Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


ASELSAN'da 4 AR-GE merkezi kuruldu

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,513
Reaksiyon Skoru
131
Online Süresi
0
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Allstar | 1-105 Orta Emek | 8000 TL Ödüllü Turnuvalar ! BUGÜN SAAT 20.00`DA AÇILIYOR ! KAYITLAR VE OYUN İNDİRME AKTİF DETAYLI TANITIMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

ASELSAN'da 4 AR-GE merkezi kuruldu
AR-GE merkezlerinde toplam 1061 mühendis görev yapıyor
16 Mart 2009 Pazartesi, 00:08
Türk Silahlı Kuvvetleri için özgün çözümler geliştiren ASELSAN, 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanuna uygun olarak dört AR-GE Merkezi oluşturdu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ASELSAN, özgün savunma sanayii ürünleri araştırarak, geliştirmek üzere, dünyanın en gelişmiş istemleriyle donatılmış AR-GE merkezi kurdu.

ASELSAN, Türkiye'de Askeri ve Sivil Haberleşme Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri, Radar Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Entegre Silah Sistemleri, Komuta Kontrol Sistemleri, Güdüm ve Seyrüsefer Sistemleri, Anayurt Güvenliği Sistemleri, Trafik Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Elektro-Optik Sistem ve Ürünlerinin tasarımı ve geliştirilmesi alanlarında teknoloji merkezi konumunda bulunuyor.-ARTIK DÖRT AR-GE MERKEZİ VAR

ASELSAN'daki dört Ar-Ge merkezi, Sanayii ve Ticaret Bakanlığı'ndan gelen heyet tarafından 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi hakkındaki kanun ve yönetmelik esaslarına göre denetlendi ve Sanayii ve Ticaret Bakanlığı tarafından dört merkez için ayrı ayrı olmak üzere Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.-DÜNYADA BENZERİ AZ-

Sadece dünyanın en büyük savunma sanayii kuruluşlarında birden fazla Ar-Ge merkezi bulunuyor.

Uzmanlar, Türk Savunma Sanayiini büyük ölçüde dışa bağımlı olmaktan kurtaran ASELSAN'ın, artık teknoloji üreterek satmaya başladığına dikkati çekiyor.-AR-GE'YE BÜYÜK KAYNAK-

ASELSAN'da 1700'ü mühendis 3580 personel çalışıyor.

ASELSAN, her yıl cirosunun ortalama yüzde 7'sini kendi özkaynakları ile finanse ettiği Ar-Ge harcamalarına tahsis ediyor.

ASELSAN bünyesinde Haberleşme Cihazları Ar-Ge Merkezi, Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Ar-Ge Merkezi, Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri Ar-Ge Merkezi ve Savunma Sistem Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde toplam 1061 araştırmacı (mühendis) görev yapıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan ASELSAN, geliştirdiği sistemler ile Türk Ordusunun elektronik cihaz ve sistem ihtiyacını karşılıyor ve 34 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile ulusal ekonomiye katkı sağlıyor.

Yaratıcı fikirlerin özgün ürünlere dönüşmesi için Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdüren ASELSAN, ulusal ve uluslararası boyutta üstlendiği dev projeler ile başarı grafiğini her geçen gün yükseltiyor.

Türk savunma sanayisinin dünya ölçeğinde rekabet gücünü gösteren ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.
 

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Online Süresi
0
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ellerine Sağlık.!!
 

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,414
Mesajlar
16,845
Reaksiyon Skoru
1,488
Online Süresi
6d 20h 54m
Başarım Puanı
403
MmoLira
308
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Klavyene sağlık çok güzel olmuş:)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst