Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


s.T.A.L.K.e.R Clear Sky

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
26 Ocak 2009
Mesajlar
1,514
Beğeniler
131
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINs.T.A.L.K.e.R Clear Sky

Dünya çapında 2 milyon adet satış yapma başarısına ulaşan s.T.A.L.K.e.R: Shadows of Chernobyl, geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüş ve oyun dünyasına farklı bir tarihi olayın gölgesinde şekillenen bir evren sunmuştu. Stalker, 1986 senesinde Çernobil’de yaşanan nükleer facianın kalıntılarının yıllarca artarak devam ettiği bir hikâye sunuyordu ve biz de böylesi kargaşa ve ölümün kol gezdiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir askeri oynuyorduk.

Oyunun özgün senaryosu ve özgür oynanabilirliği, bir FPS için beklenmedik bir gelişmeydi. Çünkü oyunun devasa haritasında çoğunlukla hareketlerinizde serbesttiniz. İster bir grupla beraber çalışır, ister çalışmaz; ister boş boş dolanır, ister ana görevleri yapabilirdiniz.

Derken Stalker bir anda popülerleşti ve başarılı bir satış sonucuna ulaştı. Tabii bu da yapımcılara ikinci bir oyun yayınlama fırsatı sunmuş oldu. Her ne kadar s.T.A.L.K.e.R: Clear Sky, ikinci oyun olsa da konu olarak ilk oyunun öncesinde geçiyor ve başka bir karakteri ele alıyor.

Oyunda, Çernobil’den sonraki etkileri ve rasgele oluşan anomalileri araştırmak için görevlendirilen bir grup bilim adamına öncülük eden bir askeri oynuyorsunuz. Grubunuzla dolaşırken bir anda karşılaştığınız patlamanın etkisiyle tüm bilim adamları ölüyor ve siz de gözünüzü Clear Sky adlı bir örgütün içinde açıyorsunuz. Onların da amaçları farklı değil. Araştırmalar yapmak ve bu duruma son verebilmek. Bu süreçte de sizden istenen görevleri yapmak ve hayatta kalmak zorundasınız. Tabii hikâye bu kadar basit ve sığ değil, oyunda ilerledikçe birçok kafa karıştırıcı olaylar gelişiyor ve hatta ilk oyundaki isimlerle karşı karşıya geliyorsunuz.

Stalker dünyasında ise hayatta kalmak hiç kolay değil. Bir kere oyunda birden çok grup var ve hepsi kendi arasında çatışma halinde olabiliyor. Gruplara katılma gibi bir zorunluluğunuz yok; fakat tek başınıza yol almak inanın daha zor.
 
Üst