Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


ASELSAN'da 4 AR-GE merkezi kuruldu

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,514
Beğeniler
131
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINASELSAN'da 4 AR-GE merkezi kuruldu
AR-GE merkezlerinde toplam 1061 mühendis görev yapıyor
16 Mart 2009 Pazartesi, 00:08
Türk Silahlı Kuvvetleri için özgün çözümler geliştiren ASELSAN, 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanuna uygun olarak dört AR-GE Merkezi oluşturdu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ASELSAN, özgün savunma sanayii ürünleri araştırarak, geliştirmek üzere, dünyanın en gelişmiş istemleriyle donatılmış AR-GE merkezi kurdu.

ASELSAN, Türkiye'de Askeri ve Sivil Haberleşme Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri, Radar Sistemleri, Hava Savunma Sistemleri, Entegre Silah Sistemleri, Komuta Kontrol Sistemleri, Güdüm ve Seyrüsefer Sistemleri, Anayurt Güvenliği Sistemleri, Trafik Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Elektro-Optik Sistem ve Ürünlerinin tasarımı ve geliştirilmesi alanlarında teknoloji merkezi konumunda bulunuyor.-ARTIK DÖRT AR-GE MERKEZİ VAR

ASELSAN'daki dört Ar-Ge merkezi, Sanayii ve Ticaret Bakanlığı'ndan gelen heyet tarafından 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi hakkındaki kanun ve yönetmelik esaslarına göre denetlendi ve Sanayii ve Ticaret Bakanlığı tarafından dört merkez için ayrı ayrı olmak üzere Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.-DÜNYADA BENZERİ AZ-

Sadece dünyanın en büyük savunma sanayii kuruluşlarında birden fazla Ar-Ge merkezi bulunuyor.

Uzmanlar, Türk Savunma Sanayiini büyük ölçüde dışa bağımlı olmaktan kurtaran ASELSAN'ın, artık teknoloji üreterek satmaya başladığına dikkati çekiyor.-AR-GE'YE BÜYÜK KAYNAK-

ASELSAN'da 1700'ü mühendis 3580 personel çalışıyor.

ASELSAN, her yıl cirosunun ortalama yüzde 7'sini kendi özkaynakları ile finanse ettiği Ar-Ge harcamalarına tahsis ediyor.

ASELSAN bünyesinde Haberleşme Cihazları Ar-Ge Merkezi, Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Ar-Ge Merkezi, Radar, Elektronik Harp ve İstihbarat Sistemleri Ar-Ge Merkezi ve Savunma Sistem Teknolojileri Ar-Ge Merkezinde toplam 1061 araştırmacı (mühendis) görev yapıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan ASELSAN, geliştirdiği sistemler ile Türk Ordusunun elektronik cihaz ve sistem ihtiyacını karşılıyor ve 34 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile ulusal ekonomiye katkı sağlıyor.

Yaratıcı fikirlerin özgün ürünlere dönüşmesi için Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdüren ASELSAN, ulusal ve uluslararası boyutta üstlendiği dev projeler ile başarı grafiğini her geçen gün yükseltiyor.

Türk savunma sanayisinin dünya ölçeğinde rekabet gücünü gösteren ASELSAN, dünyanın en büyük 100 savunma sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.
 
Üst