Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Harry potter

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Harry, olağanüstü koşullar altında Dursley’lerin evine ulaştı.Teyze ve eniştesi onunla yaşayacak olmaktan ötürü çok mutlu olmasalar da ülkenin dört bir yanında herkes “yaşayan çocuk” nedeniyle kutlamalar yapıyordu.Yaşadığı 10 zor yıldan sonra Harry, esrarengiz mektuplar almaya başladı.Vernon Enişte’nin mektupları ondan saklama çabasına rağmen, Harry sonunda Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na davet edildiğini ve ayrıca ailesinin de şeytan Voldemort tarafından öldürülen ünlü büyücüler olduğunu öğrendi.
Kendisine eşlik eden Hagrid ile okul için gerekli olan kitapları,malzemeleri; büyücü elbisesi, deynek ve bir de baykuş satın alır. Okula gitmek üzere yola çıktığında trende diğer öğrencilerle de tanıştı; Ron, Hermione tarafından Ron ve Hermione ile beraber Gryffindor’a seçilince çok rahatladı. Açılış şöleninde, Dumledore öğrencileri üçüncü kat koridorundan uzak durmaları konusunda uyardı. Harry’nin kafası karışmıştı, birçok öğrenci onun kim olduğunu biliyor görünüyordu ve açıkça edindiği izlenim; Profesör Snape’in onu sevmediğiydi. Neville’in hatırlatıcısını kaba Draco Malfoy’un elinden kurtarırken ona süpürge sopası yeteneklerini gösterdi. Sonuç olarak Gryffindor Quidditch takımında arayıcı olur ve hatta bir Nimbus 2000 süpürgesi aldı. Bir gece Ron ,Harry,Neville ve Hermione yanlışlıkla yasak koridorda tuzaklı bir kapıyı koruyan üç başlı bir köpek keşfettiler. Harry, köpeğin Hagrid’in Gringotts’daki bankadan getirdiği birşeyi koruduğuna emindi. Yılbaşın'da Harry lik pelerini aldı. Onu denerken bir ayna keşfetti ve içinde ailesini gördü. bilinmeyen birinden görünmez
Harry, Nicholas Flamel’ın kim olduğunu keşfetti ve üç başlı köpeğin Büyücü’nün Taşı’nı koruduğunu düşündü. Hagrid, klübesinde Norbert adında ejderha yetiştiriyordu. Bu aslında yasaktı ve Harry ve arkadaşları ejderhayı Ron’un kardeşi Charlie’nin yanına Romanya’ya uğurladılar. Harry, Draco Malfoy, Hermione ve Neville onun yasak orman’da Hagrid ile birlikte yaralı tek boynuzlu bir atı aradılar. Harry atı bulduğunda pelerinli biri kanını içiyordu. Harry Firenze adındaki yarı insan taFirenze onu yerden kaldırdı ve pelerinli kişinin Felsefe Taşı’ndan hayat iksirini çalıncaya kadar hayatta kalmaya çalışan Voldemort olduğunu söyledi. Harry, Voldemort’un taşa tüm büyülerin onu korumasına karşın çok yakın olduğunu fark etti. Ayrıca Snape’nin de Voldemort’a yardım ettiğini düşünüyordu. Çocuklar, üç kafalı köpeği geride bırakıp tuzak-kapıya doğru ilerlediler. Harry, ateşten duvarı aldığı iksir sayesinde geçti ve karşısında Snape’i bulamadı fakat orada olan Voldemort’un mirasçısı Quirrelldi ve taşı çalmaya uğraşıyordu. Aralarındaki boğuşma Dumledore’un zamanında gelerek Harry’yi ve Taşı kurtarmasıyla son buldu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst