Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Trabzon'a şok haber

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Trabzon'a şok haber

Trabzonspor'da, 2000-2001 sezonu öncesinde Norveç'in Tromso Kulübü'nden transfer edilen forvet oyuncusu Rune Lange'nin açtığı davayı kaybetmenin şoku yaşanıyor.Bordo-mavili kulüpte 2001-2002 sezonunda forma giyen ve sezon içerisinde parasının ödenmediğini ileri sürerek ülkesine dönen Lange'nin, kulüpten alacakları nedeniyle açtığı dava sonuçlandı.

Lange'nin, sözleşmesindeki bir maddeye dayanarak Norveç mahkemelerinde dava açtığı ve kazandığı, bodo-mavili kulübün de buna karşı yerel mahkemeye yaptığı itiraz sonucu Yargıtay'ta temyize giden dava, Norveçli oyuncunun lehine onandı.

Karara göre, Trabzonspor'un, bu futbolcuya faizi ile birlikte 5 milyon 200 bin TL civarında para ödemesi gerektiği belirtildi.

Norveçli oyuncu Lange sözleşmesindeki, ''Parası ödenmezse sözleşmeyi feshedebilir ve geleceğe yönelik alacaklarını tahsil eder. Norveç mahkemeleri bu konuda yetkilidir'' şeklindeki maddeden yararlanarak, izinsiz olarak kentten ayrılmıştı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu karar karşısında yapacak bir şeyinin olmadığını belirterek, ''Lange konusu, 9-10 yıla yayılan bir süreç. Kararı düzeltme hakkımız var. Bu konuda çalışma yapacağız'' diye konuştu.

Ligin ortasında Trabzonspor'dan ayrılan Norveçli oyuncu, 12 maçta 5 gol kaydetmişti.
 
Üst