Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Recep İvedik Fan Club

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
16,838
Beğeniler
1,460
MmoLira
176
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINİlk Çıkışı
Televizyona ilk çıkışı TV8'deki Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki Engin Jurnal'le 19:08 Ana Haber Bülteni skeciyle olmuştur. Şahan Gökbakar tarafından başta sadece bir skeçlik yaratılan Recep İvedik karakteri, "Pencere Önünde Bira .İçen Adam" olarak tanınmış ve izleyicilerden büyük beğeni toplamıştır.
Ana Karakter
Mesleği "camın önünde oturmak" olan Recep İvedik, dağınık siyah saçları, "dört aydan fazla giymediği" turuncu gömleği, ağzındaki sigara izmariti ve omzundaki sigara külleriyle dikkat çekmiştir. Şahan Gökbakar'ın hazırladığı çeşitli televizyon şovlarında yer alan İvedik, 22 Şubat 2008'de vizyona giren Recep İvedik filminin baş karakteridir.
İsminin Kökeni
"İvedik" soyadının kaynağı hakkında çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Acil anlamına gelen "ivedi" sözcüğünden türetildiği düşünülmektedir. Bir başka görüşe göre ise "İvedik" soyadı, Sigara kağıda yuvarlak şekilde sarılmak suretiyle hazırlanmış, taşınması ve kullanılması kolay, ince kıyımlı ve yumuşak içimli tütün. Sigaranın ortaya çıkması tütünün çeşitli şekillerde içilmesinden sonra olmuştur. Önceleri tütünün sebze yapraklarına sarılmasıyla yapılan sigara, Fransa’da Seville dilencilerinin izmaritlerin tütününü kağıtlara sararak içmesiyle yeni bir şekil almıştır.
____________________________________
"Recep İvedik’in hiçbir sosyal sınıf tanımadan, hiçbir ekonomik sınıf tanımadan, hiçbir kültür sınıfı tanımadan herkese aynı davranan, herkese kendi gibi davranan ve böyle bir adam haline getirdi. Bence asıl insanların Recep İvedik’i bu kadar sevme sebeplerinden birisi de bu. Recep İvedik birazcık hani Clinton İstanbul’a geldiğinde burada onun burnunu sıkan bebek gibi yani. Çünkü o bebek için o Clinton ve burun, Clinton’un burnu değil. O bir çıkıntı ve onu tutuyor. Recep İvedik de dünyaya böyle bakıyor.
Recep İvedik Resimleri


Eklemek İsteyen Eklesin_____________________________________________________

Üyeler
1.HiperX
2.sertan1536
3.Prodigy
4.LostCombatan
5.CrayzTurk
6.ColdFire
7.Worborg
8.korku1995
9.
10.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst