Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Half-Life (Yarım Hayat)

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
745
MmoLira
0
DevLira
0
Half-Life (Yarım Hayat)

“City 17’ye hoş geldiniz. İçinizden en iyiler, şehre ait merkezlerde kalmak için seçecek ya da seçilecek. Bu şehri ben kurdum ve yöneticisiyim. Citadel da dostlarımız tarafından bu düşünceyle kuruldu. Beni buraya çağırdıklarında evime çağrılmış gibi gurur duydum. Senin burada kalman, kendin için daha iyidir. Burada daha güvendesin.”

Şehre gelen insanları bu sözlerle karşılayan Dr. Wallace Breen, pek de inandırıcı gözükmüyor. Aslında Half-Life 2 oldukça sancılı bir çıkış dönemi yaşadı. Half-Life’ın üstünden onca sene geçmesine rağmen bir devam oyunu olup olmayacağını sır gibi saklayan Valve, son iki sene kala Half-Life 2’yi açıkladı. Ardından E3 fuarlarında reklamını yaptı. Milyonlarca oyuncuya da sabırla beklemek düştü. Ancak, ne var ki oyunun çıkışına birkaç ay kala Valve sürpriz bir açıklamayla oyunun çıkış tarihini ertelediğini söyledi. Sebep olarak da kaynak kodlarının çalınmasını gösterdi. Ortalıkta pek çok söylenti dolaştı, oyun daha da ertelendi. Artık pek çok hayranı Half-Life 2’yi beklemekten vazgeçmiş, hatta bazıları umudunu kesmişti. Olaylardan bir yıl sonra Half-Life 2 elimize ulaştı ve bize de doyasıya oynamak düştü.

Half-Life 2’nin hikayesi öncesine nazaran daha detaylı. Bu defa amacımız patlayan ve harap olan bir laboratuardan sağ çıkmak kadar kolay değil. Daha karmaşık ve zor ortamlardan kurtulacak, çeşitli entrikalar içinde kafamız karışacak, gizli planları su yüzüne çıkarmak için savaşacağız ve oyun boyunca dostlarımız bize yardım edecek. Öncelikle Black Mesa’dan sonra Freeman’in başına neler geldiğini anlamakta yarar var. Son olarak Nihilant’ı yok ettikten sonra G-Man ile sohbet etmiştik. Bize iki seçenek sunmuştu. Ya kendisine katılacak ya da yaratıkların içine gönderilecektik. Freeman, G-Man’e katılmayı tercih etti ve derin bir uykuya daldı. yıllar sonra Black Mesa’da olanlardan sonra yaratıklar dünyanın her yerini sardı. nüfusun büyük çoğunluğu yok oldu. Kaynaklar tükendi ve insanlar şehirlerde hayatta kalma mücadelesine başladı. Dr. Breen, Black Mesa’da çalışan bir bilim adamıydı ve bir takım gizli güçlerin yardımıyla mevcut şehirleri işgal edip yeniden düzenledi. Şehirler City 1, City 2 gibi isimlerle yeniden adlandırıldı. Şehirlerin etrafı güvenlik çemberine alındı, her kapı kilitlendi, her insan tek tek takip edilmekteydi. Dr. Breen’in bulunduğu City 17’de de her köşede askerler bulunmakta ve çok sıkı güvenlik önlemleriyle şehir korunmaktaydı. City 17, Doğu Avrupa civarlarında bir şehirdir. Askerler diğer şehirlerden gelen insanları Citadel’e yerleştirilmek için seçiyordu. Citadel adındaki bu dev gökdelenler zemine vurarak yaratıkları uzak tutuyordu. Bu bölümden sonra Freeman, G-Man tarafından şehre insan getiren trenlerin birinde uyandırılıyor. Askerlerin sert tavırlarından hoşlanmıyor ve kısa sürede asilerin yanına katılıyor. Asiler, şehirde gizlilikle yaşayan ve işgale boyun eğmeyen bir grup insandan oluşuyor. Aralarında Black Mesa’da çalışan Dr. Kleiner, güvenlik görevlisi Barney, Eli Vance ve güzel kızı Alyx Vance’ın da bulunduğu özgürlük adına savaşan bu insanlara Vortigaunt’lar da yardım etmektedir. Vortigaunt’lar, Black Mesa’dan hatırlayacağınız ellerinden elektrik saçan yaratıklar. İki boyut arasında açılan kapılardan sonra boyutlar arasında sıkışan bu canlılar, Xen’de köle olarak çalışmaktansa dünyada insanlara hizmet etmeyi tercih etmişlerdir. Hatta bu yaratıklar daha önce Xen’de yaşadıklarından, bazı yaratıkları kontrol altına almak gibi bilgileri de insanlarla paylaşmaktadırlar. Freeman zamanla işin aslını öğrenir, şehirdeki askerler aslında Combine’dir. Combine’lar, Citadel’e ***ürülen insanların yaratıklaştırılmış halleridir. Dr. Breen kurduğu şehirleri insanlardan temizleyip, dünyayı Combine dünyası haline getirmek için gizli planlar yapmaktadır.

rezante

Level 1
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
0
MmoLira
0
DevLira
0
Pardon ama Half Life aslında Yarım Hayat değil yarı-ömür anlamına gelir yarı ömür ise bir kimyasal maddenin yarılanması için gereken süredir.