Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Ejsane: Ejderhalar Mirası Oyun Kuralları - Yeni

SwordMaster

Level 14
TM Üye
Katılım
18 Tem 2013
Konular
3,937
Mesajlar
9,879
Reaksiyon Skoru
202
Online Süresi
24m
Başarım Puanı
266
MmoLira
2
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Allstar | 1-105 Orta Emek | 8000 TL Ödüllü Turnuvalar ! BUGÜN SAAT 20.00`DA AÇILIYOR ! KAYITLAR VE OYUN İNDİRME AKTİF DETAYLI TANITIMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Oyun kurallarına uymayan oyuncuların hesapları daha önceden haber verilmeye gerek görmeden direkt cezalandırılacak ve/veya bloke edilecektir. Bir oyun karakteri ceza aldığı takdirde, bu oyun karakterine bağlı olan bütün diğer oyun karakterleri de (diğer ırktan açılmış olan hesap ve multihesaplar) cezanın kaldırılacağı zaman kadar bloke edilir.

Oyun adminleri bu cezaları ve oyunu kendi kararlarınca yönetme hakkına sahiptirler.

Oyun hizmetleri oyuncu tarafından << var olan >> şekilde kabullenilmektir. Bu, oyuncunun, oyun hizmetlerini kabul etme veya kabul etmeme sonucunda meydana gelebilecek sorunları, zararı için oyun yöneticilerinin, adminlerin sorumlu tutlamayacakları ve mesuliyet kabul edemeyecekleri anlamına gelmektedir.

Oyun kuralları, adminler tarafından önceden bildirilmeden ve duyurulmadan değiştirilebilir.Her oyuncu en az 7 günde bir oyun kurallarını okumak ve yenilikler hakkında bilgi edinmek zorundadır. Bu kurallar her oyuncu tarafından oyuna kayıt sırasında tasdiklenmiş olup, her oyuncu bu şekilde bu oyun kurallarına tabidir.

Oyuna kayıt yaptırdıktan sonra kullanıcının bir oyuncu karakteri olur ve başlangıç olarak 5 gümüş verilir. Oyun karakterinin gelişimi için, oyuncunun oyun içinde var olan görevleri tamamlaması gerekir. Ayrıca diğer oyun karakterleri ile veya sistem tarafından yönlendirilen yaratıklar veya karakterler (NPC) ile savaşarak oyun karakteri güçlendirip geliştirilebilir.

Kazanılan ikili dövüşlerin ardından, oyun karakterinin seviyesi ve/veya özelliklerinden biri yükselir ve oyuncu oyun parası (oyun içinde geçerli olan para) elde eder.

Oyuncu, ayrıca görevleri tamamlayarak ve oyundaki canavarları yenilgiye uğratarak nesneler ve oyun parası elde edebilir.

Oyun parasını, oyun içinde kullanabileceğiniz nesneleri (zırh, iksir, vb.) satın almak veya zırhlarınızın ve silahlarınızın tamiri için kullanabilirsiniz.


Aşağıdakiler oyun içinde yasaklanmıştır:


1. Pushing ve aktarımlar

a. Pushing:
Bir karakterin özelliklerini geliştirmek için birden fazla oyun karakteri ile kayıt olmak yasaktır.

b. İkinci bir oyun karakterinin açılması:

İnsan ve Magmar ırkında, oyuncuların birden fazla oyun karakteri açmaları serbesttir. Fakat bu karakterlerin aynı dövüşe katılmaları yasaktır. Ancak oyuncunun diğer ırka ait olan bir karakteri, başka bir oyun karakterini herhangi bir şekilde (örneğin sadece oyun parası ve nesne elde etmeye yarayan işlemlerde bulunup elde edilenleri geliştirmek istenilen karaktere aktararak) geliştirmek amaçlı kullanılması, Madde 1.a ihlali olarak değerlendirilir. Bu durumda, oyun yöneticilerinin oyuncuyu cezalandırma ve ceza olarak oyuncudan pırlanta ödemesi talep etme hakkı saklıdır.


c
. Karakterin kullanıma kapatılması nedeniyle yeni bir oyun karakterinin açılması:

Herhangi bir sebepten dolayı oyun karakteri dondurulan ya da Efsane: Ejderhalar Mirası hizmetlerini kullanması yasaklanan (bloke edilen) oyuncunun yeni bir hesap altında tekrar kayıt yaptırması kesinlikle yasaktır.


d
. İkinci bir oyun karakterinin ticari amaçlarla kullanılması:

İkinci bir oyun karakterinin ticari amaçlarla kullanılması oyun kurallarına aykırıdır. Bu kurala, geri dönüş madalyonlarının kullanılması, ikinci oyun karakterinin belli bir bölgede kontrol amaçlı tutulması ve forumda ve/veya sohbet kanalında alınan cezalardan kurtulmak amacıyla yeni bir hesabın açılıp bu hesap ile forumun ve sohbet kanalının kullanılması dahildir.


e
. Oyuna tek bir bilgisayardan birden fazla karakterle giriş yaparak aynı PvP dövüşüne katılmak yasaktır.

2. Alışveriş ve anlaşmalar

a.
Efsane: Ejderhalar Mirası’nda alışveriş serbesttir. Burada uyulması gereken kurallar şunlardır: Madde 1. Pushing ve aktarımlar, Madde 8.Buglardan ve program hatalarından istifade edilmesi, Madde 9. Telif haklarının ihlali, Madde 12. Oyuna giriş bilgilerinin aktarılması/çalınması, bu bilgilere ulaşılmaya çalışılması, Madde 13. Oyun içi hizmetleri ekonomik çıkar amacıyla kötüye kullanılmak, Madde 14. Dolandırıcılık, Madde 15. Oyun içinde kırıcı davranışlarda bulunmak.


Anlaşmasız yapılan alışverişlerde geri ödeme yapılmaz.

b. İlgili forum sayfalarında, iki oyun karakterinin gönüllü olarak sözleşme yapma imkanı vardır. Bu anlaşma, anlaşmaya uyulmaması durumunda en düşük anlaşma bedelini garanti altına alır. Yapılan anlaşmanın geçerli olması için aşağıdaki şartlara uyulmalıdır:


  1. Anlaşma, alışveriş nesnelerini, ödeme yöntemini ve bir zaman dilimini içermelidir. Bu zaman dilimi, 2 ayı aşmamalıdır.
  2. Alışveriş tutarının %50’lik miktarı, önceden ödenmelidir.
  3. Kredi olarak tanınabilen altın miktarı 100 altını geçmemelidir. Kaynaklar bundan hariç tutulmuştur.
  4. Tüm taraflar (yani 2 oyun karakteri), anlaşmayı onaylamalıdır.
  5. Anlaşma, bir şahit tarafından onaylanmadıkça geçerli değildir.
  6. Alışveriş, onaylanma işlemi gerçekleştikten sonra yapılmalıdır.
  7. Bahsi geçen fiyatlar, güncel piyasa değerlerini temel almalıdır (güncel piyasa değerinin %75’inden az olmamalıdır).
  8. Geçerli olan en fazla faiz miktarı %25’tir. Faiz, karşılıklı rıza ile anlaşma dışı bırakılmışsa daha sonradan talep edilemez.
  9. Taksitle alışveriş durumunda, her taksit ödemesi, ilgili forum girdisinde kayda geçirilmelidir.
  10. Bir icranın gerekli olduğu koşullarda, bu, ödenmemiş miktarın piyasa değeri üzerinden hesaplanır. Olası kâr ya da çıkar sözleşmeleri göz önüne alınmaz. Borçlu tarafın borcu miktarında altınının olmaması ancak değer arz eden başka nesnelerinin bulunması durumunda, bunların borç tutarına tekabül eden miktarına el koyulur.


Anlaşmalara uyulmaması, oyundan ihraç dahil olmak üzere gerekli cezaların uygulanmasına yol açar.


3. Yabancı programlar

Oyun karakterine avantaj sağlamak ya da diğer oyunculara dezavantaj yaratmak amacıyla hileler, botlar gibi yabancı programların kullanımı yasaktır. Aşağıdakiler bu kapsama dahildir:

a. Ticaret ve reklam amaçlı yabancı programlar
b. Kaynak kazanma amaçlı yabancı programlar
c. Dövüşlerde avantaj sağlama amaçlı yabancı programlar


4. Savaş anlaşmaları ve danışıklı dövüşlera. Sonucu önceden kararlaştırılmış bir savaşa katılmak


b. Dövüş alanlarında (Arena, Kristal Mağaraları, Mabet, vb.) oyun karakterlerinin bir dövüşün gidişatı ve sonucu hakkında anlaşmaları yasaktır. Bunlar pushing olarak değerlendirilir. Bu duruma, birbirine karşı dövüşen takımlardan hangi takımın galip geleceğinin ya da mağlup olacağının önceden kararlaştırılması dahildir. Ancak, bir takımın kendi içinde savaş taktiği konusunda önceden konuşması ve taktik belirlemesi oyun kuralları dahilindedir. Rakip takımlakonuşarak aşağıdakiler hakkında anlaşmaya varmak yasaktır:


- Kemerlerin (gözlerin) kullanımı - Hayır dualarının ya da benzer etkilerin kullanımı
- Morokların ve bineklerin kullanımı - Görevlerin, kahramanlıkların ya da kaynak toplanması işlemlerinin gerçekleştirilmesi

c. PvP etkinliklerine "çıplak", yani dövüşe uygun olmayan zırhla katılmak (buna sadece bir veya iki zırh parçası ile katılmak da dahildir) yasaktır. Bu kural, sadece önceden haberi verilmiş olan PvP etkinlikleri için geçerlidir.

Kasten düşük kalite zırhla ya da hiç zırh olmadan girilen dövüşler geçersiz sayılır.


- Seviye 3-4 arası oyuncuların, dövüş alanında en az üç zırh parçası giyinmiş olması gerekir.

- Seviye 5-6 arası oyuncuların, dövüş alanında en az dört zırh parçası giyinmiş olması gerekir ve bu parçalardan en az bir tanesinin yeşil olması gerekir.

- Seviye 7-8 arası oyuncuların, dövüş alanında en az dört zırh parçası giyinmiş olması gerekir ve sadece bir parçanın sade takımdan olmasına izin verilir.

- Seviye 9-10 arası oyuncuların, dövüş alanında en az beş zırh parçası giyinmiş olması gerekir ve sadece bir parçanın sade takımdan olmasına izin verilir.

- Seviye 11-12 arası oyuncuların, dövüş alanında en az beş zırh parçası giyinmiş olması gerekir ve
üstünde sade takım parçasına izin verilmez.

- Seviye 13-14 arası oyuncuların, dövüş alanında en az altı zırh parçası giyinmiş olması gerekir ve
üstünde sade takım parçasına izin verilmez.Hayır duaları ve kemerler bu kurala dahil değildir ve herhangi bir zorunlulukları yoktur. Hayır duaları ve kemer kullanımı konusunda rakip ile tartışıp anlaşmaya varmak Madde 4b. kapsamına girer ve kesinlikle yasaktır!


d. Dövüş alanlarına girerek faaliyetsiz (zarar vermeden) durmak yasaktır. Buraya girdikten sonra faaliyet göstermek gerekmektedir. Oyuncu sıraya girerken vakit olarak kendini ayarlamalıdır. Diğer bir deyişle savaş alanlarına girip de savaşın gidişatına katkıda bulunmamak yasaktır.


5. Geçersiz rumuzlar

a.
Herhangi bir şekilde politik amaçlar, aşağılayıcı terimler, ırkçı ve ayrımcı imalar içeren, cinsel içerikli ya da başka bir internet sayfasının ismini taşıyan kullanıcı adlarının (rumuz) kullanımı yasaktır. Yöneticilerin, muhafızların veya mentorların rumuzlarına benzer kullanıcı isimlerinin kullanımı yasaktır.

b. Kullanıcı adı seçerken sadece Latin alfabesi harfleri kullanılabilir. Bu kurallara uymayan tüm kullanıcı adları geçersiz sayılır.


6. Yöneticilere ve diğer oyunculara karşı aşağılayıcı, yaralayıcı davranışlarda bulunmak

a. Oyun içinde görevli yöneticileri, mentorları, muhafızları, oyun yardımcılarını ve diğer oyuncuları, oyun içinde ve oyun dışında aşağılamak, onlara küfür ve hakaret etmek yasaktır.

b. Sohbette, forumda ve posta yoluyla aşağılayıcı terimler ve küfür içeren yazılar yazmak, başka bir oyuncuya küfür ve/veya hakaret içerikli hediyeler ve mektuplar göndermek yasaktır.


7. Sohbet, forum ve oyun kurallarının ihlali

Sohbet ve forum kurallarını ihlal etmek ya da sürekli olarak kötüye kullanmak yasaktır. Her oyuncu, 7 günde en az bir defa güncel oyun, sohbet ve forum kurallarını okuyup değişikliklerden haberdar olmakla yükümlüdür.


8. Buglardan ve program hatalarından istifade edilmesi

Oyun içindeki program hatalarını (bug) yarar getirecek şekilde kullanmak ve bu hataları yönetime bildirmek yerine diğer üçüncü şahıslara iletmek, onların da bu hatalardan yararlanmalarını sağlamak yasaktır. Bu tarz hataların oyun yönetiminden gizlenmesi yasaktır.


9. Telif haklarının ihlali

Oyuna bağlı yazılım ve telif ve diğer haklarla koruma altına alınmış her tür malzemenin mülk sahibinin ya da yasal hak sahibinin izni olmaksızın kullanılması, kısmen ya da tamamen gönderilmesi, üçüncü kişilere iletilmesi ve herhangi bir yolla yayılması yasaktır.


10. Uygunsuz terimlerin kullanımı

Oyun içerisinde, reşit olmayan oyuncular için sakınca doğurabilecek cinsel içerikli (hangi tarzda olursa olsun ) terimler kullanmak yasaktır.

11. Yasal olmayan davranışlara teşvik
Üçüncü kişileri, bağımlılık yapıcı maddeleri yaymak, terörist eylemlere ve kanunla seçilmiş hükümetleri devirmeye yöneltmek, her tür pornografi ya da cinsiyet, ırk, yaş, din ayrımı ve her türden ayrımcılık yapmak gibi yürürlükte olan kanunlara aykırı davranışlarda bulunmaya teşvik edici eylemler içinde olmak yasaktır.


12. Oyuna giriş bilgilerinin aktarılması/çalınması, bu bilgilere ulaşılmaya çalışılması

a. Oyuncunun kendi oyun karakterinin giriş bilgilerini (kullanıcı adı ve şifre) parasız , oyun parası karşılığında ya da gerçek para karşılığında başkasına vermesi yasaktır.

b. Diğer oyuncuların oyuna giriş bilgilerinin (şifre, e-posta adresi, gizli sorunun cevabı) çeşitli yollardan öğrenilmeye çalışılması yasaktır.

c. Bir Efsane: Ejderhalar Mirası oyun karakterini çalmak ve çalmaya teşebbüs etmek kesinlikle yasaktır.

d. Üçüncü kişilerin kayıtlı bir oyun karakteri ile oynamalarına izin vermek yasaktır.


13. Oyun içi hizmetleri ekonomik çıkar amacıyla kötüye kullanılmak

a. Efsane: Ejderhalar Mirası oyununa ait olan hizmetleri ve nesneleri, gerçek hizmet ve nesnelerle takas etmek yasaktır. Buna oyun parası elde etme hizmetleri de dahildir. Efsane: Ejderhalar Mirası oyunundaki nesneleri ve hizmetleri, gerçek bir takım hizmetler karşılığında (Terrabank ve SMS hizmetleri gibi), örneğin bir oyun karakterine pırlanta yatırılması talebi ile, oyun içi diğer nesnelerle ve hizmetlerle de takas etmek yasaktır. Efsane: Ejderhalar Mirası içindeki nesneler ve hizmetler, oyun içindeki nesne ve hizmetlere karşılık sadece dolaysız olarak takas edilebilirler.

b. Oyun karakterinin ve oyun içindeki eşyaların, gerçek para karşılığında başkasına satılması ve satılmaya teşebbüs edilmesi kesinlikle yasaktır.


14. Dolandırıcılık


Aşağıdaki eylemler yasaktır:

a. Genel

a1.
Bir eşya satın almak veya satmak amacıyla diğer oyuncuları dolandırmak
a2.
Alışveriş yapılan kişilere, bir nesnenin durumu ya da özellikleri hakkında yanlış bilgi vermek
a3. Muhafızlar ve yöneticilerden bilgi saklamak, onları kandırmak ve yanlış yönlendirmek
a4. Oyun yöneticilerinin adlarını kullanarak dolandırıcılık yapmak
a5. Kanıtları değiştirmek

b. 14. Maddenin a bendi altında belirtilenlere teşebbüs etmek cezaya tabidir.


15. Oyun içinde kırıcı davranışlarda bulunmak

Oyun yönetimi, aşağıdaki kurallara uymayanları uygun gördüğü şekilde cezalandırma hakkına sahiptir:

a. Feo dünyası kurucuları, oyun yönetimi, mentorlar ve muhafızlar hakkında bir temele dayanmayan eleştiriler yaparak onları küçük düşürmeye çalışmak
b. Oyun hakkında, oyuncuları oyunu bırakmaya teşvik edici, oyunu küçük düşürücü tabirler kullanmak
c. Feo dünyası kurucuları hakkında gerçek olmayan ve aşağılayıcı sözler kullanmak
d. Oyunun gelişimini olumsuz etkileyecek her türlü davranışta bulunmak


Bu ve yukarıda belirtilen diğer oyun kurallarına uymayan oyuncuların (kullanıcıların), oyun ve proje hizmetleri ile bağlantılı olan her türlü hizmete erişimleri, anında ve önceden duyurulmaksızın kapatılabilir, sınırlandırılabilir ya da başka koşullara tabi tutulabilir.

Bir oyun karakteri zindanda olduğu müddetçe kendisine ait olan tüm hesaplar, ceza süresince dondurulur.

Oyun yöneticileri, oyunu ve oyun gidişatını kendi takdirlerince yönetme hakkına sahiptirler.

Oyun hizmetleri, oyuncu (kullanıcı) tarafından zorlama olmaksızın ve “var olan” kuralı çerçevesinde kabul edilir. Bu, oyuncunun, oyun hizmetlerini kabul etmesi veya etmemesi sonucunda meydana gelebilecek her türlü zarardan oyun yöneticilerinin sorumlu tutulamayacakları anlamına gelir.

Oyun kuralları, oyun yöneticileri tarafından önceden duyurulmaksızın değiştirilebilir. Oyuncu, 7 günde en az bir defa oyun kurallarını okumak ve değişikliklerden haberdar olmakla yükümlüdür. Belirtilen süre zarfında kurallar (değiştirilmiş, yeni kurallar) gözden geçirilmediği takdirde ya da gözden geçirildikten sonra hizmetin kullanılmasına devam edildiği takdirde, oyuncunun (kullanıcının) bu değişikliklerden (yeni oyun kurallarından) haberdar olduğu ve onları kabul ettiği kabul edilir. 
Son düzenleme:

Tranquillo

You aren't number one you're just another one.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Paylaşımcı
Katılım
9 Mar 2014
Konular
5,456
Mesajlar
18,593
Reaksiyon Skoru
2,733
Online Süresi
63d 12h 1m
Başarım Puanı
440
MmoLira
1,344
DevLira
50
En İyi Cevap Puanı
0
Paylaşım için teşekkürler :)
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
SwordMaster

SwordMaster

Level 14
TM Üye
Katılım
18 Tem 2013
Konular
3,937
Mesajlar
9,879
Reaksiyon Skoru
202
Online Süresi
24m
Başarım Puanı
266
MmoLira
2
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Rica Ederim :)
 

blackpegasus

Level 26
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Kas 2009
Konular
923
Mesajlar
22,837
Reaksiyon Skoru
1,467
Online Süresi
33m
Başarım Puanı
306
Yaş
25
MmoLira
8
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Teşekkürler.
 

dazu

Moderatör
Site Yetkilisi
Moderatör
Katılım
11 Nis 2010
Konular
2,933
Mesajlar
12,975
Reaksiyon Skoru
1,297
Online Süresi
3d 23h 14m
Başarım Puanı
353
MmoLira
299
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
tesekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst