Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

İntel Virtualization Technology İntel VT Nasıl Aktif Edilir

Wyvernn

Great Britain
Şimdi sistemin kasmasına sebep olan sorun kısaca bilgisayar’ımızda sanal sunucu olmamasında kaynaklanıyor bu rehberde sanal sunucu açmayı göstereceğim. Bu rehber İntel işlemcileri kapsamaktadır.(İ3-İ5-İ7) sorun buranın bir olmasından kaynaklanıyor. Bu rehber sayesinde burayı rahatlatacağız.


İntel
’in resmi sitesinden Intel® Processor Identification Utility - Windows* Version indirebilirsiniz. İndirme yapar iken bu adımlara dikkat ediniz.Bu program sayesinde işlemcinizin sanal sunucuyu destekleyip desteklemediğini öğrenebileceksiniz burası yes yazıyor ise destekliyor demektir.İntel VT teknolojisini Bios'tan açmanız gerek. Nasıl açılacağını şu konudan detaylı bakabilirsiniz. Özet olarak. Biostanburaya gelmeniz gerek.


Bilgisayarı yeniden başlat dedikten sonra aynı anda elimizi Shift tuşuna basılı tutuyoruz böylece Windows’un kendi boot yardım menüsü açılıyor ardından sorun gidere tıklıyoruz ve oradan da gelişmiş seçenekler diyoruz.
Ardından bir seçenek belirleyin çıkıyor sorun gidere tıklıyoruz oradan UFT ayarlarına giriyoruz ve yeniden başlat diyoruz ardından bilgisayar yeniden başlatılıyor.


Menümüz açıldı ardından Boot menüye giriyoruz ve oradan Boot menümüz açılıyor
oradan Configrationa giriyor ve İntel Vitioral Teknoloji’yi enabled yapıyoruz.Ardından F10 ‘na basıyoruz ayarları kayıt edip çıkıyoruz ve reset atıyoruz ve sistem aktif olmuş oluyor.
 
Son düzenleme:

Werfelian

Level 1
UFT ayarlarının türkçesi nedir ? windows 8 pro kullanıyorum bilgisayarım markası dell ve bir türlü boot menüsüne ulaşamıyorum.
UFT ayarlarının türkçesini yazarsanız çok memnun olurum .
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst