Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Hakkari (Aktütün Karakolu) 15 EHTMZ

turkmmo

Level 1
Ticaret - 0%
0   0   0

Yakut2 1-120 FARM SERVERİMİZ METİN2 TARİHİNİN EN BÜYÜK ÇEKİLİŞLERİYLE 2 EKİM CUMA GÜNÜ 21.00’da AÇILIYOR. LYCANLI, SİMYALI, KUŞAKLI. MELEY, JOTUN, NEMERE GİBİ EN GÜNCEL SİSTEMLERLE SİZLERİ BEKLİYORUZDETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ...

TERHİSİNE 7 AY VARDI
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit düşen Oktay Karakelle'nin baba evine ateş düştü.
Şemdinli Aktütün Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Oktay Karakelle'nin (21) İstanbul Kartal İlçesi Soğanlı Mahallesi'nde bulunan evine sabah ulaşan şehit haberi, ailenin evine kor gibi düştü. Şehit Oktay Karakelle'nin babası Hüseyin Karakelle, gözyaşlarına boğuldu.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

TERHİSİNE 4 AY VARDI

Saldırıda şehit olan komando çavuş İlhan Küçüksolak'ın Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki evinde üzüntü hakim.
Bu sırada şehidin babası Kemal, annesi Kadriye Küçüksolak ile iki kardeşi sinir krizi geçirdi. Binbaşı Selvisu, aileyi teselli etmeye çalıştı, şehidin yakınları da anne ve babayı sakinleştirmek için gayret gösterdi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

ŞEHİTİN EVİNDE KÜRTÇE AĞITLAR
Terör örgütü PKK'lılar tarafından Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Jandarma Karakol'una düzenlenen hain saldırı sonucu şehit olan Diyarbakırlı Hakkı Aran'ın annesi yürekleri sızlattı.
Haberi alır almaz Hakkari'ye giden baba Mehmet Aran'ın cenazeyi alarak Diyarbakır'a geleceği öğrenilirken, şehidin evinde yükselen ağıtlar yürekleri dağladı. Şehidin annesi Zekiye Aran Kürtçe ağıtlar yakarken, komşuları ve Sur Kaymakamı Erdoğan Aydın acılı anneyi teselli etti.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez


BAYRAMIN 1. GÜNÜ TELEFONLA KONUŞTULAR
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen 1 yıllık Jandarma Komando Uzman Onbaşı Rasim Eser (25) Mersin'in Silifke ilçesindeki baba ocağına ateş düştü

Aldıkları acı haberle yıkılan anne ile kızı, gözyaşlarına boğuldu. Oğluyla arife günü ve bayramın birinci günü telefonla görüştüğünü ve bayramlaştığını ifade eden Ümmühan Eser, "Oğlumdan daha sonra haber alamadık. Oğlumuzu vatana şehit verdik. Vatan sağolsun. Bayram sonrası bize bu acıyı yaşatan teröristlere Allah bin türlü acı yaşatsın" dedi. Sinir krizi geçiren ve yakınları tarafından sakinleştirilen Hatice Eser ise, "Ağabeyim vatana feda olsun" diye konuştu.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

2 ÇOCUĞU YETİM KALDI
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Karakolu'na terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan Siirtli Davut İlbaş'ın babaevine ateş düştü. Teskeresine az bir zaman kala şehit düşen İlbaş'ın iki çocuğu yetim kaldı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma sınır bölüğüne terör örgütü tarafından düzenlenen saldırı sonrası şehit olan 15 askerden biri olan Davut İlbaş'ın Siirt'teki evine ateş düştü. Çal mahallesindeki babaevinde ağıtlar yükselirken geriye iki yetim çocuk kaldı. Siirt'in Eruh ilçesinde vekil öğretmenlik yapan ve askerlik hizmetini kısa dönem olarak sürdüren İlbaş'ın tezkeresine az bir zaman kaldığı öğrenildi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

İSTANBUL MALTEPE'YE DE ATEŞ DÜŞTÜ
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 15 askerden Çağlar Mengü'nün İstanbul Maltepe'de bulunan baba ocağına ateş düştü

Hain saldırıda şehit düşenlerden birinin de Çağlar Mengü olduğu belirlendi. Mengü'nün şehit düştüğü haberi, Maltepe'de oturan ailesine bildirildi. Ankara'da bulunan yeğeninin düğününe gittiği için evde bulunmayan baba Azimet Mengü'ye telefonla bilgi verildiği öğrenildi. Çağlar Mengü'nün şehit haberi üzerine yakınları fenalık geçirdi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

EŞİ 2. ÇOCUĞUNA HAMİLE
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan 15 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Savaş Can'ın, şehit olduğu haberi memleketi Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ndeki babaevini yasa boğdu.

Düziçi İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar, evli ve 1 çocuk babası şehit Savaş Can'ın Cumhuriyet Mahallesi'ndeki baba evine giderek acı haberi Bildirdi.Bu sırada evin bulunduğu sokakta ambulanslar hazır bekletildi.Eşi ikinci çocuğuna hamile olan Savaş Can'ın şehit olduğu haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Acı haberin kısa sürede duyulması üzerine şehidin yakınları ve vatandaşlar eve akın edip, aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

ANTALYA'DAKİ ŞEHİT ACISI
Çatışmada şehit olan erlerden birinin Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Zırlankaya köyünden olduğu öğrenildi
Antalya kent merkezindeki bir erkek berberinde kalfa olarak çalışan ve yaklaşık 9 ay önce askere uğurlanan Ramazan Yeşil, çatışmada şehit düştü.
Askeri yetkililer, Ramazan Yeşil'in şehit düştüğü haberini Zırlankaya'da yaşayan ailesine bildirdiler.
Ramazan Yeşil'in, Havana ve Ali Yeşil'in, 4 çocuğundan ikincisi olduğu, şehit erin ablasının yanı sıra iki erkek kardeşinin daha bulunduğu öğrenildi.
Ramazan Yeşil'in şehit düştüğünün haberinin köye ulaşmasından sonra, şehidin arkadaşları, akrabaları ve yakınları köye geldiler.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

BENİ MERAK ETMEYİN, İYİYİM"
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne terör örgütü unsurlarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Özal Harekatta görevli Astsubay Çavuş Hasan Önal'ın (21) Eskişehir'deki baba evinde yas var.

Şehidin çok sayıda yakınının da geldiği baba evinden yükselen ağıtlar yürekleri dağladı. Şehit Hasan Önal'ın sinir krizi geçiren yakınları, askeri yetkililer ve komşuları tarafından sakinleştirildi. Şehidin fenalaşan yakınları, ambulanslarda tedavi altına alındılar.
Şehit Hasan Önal'ın amcası Ahmet Önal, yeğeniyle gurur duyduğunu belirterek, “Bayramda ailesini aramış (Beni merak etmeyin iyiyim) demiş. Takdiri ilahi buymuş. Vatan sağ olsun” dedi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

BİRLİĞİNE YENİ GİTMİŞTİ
Şehit olan Uzman Çavuş Hasan Aygör'ün bir ay önce annesini kaybettiği, cenaze dolayısıyla bir süre kaldığı Kırıkkale'den görev yerine yeni döndüğü bildirildi.
Şehit Uzman Çavuş Hasan Aygör'ün (28) Kırıkkale'deki ağabeyinin evine acı haber sabah ulaştı.

Şehidin Kırıkkale'de özel bir hastanede doktor olan ağabeyi Duran Aygör'ün Yaylacık Mahallesi'ndeki evine gelen yakınları, sinir krizi geçirdi.
Duran Aygör, sürekli korktuklarını, hatta bu sabah telefon etmeyi düşündüğünü ifade ederek, “Şehit olacağı kalbime doğmuştu” dedi.
Aygör'ün teyze ve ablaları “Yavrum bir ay önce anneni kaybettin, biz ona üzülüyorduk, şimdi seni kaybettik” diye konuştu.
Babası Hüdaverdi Aygör'ü 5 yıl önce kaybeden, annesi Gülten Aygör'le Kırıkkale'de yaşayan şehit Hasan Aygör, uzman çavuş olduktan sonra, önce İstanbul'da görev yaptı. Ardından ikinci görev yeri olan Şemdinli'ye tayin oldu. Bir ay önce, Kırıkkale'de yalnız yaşayan annesi hastalıktan vefat etti. Cenaze dolayısıyla izin alarak Kırıkkale'ye gelen şehit Aygör, görev yeri Şemdinli'ye yeni dönmüştü.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

PARA İSTEDİ, ERTESİ GÜN ŞEHİT DÜŞTÜ
Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen 15 erden biri olan Denizlili Jandarma Komando Er Halil İbrahim Arılık'ın (21) şehit olmadan bir gün önce ailesiyle görüştüğü ve para istediği öğrenildi.
Saldırı sonucu şehit düşen Halil İbrahim Arılık'ın Beyağaç ilçesi Kapız köyündeki evine ateş düştü. Oğullarının şehit düştüğünü öğrenen baba Turan Arılık ve anne Elif Ayşe Arılık fenalaşınca Beyağaç Sağlık Ocağı'na kaldırıldı. Olayın öğrenilmesinin ardından şehit evi başsağlığı için gelenlerle dolup taştı. Dede Muhammet Arılık, torunun şehit olduğunu duyunca fenalık geçirdi. Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan ve kalp hastası olduğu öğrenilen Muhammet Arılık, daha sonra sağlık ocağına götürüldü. Şehit erin ağabeyi Muhammet Arılık, kardeşinin askerliğinin bitmesine 4 ay kaldığını belirterek, "Hemen hemen her gün bizi arardı. Son 2 gün telefonunu alamadık. 3 gün önce aradığında terhisine 4 ay kaldığını, 1 Ocak'ta terhis olacağını söylemiş ve bizden para istemişti. Ben de kendisine 'Maaşımı alınca sana para göndereyim' demiştim. O görüşmenin ardından bir daha bizi aramadı. Şehit olduğu haberini bu sabah duyduk. Çok üzgünüm" dedi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

SU TOPU MİLLİ SPORCUSU
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Karakolu'na düzenlenen terörist saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ozan Onur Ilgın'ın, Jeoloji Mühendisliği Fakültesi'ni kazanmasına rağmen, ailesinin "Kısa yoldan hayata atıl" tavsiyesiyle uzman çavuş olduğu ortaya çıktı.

Aktütün Karakolu'na yönelik terörist saldırıda şehit düşen 15 askerden biri olan 25 yaşındaki Ozan Onur Ilgın'ın, Giresun'dan 1 ay önce Aktütün Karakolu'na atandığı öğrenildi. Ilgın'ın, Jeoloji Mühendisliği Fakültesi'ni kazanmasına rağmen, ailesinin "Kısa yoldan hayata atıl" tavsiyesiyle 3 yıl önce uzman çavuş olduğu ortaya çıktı. Ilgın'ın ayrıca, su topu milli takımı sporcusu olduğu bildirildi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

ÇOCUĞUNU HİÇ GÖREMEDİ
Şehit olan piyade onbaşı Muhammet Aydemir'in terhisine 3,5 ay kaldığı, şehit arkadaşının ismini verdiği 40 günlük bebeğini hiç görmediği öğrenildi.
Şehit piyade onbaşı Muhammet Aydemir'in Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Kaynarca köyündeki Tepe Mahallesi'ndeki evinde hüzün yaşanıyor

Kucağında 40 günlük bebeği olan şehidin eşi Fatma Aydemir, eşiyle dün telefonda konuştuğunu belirterek, “Bana 'çocuklarıma iyi bak, yakında kavuşacağız, sabret' dedi. Eşim bana hiç görmediği oğlunu emanet bıraktı. Muhammet, doğumdan önce telefon ederek, çok sevdiği arkadaşının şehit olduğunu söyledi ve oğlumuza şehit düşen arkadaşı Mert'in adını koymamızı istedi. Biz de Muhammet'in istediği gibi oğlumuza Mert adını koyduk” diye konuştu.
Eşinin bayramda telefon ederek kendisinden bütün akrabaların telefonlarını istediğini ifade eden Aydemir, telefon numaralarını verdiği eşinin akrabaların hepsini tek tek arayarak bayramlaştığını öğrendiğini söyledi.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

SİVASLI ŞEHİDİN EVİNDE YAS
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan jandarma uzman erbaş Bahattin Erturhan'ın (29) şehit düştüğü haberi, Sivas'taki baba evini üzüntüye boğdu.
Şehit Bahattin Erturhan'ın Ankara'da yaşadığı, sağlık görevlisi olan eşi Fatma Erturhan'ın da bu ilde bulunduğu öğrenildi.
Şehidin 2.5 yaşında Sılanur adında kızının bulunduğunu belirten yakınları, eşinin 5 aylık hamile olduğunu söylediler

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

EŞİ VE ÇOCUKLARINI ŞEMDİNLİ'YE GÖTÜRMEDİ
Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Cahit Yıldırım'ın evine ateş düştü. Şehit Uzman Çavuş Yıldırım'ın eşi Nur'a acı haberi Kırklale 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Baki Erdoğan verdi.
Haziran ayında tayini çıkınca eşi Nur, kızları 7 yaşındaki Senu Su, 4 yaşındaki Nazlı Can ve 1 yaşındaki oğlu Furkan'ı Kırklareli'de bırakan şehit Piyade Uzman Çavuş Cahit Yıldırım'ın doğum yeri olan Erzurum ile Aşkale ilçesi Hacımahmut Köyü'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Mynet Haber:

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst