Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Devam Eden Çalışma: Antarktika’da Savaş

|herkul01|

Level 42
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
Yarışma Organizatörü
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
6 Nis 2014
Mesajlar
44,910
Beğeniler
1,357
MmoLira
71
DevLira
0
#1

14 şubat 20:00’de START veriyoruz Zeonmt2 1-105 zor emek server yeni binekler-kostümler ve petler 7.000 tl lonca ödülü ve 1.000 tl bireysel vs turnuvası ödülü için sende aramızda ki yerini al DETAYLI TANITIM VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN!Sürekli olarak oyuna ekleyecek iyi senaryolar arıyoruz. Oyuncular uzayda yürüyebilip uzay gemilerini kumanda ettikleri Bir Nisan kipini hatırlayacaklardır. Bu sefer Dünya tarihinden tarihsel gerçeklere dayanan yeni bir kip ekliyoruz. Yine de bu kip önceki kadar kozmik ve gizemli.
Yüksek Atlama Harekâtı olarak da bilinen, 1946’da ABD Görev Güçlerinin Dördüncü İmparatorluk’un kalan üslerini yok etmek ve yeni eşsiz bir silah olan “uçan daireleri” ele geçirmek için Antarktika’ya gittiği, tanınmış Antarktika savaşından bahsediyoruz. Ancak, 3 Mart 1947’de filo düşmanların saldırısına uğradı ve kaçmak zorunda kaldı. Sefer başarısız oldu ancak 71 yıl sonra oyuncular rövanş fırsatı yakalıyor: Kipte 12 gemi 12 uçan daire ile karşılaşacak.

Harita

Karlı araziler ve buzullar içeren haritalar zaten oyunumuzda var o yüzden yeni senaryo için oyuncuların tanıdığı Buz Adaları haritasını kısmen kullandık. Ancak, uçan dairelere gemi saldırılarından korunma sağlamaları için arazi ve buz dağları biraz değiştirildi.

Uçan Daireler

Araştırmacılarımız Alman arşivlerinde yenilikçi elektromanyetik yerçekimi motorları içeren uçan daire serisinin çizimlerini buldu. 1935’te Thule Cemiyeti yeni güçlü bir silahı denemek için yer arıyordu. Kuzeybatı Almanya’daki Hauneburg deneme alanı bu işi için uygundu. Projeye “Hauneburg Cihazı” adı verilmişti ve daha sonra güvenlik sebebiyle adı “Haunebu” olarak kısaltıldı. İlk Haunebu 25 metre çapındaydı, 8 kişilik bir ekip barındırıyordu, 4.800 km/sa. hıza ulaşabiliyordu ve 18 saat operasyon süresine sahipti. Belgelere göre birkaç prototip üretilmişti ancak gizemli koşullarda ortadan kayboldular. Tanıklar Thule Cemiyetinin Mart 1945’te “uçan daireler” kullanarak Almanya’yı terk ettiğini ifade etti.

Minotaur kruvazörü bir uçan daireye karşı savaşıyor, fotoğraf güvenilir bir kaynaktan sağlanmıştır.

Bu belgelere dayanarak bazı denge değişiklikleri ile kendi uçan dairemizi tasarlamaya karar verdik.

Dengeye uyması için uçan daireler muhrip boyutlarında olacak. Arşivlerde çok az miktarda malzeme vardı o yüzden tasarımcılar oyun içi modelleri oluşturmak için kendi çizimlerini yapmak zorunda kaldı. Tabii ki uçan daireler hakkında filmlerin yarattığı ortak klişelerden kaçınmak son derece zordu. Tasarımcılarımız oyun stiline uyacak ve bu tür bir araç daha başından beri oyunda varmış gibi doğal görünecek uçan daireler oluşturmak için ellerinden geleni yaptılar.

Uçan Dairelerin Oyun Nitelikleri

Yüksek Manevra Kabiliyeti

Oyun dengesi sebebiyle tüm uçan daireler aynı yükseklikte uçacak, böylece kumanda etmek kolaylaşacak ve uçan daireleri gerekli yükseklikte tutmak için uğraşmak zorunda kalmadan sadece düşmanın hareketlerine yoğunlaşabilecekler. Öte yandan, aynı düzlemde hareket etmek uçan daireleri düşman gemileri için kolay hedef haline getireceğinden bunu dengelemek için manevra kabiliyetlerini iyileştirdik.
Güçlü Salvo

Tek tek mermiler ateşlemek yerine uçan daireler uzun menzilden tek bir güçlü salvo atışı yapabilecekler ancak uzun bir yükleme süresi gerekecek.
Can Doldurma

Uçan daireler bir süre hasar almaktan kaçınabilirlerse yavaş yavaş can dolduracaklar. Uçan daire hasar aldıktan sonra sayaç sıfırlanacak ve tekrar düşman ateşinden kaçmaları gerekecek.
 
Üst