Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Almanyadan vize gölgesi!

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
3 Şub 2009
Mesajlar
1,426
Beğeniler
31
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINYazar Hasan Ali Toptaş’ın aynı adlı romanından çekilen ‘Gölgesizler’ adlı filmin Berlin’de yapılması planlanan çekimlerinin, Almanya’nın iki oyuncuya vize vermemesi nedeniyle yapılamadığı ortaya çıktı

Hasan Ali Toptaş’ın aynı adlı romanından Ümit Ünal’ın beyazperdeye aktardığı “Gölgesizler” filmi, 27 Şubat’ta gösterime girecek. Filmde yazarı canlandıran Altan Erkekli, bir sahne için Berlin’e gitmek istediklerini ama Alman Konsolosluğu’ndan vize alamadıklarını belirtti.
Bu durumdan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı sorumlu tutan Erkekli, “Bakanlık üzerine düşeni yapsaydı, filmin o sahnelerini Berlin’de çekebilirdik. Başbakan Tayyip Erdoğan, ülkemizin itibarını yükseltecek çalışmalar da yapmalı. Öyle uluslararası toplantıları terk etmekle olmuyor” dedi.

Erçetin: AİHM’ye gidilmeli
Filmin uygulayıcı yapımcısı Candan Erçetin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın vize sorununda bir ihmali bulunmadığını söyledi. Erçetin, şöyle konuştu:
“Film, bakanlığın maddi desteğiyle hayata geçirildi. Bakanlıktan bir de bu konu için bir şeyler yapması istenemezdi. Filmin bir berber sahnesi vardı. O sahneyi yönetmenimiz Ümit Ünal, Berlin’de çekmek istedi ama o sahnede rolü olan 5 kişiden ikisine Alman Konsolosluğu vize vermedi. Oyunculardan biri askerliğini yapmamış, diğeri de hiç yurtdışına çıkmamış diye vize verilmedi. Almanya, sanata değer veren bir ülkeyse o vizeyi bize vermesi gerekiyordu. Sonuçta o vizeyi biz film çekmek için istedik. Vakit de kısıtlıydı.Bu konu insan haklarına aykırı... İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidilmesi gerekiyor.”
 
Üst