorsanız locale_en de de aynısını yapacaksınız ama tek bir fark var locale_tr de locale_gameye türkçe yazıp locale_en içindeki locale_gamaye ingilizce olarak yazacaksınız umarım anlamışsınızdır.

  Dediğim Gibi Oyunu Açınca ingilizce diline alın mobların veya itemlerin altındaki yazılar türkçe olduğu için türkçe karakter sorunu olacak locale_en klasörüne giirn ve itemdesc'i ingilizce yapın mob_nameside ingilizce yapın.

  2. Not Burasıda Çok Önemli.


  İngilizce diline aldınız ve bir yere tıkladınız ve oyundan attı hemen syserr'i açın %100 türkçe locale_gamede veya interfacede olan bir yazının locale_en içindeki locale_gamede veya interfacede olmadığını bileceksiniz :) mesela syserrde diyor ki TOOLTIP_NABER_KARDESIM hemen bu yazıyı kopyalayın tr içindeki locale_game ve interface içinde arayın onu locale_en içindeki yere ekleyin.

  Mesela

  Locale_tr /locale_game

  TOOLTIP_NABER_KARDESIM
  Kardeşim


  Locale_en/locale_game

  TOOLTIP_NABER_KARDESIM
  My Brother


  Gelelim Resimlere


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  1.Hesap Adı : Metin1
  Şifre: 12345

  2.Hesap Adı : Metin2
  Şifre: 12345


  Msql Şifresi : 1234 yada 12345 yada 123456 :D
  İnanın Aklıma Gelmiyor Bu Aralar Aklımı Peynir Ekmek İle Besliyorum Ahahaha :)

  Herkez Hayrını Görsün Gençler. Sıkıntı Yaşayan Olursa Bana Mutlak Söylesin Elimden Geldiğince Yardım Ederim.

  Gelelim Linklere :

  http://dosya.co/4b3z5doybggt/Benim_04.05.2048_Yedeklerim.rar.html

  Bütün Linkler Tamamlandı.

  MYSQL ŞİFRE : 123456 veya 12345

  Gaya Güncelleme

  http://dosya.co/48lhvv2ej07z/Gaya_Güncelleme.rar.html

  Clienti İndirdiğiniz Zaman Locale_en.eix/epk Açın Zaten Packin İçinde Eternexus Var Onu Kullanabilirsiniz. Sonra Locale_en'i Açtıktan Sonra locale_game'ye Şunu Ekleyin.

  Kod (Text):
  TOOLTIP_BUYPRICE1    [Sale Price]
  Eğer oyuna girerken veya ilerleyen zamanlarda KEYCHANGE_PARTY_MATCH_WINDOW
  Böyle bir yaziyi gorurseniz Syserr'de bunu locale_game'ye ekleyin bir tab bırak ve Grup Araması yaz.

  [​IMG]


  Virüs Total Çok Uzun Sürüyor.. Onun İçin Bilgisayarımdaki Eset Programı İle Taradım Sorunsuz Gençler İndiren Tekrar Kendi Bilgisayarından Taratsın Sonucu Buraya Yine Yazabilir. Virüslü Virüssüz Diye Sıkıntı Yok. Ben Kimsenin Malına Zarar Verecek Kadar Kişiliksiz Olmadım.

  Linkleri İsimlendirmiyorum Arkadaşlar Zaten Birtanesine Tıklayın Hangisinin Olduğu İsmi Yazıyor. Ayrıca WeTransfer Sitesini Bilmeyenlerde Olabilir. Genellikle Ünlülerin Kullandığı Transfer Sitesidir. Ben Müzik İle Uğraşıyorum Emrah Karaduman Stems Paylaşacağı Zaman Bu Siteyi Kullanır Genellikle.  Benimde Bir İstediğim Var Allah Rızası İçin Eğer Filesin Sorunlarını Hallettiğiniz Zaman Burada Paylaşın ki Herkez Faydalansın Sorunlarını Çözemeyen Arkadaşlar Mutlak Olabilir Belki O Arkadaşlarda Server Açmak İster Onlar Sevinsin Mutlu Olsunlar. İnsanları Mutlu Edelim Bu Benim İçin Yeter.


  Kurulum


  GamePaylas.tar.gz'yi
  /usr içine atın

  Putty'den

  cd /usr && tar zxvf GamePaylas.tar.gz

  MysqlPaylas.tar.gz'yi

  /var/db içine atın

  Puttyden

  cd /var/db && tar zxvf MysqlPaylas.tar.gz

  Kendi Sourcenizi Silin

  GameSourcePaylas.tar.gz'yi

  /usr/src içine atın

  Puttyden

  cd /usr/src && tar zxvf GameSourcePaylas.tar.gz

  Sunucu Başlatımı

  cd /usr/game && sh run.sh (Açılacak Kanal Sayısı)

  Build Olan Game ve Db ise

  /usr/game/share/bin içine

  Server TXT Olarak Çalışır. Dump Olan TXT'leri

  /usr/game/share/conf içine

  Game Build Etme

  cd /usr/src/GameSource/Server/game/src

  gmake clean && gmake -j 20

  DB Build Etme

  cd /usr/src/GameSource/Server/db/src

  gmake clean && gmake -j 20

  Game ve DB İkisi Bir Arada Build Etme

  cd /usr/src/GameSource/Server

  gmake all

  Saygılarımla.  [​IMG]

   
  Son düzenleme: 14 May 2018
  samed_60, JusiFer, sunlei6448 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 2. K_astamonolu

  K_astamonolu Level 4 TM Üye Üye

  0   0   0

  6
  284
  84
  51
  bin\debug
  MmoLira:
  28
  MmoLira:
  28 (0 Banked)


  kardeşim ücretli sistemler var paylaşma denildi. banlanıcaksın.
   
 3. Konu Sahibi
  OP
  olkan41

  olkan41 Müzik Prodüktörü ve Ses Tasarımcısı TM Üye

  0   0   0

  140
  1,180
  137
  134
  Music Producer
  Kocaeli
  MmoLira:
  70
  MmoLira:
  70 (0 Banked)


  Vegasın Sistemleri Yok ki sildim vegasın sistemleri bana göster bakalım filesta hangi sistem ücretli resimlere bak bakalım.
   
 4. ProSTD

  ProSTD Level 3 Telefon Numarası Onaylanmış Üye TM Üye Üye

  0   0   0

  19
  205
  42
  74
  Öğrenci
  Gaziantep / Manisa
  MmoLira:
  32
  MmoLira:
  32 (0 Banked)


  yine kapatılacak maalesef
   
 5. kiyagandizayn

  kiyagandizayn Level 3 TM Üye Üye

  0   0   0

  13
  242
  49
  52
  HATAY
  MmoLira:
  15
  MmoLira:
  15 (0 Banked)


  files güzel ya sourceler olsa efsane olur
   
Moderatörler: LaSTThanatos, xAsasinato

Sosyal Medya