Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Trump'tan "Suriye'ye askeri müdahale" açıklaması

kralberkan36

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
19 Nis 2013
Konular
1,007
Mesajlar
1,890
Reaksiyon Skoru
161
Başarım Puanı
218
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
CNN'in haberine göre ABD Başkanı Trump kongre üyelerine, "İdlib sonrası askeri müdahaleyi gözden geçiriyoruz" açıklaması yaptı. Gazetecilere konuşan Trump, "Suriye'de yaşananlar insanlık için yüz karası. O (Esed) orada ve işlerini yürütüyor, dolayısıyla bir şeyler yapılmalı" dedi.CNN televizyonu ABD Başkanı Donald Trump'ın kongre üyelerine, "İdlib sonrası askeri müdahaleyi gözden geçiriyoruz" açıklaması yaptığını, konuyu Savunma Bakanı James Mattis'le istişare ettiğini duyurdu. Reuters'in ABD'li bir yetkiliye dayanarak verdiği haberine göre de Pentagon ile ABD Başkanı Trump, Suriye'ye gerçekleştirilmesi düşünülen askeri müdahaleyle ilgili detaylı bir görüşme yaptı. Buna göre Suriye'ye yapılacak askeri müdahale seçeneğinde, Esed'in savaş uçaklarını düşürme ve bazı askeri tesisleri vurma gibi hamleler var.
Üst düzey bir Pentagon yetkilisi de, "Beyaz Saray gerekli adımlar için bize danıştı. Başkan'a (Trump) gerekli tüm seçenekleri hazırlıyoruz" dedi.
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise, Trump'ın Suriye kararını eyleme geçmeden açıklamayacağı vurgulandı. Beyaz Saray, Trump'ın, Suriye'de güvenli bölge oluşturulması konusunu da çok sayıda liderle görüştüğünü ifade etti.
Trump: Suriye'de yaşananlar insanlık için yüz karası
Donald Trump, Washington'dan Florida'ya giderken uçakta gazetecilere Suriye ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Esed rejimini sert sözlerle eleştiren Trump, "Suriye'de yaşananlar insanlık için yüz karası. O (Esed) orada ve işlerini yürütüyor, dolayısıyla bir şeyler yapılmalı" diye konuştu.
Trump, "Bence Esed'in yaptıkları korkunç. Suriye'de olanlar en korkunç suçlardan biri. Bunların olmaması gerekiyor. Bunların olmasına izin verilmemeli" dedi.
"Sahadaki komutanlar kuvvet koruma tedbirlerini gözden geçiriyor"
ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Joseph Scrocca ise Bağdat’tan telefonla bağlandığı Pentagon’da Suriye ve Irak’taki operasyonlarla ilgili değerlendirme yaptı.
Bir gazetecinin, başta ABD Başkanı Trump olmak üzere Washington’dan İdlib'de kimyasal silahla sivillerin hedef alınmasına karşı adım atma sinyali verildiğini belirterek, ABD’nin askeri bir adım atması durumunda Suriye’deki askerleri korumak için tedbirler alınıp alınmadığını sorması üzerine, Scrocca şöyle konuştu:
"Kuvvet koruma bizim için her zaman Irak ve Suriye’deki kuvvetlerimiz için en önemli önceliktir. Size şunu söyleyebilirim; bu bizim en önemli kaygılarımızdan biri. Sahadaki komutanlar, kuvvet koruma tedbirlerini gözden geçiriyorlar ve hem ABD hem de koalisyon kuvvetleri gerektiğinde kendilerini korumaya hazırdır."
Albay Scrocca, ABD’nin yeni savunma silahlarını tedbir amaçlı Suriye’ye konuşlandırıp konuşlandırmayacağı yönündeki soruya karşılık ise cevap vermek istemediğini söyledi. Scrocca, "Tabii ki mevcut durumda kuvvet koruma tedbirlerimizi gözden geçirmek için bir sebebimiz var" dedi.
Trump, "Kırmızı çizginin ötesinde benim için çok çizgileri geçti" demişti
ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'nin İdlib kentinde önceki gün düzenlenen ve 100'e yakın kişinin hayatına mâl olan kimyasal saldırıyı kınamış, "Suriye'deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var. Yapılanlar benim için kabul edilemez" demişti. Trump, "Suriye ve Esed'e karşı tavrım çok değişti. Bu olay kırmızı çizginin ötesinde benim için çok çizgileri geçti" ifadelerini kullanmıştı. Trump'ın yardımcısı Mike Pence de tüm seçeneklerin masada olduğunu söylemişti.
 

YouLostProduction

Pembe Kurt / Zeytin Gözlüm
Fahri Üye
Katılım
2 Ara 2013
Konular
5,196
Mesajlar
13,999
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
428
MmoLira
18
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler.
 
Üst