Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

War Of Mencenarıes -Binalar-

VisudyNee

Level 4
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
0
DevLira
0
  • Binalar Genel

Bazı binaları neden kuramıyorum ve geliştiremiyorum?
    Bazı binaları kurmak ve geliştirmek için belirli koşullar bulunmaktadır. Örneğin bir binayı kurabilmek için başka bir binayı kurmanız ve belli bir seviyeye geliştirmeniz gerekebilir. Bu yüzden bina kurma ve geliştirme gereksinimlerine göre hareket etmeniz şarttır.

Oyunda ne tür binalar bulunuyor?

Oyunda farklı tipte binalar bulunmaktadır. Üretim Binaları (Oduncu Evi, Kudret Tapınağı, Taş Ocağı, Demir Ocağı ve Ambar) imparatorluğunuzu geliştirmek için gereken kaynakları sağlar. Fonksiyonel Binalar askerlerinizle ve canavarlarınızla ilgili işleri yapabileceğiniz binalardır. Savunma binaları kule, tuzak ve duvarlardan oluşur. Dekorasyonlar da düşmanlarınıza hava atmak için kullanabileceğiniz süs eşyalarıdır.

• Üretim Binaları

Hangi Üretim Binaları var ve bunlar ne işe yarıyor?

Üretim Binaları Oduncu Evi, Taş Ocağı, Demir Ocağı ve Kudret Tapınağıdır. Ambarlar da üretilen kaynakların depolanmasını sağlar. Oduncu Evi Odun, Taş Ocağı Taş, Kudret Tapınağı Kudret ve Demir Ocağı Demir üretir. Odun ve Taş bina yapımında kullanılır. Demir askerlerin alınmasında ve çıkarılmasında, Kudret ise eğitimde kullanılır. Ambar, tüm kaynaklarınız için ana depo görevi görür. Ambar sayısını arttırarak ve Ambarları geliştirerek çok daha fazla kaynak depolayabilir ve daha hızlı gelişirsiniz.

Bazı binaları tamamladığım hale inşaat alanı halinde görüyorum. Neden?

Üretim Binalarını ve Ambarları tamamlayabilmek için bazı malzemelere ihtiyaç duyulur (her binanın ikincisinden itibaren). Şehir Merkezinde 3. seviyeden itibaren yapılacak geliştirmeler arkadaşlardan personel temin edilerek hızlandırılabilir. Bu yüzden malzemeler toplanana ve personel alımı tamamlanana kadar bu binalar inşaat halinde görünür. Ve bu gereksinimler tamamlanana kadar bina işlev görmez.

Üretim binalarının üzerindeki “kaynak ikonları” ne anlama gelir?

Üretim binalarının belirli kaynak tutma kapasiteleri bulunur ve daha fazla üretim yapılabilmesi için bunların toplanması gerekir. Üzerinde kaynak işareti bulunan binalar dolmuştur ve üretime devam edebilmek için bu binalara tıklamanız gerekir. Bir üretim binasına tıklandığında o binada birikmiş olan kaynaklar toplanır. Ambara tıklandığında ise hazırda birikmiş olan tüm kaynaklar tek seferde toplanır.

• Fonksiyonel Binalar

Fonksiyonel sekmesinde hangi binalar var?

Oyundaki fonksiyonel binalar: Akademi, Asker Kabul Merkezi, Askeri Kamp, Canavar Mağarası, Canavar Terbiyecisi,Giyotin, İttifak Merkezi, İttifak Kışlası, Karargah, Kışla, Mancınık, Savaş Borusu, Şehir Plancısı ve Uyarı Merkezi.

Askeri Kamp ne işe yarar?

Asker basmak için kullanacağınız binadır (Asker Kabul Merkezinden aldığınız askerler için). Çıkardığınız askerleri savaş meydanlarına sürebilirsiniz!

Akademi ne işe yarar?

Aldığınız askerleri eğitip daha güçlü hale getirmenizi sağlayan binadır. Eğitip seviyesini yükselttiğiniz askerler savaşta çok daha etkili olacaklardır.

Karargah ne işe yarar?

Tüm Askeri Kampları tek bir binadan yönetmenizi sağlar. Böylece asker basma işleriniz daha hızlı ve kolay hale gelir ve çok sayıda Askeri Kampınız varsa zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Canavar Mağarası ne işe yarar?

Canavar Mağarası şehrinizde canavar yetiştirmenizi sağlayan binadır. Mağarayı kurduktan sonra 3 canavardan birini eğitebilirsiniz: Zümrüdüanka, Fül ve Demir Pençe. Çıkardığınız canavar Mağarada kalır. Yani, Canavar aktif durumdadır. Bir saldırı aldığınızda canavarınız şehrinizi savunur. Aynı zamanda böylece sizin yapacağınız bir saldırıda canavarınızı zincirleyip korumaya alabilirsiniz. Canavar çıktıktan sonra Canavar Mağarasında günlük olarak canavarı eğitip özelliklerini güçlendirebilirsiniz.
    Birden fazla canavarınız olsa bile, burada sadece bir canavar seçip onu aktif tutabilirsiniz.

Canavarımı nasıl eğitebilirim?

Canavar Mağarasında günlük olarak canavarınızı eğitebilirsiniz. Bu eğitim için Kışladaki mevcut askerlerinizi harcamanız (zaman harcamanız da gerekir) ya da Altın kullanmanız gerekir (eğitim anında tamamlanır). Canavarınızın durumunu Canavar Mağarasından takip edebilirsiniz.
    Canavar seviye atladıktan sonra, günlük eğitimlerini ihmal ederseniz canavar acıkmaya başlar ve zamanla güçlerini yavaş yavaş kaybeder.

Canavar Terbiyecisi ne işe yarar?
    Canavar Terbiyecisi, birden fazla canavar yetiştirmek istiyorsanız ve bunları değişimli olarak saldırı ve savunma amaçlı kullanmak istiyorsanız kurmanız gereken binadır. Şehirde ve savaş sırasında sadece 1 aktif canavarınız olabileceği için Canavar Terbiyecisi ile aktif canavarınızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Aktif canavarı değiştirmek için Canavar Terbiyecisine gidip mevcut canavar için “zincirle”, kullanmak istediğiniz canavar için de “sal” tuşlarına basın.
    Dikkat: Canavarın zincirlenebilmek için canının dolu ve eğitiminin tamamlanmış olması gerekir. Savaşta Canavar Terbiyecisi binasının yıkılması zincirlenmiş canavarın seviyesini etkilemez.

İttifak Merkezi ne işe yarar?

İttifak Merkezi ittifaklarla ilgili her türlü işlemi yapabileceğiniz binadır. Bu bina aracılığıyla yeni bir ittifak kurabilir, mevcut ittifakları tarayabilir ve bunlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca üyesi olduğunuz ittifak hakkında detaylı bilgileri görebilir ve İttifak Kışlası inşa etmiş olan ittifak arkadaşlarınıza asker desteği gönderebilirsiniz.

Mancınık ne işe yarar?

Savaşta Mızrak Yağmuru, Taş Yağmuru ve Kudret Fırtınası gibi saldırıları kullanmanızı sağlar. Mızrak Yağmuru ve Taş Yağmuru savaşta düşman binalarına büyük hasarlar verir. Kudret Fırtınası askerlerinizin savaş becerilerini geliştirerek avantajlı konuma geçmenizi sağlar. Bu 3 gücü kullanabilmek için Mancınığınızın seviyesini geliştirmeniz gerekir (1. Seviye Mancınık ile sadece Mızrak Yağmuru, 2. Seviye Mancınık ile Mızrak ve Taş Yağmuru, 3. Seviye Mancınık ile de Mızrak, Taş Yağmuru ve Kudret Sağanağını kullanabilirsiniz). Bu saldırıların büyüklüğünü şehrinde bulunan kaynak miktarı belirler.

Savaş Borusu ne işe yarar?

Savunmanızı test etme zamanı! Savunma stratejinizin ne kadar başarılı olduğunu görmek istiyorsanız önce Savaş Borusunu kullanabilirsiniz. Bu boruyu kullanarak kendi şehrinize bir saldırı düzenleyebilirsiniz. Böylece savunmanızın artı ve eksilerini çok daha rahat görebilirsiniz!

Şehir Plancısı ne işe yarar?

Tüm şehrinizin planını çıkarmak ve karmaşık savunma stratejileri geliştirmek sizi zorluyor mu? Şehir Plancısı ile tüm binalarınızı taşıyabilir ve farklı şehir planlarını kaydedip yükleyebilirsiniz. Shift tuşuna basılı tutarak birden fazla binayı aynı anda taşıyabilirsiniz. Şehir Plancısı şehrinizin kuşbakışı görünümünü sunar ve şehrinizi kurarken size büyük zaman kazandırır.

Giyotin ne işe yarar?

Savaştan yorulmuş askerlerinizi idam edip karşılığında Demir kazanabilirsiniz. Bu sayede Kışlanızda daha kaliteli ve güçlü askerlere de yer açmış olursunuz.

Uyarı Merkezi ne işe yarar?

Uyarı Merkezi oyundaki önemli olayları ve yaptığınız önemli görevleri size hatırlatmaya yarar. Alacağınız uyarılarla hemen şehrinize dönüp tamamlanmamış görevlerinizi hemen bitirebilirsiniz. Bina ve askerleriniz hazır olduğunda, şehriniz saldırı aldığında ya da canavarınızın eğitime ihtiyacı olduğunda Facebook bildirimi olarak durumdan haberdar olursunuz. Uyarı Merkezine tıkladığınızda açılan ayarlar ekranından hangi bildirimleri istediğinizi düzenleyebilirsiniz.

• Savunma Binaları

Savunma sekmesinde hangi binalar var?

Savunma binaları: Okçu Kulesi, Topçu Kulesi, Alev Kulesi, Ok Yağmuru Kulesi, Işın Kulesi, Ballista Kulesi, Gözcü Kulesi, Yağlı Kazık, Cehennem Çukuru ve Duvar. Bu kulelerin ve savunma binalarının kendine has özellikleri bulunur ve stratejik olarak kullanıldığında şehrinizi düşmanlara ve yağmacılara karşı etkili bir şekilde savunmanızı sağlar.

Hangi savunma binası ne işe yarar?
    • Okçu Kulesi, Topçu Kulesi, Alev Kulesi, Ok Yağmuru Kulesi, Işın Kulesi ve Ballista Kulesi şehrinize giren düşman askerlerini doğrudan etkisiz hale getirmeye yöneliktir:
      • Okçu Kulesi: Tek bir hedefe saldırır. Hem kara hem de hava ünitelerine hasar veren bir ok atar.
      • Topçu Kulesi: Düşman gruplarına saldırı yapar ve toplu hasar verir. Sadece kara ünitelerine saldırır.
      • Alev Kulesi: Belirli bir noktaya sürekli olarak alev saldırısı yapar (Hedefi takip etmez). Menzilindeki her hedefe hasar verir. Hızı yavaştır.
      • Ok Yağmuru Kulesi: Hedef ölene ya da menzilden çıkana kadar saldırır ve okları bitmediyse bir sonraki hedefe saldırıya başlar.
      • Işın Kulesi: Düz bir hatta ışın saldırısı yapar ve çizgi halindeki tüm düşmanları yakar. Sadece kara ünitelerine saldırabilir.
      • Ballista Kulesi: Tek seferde çok sayıda ok gönderir. Sadece hava ünitelerine karşı kullanılabilir. Menzilindeki her hedefe hasar veren bir ok atar.
    • Gözcü Kulesinde Kışlanızda bulunan askerleri kullanabilirsiniz ya da Dükkandan doğrudan bu iş için askerler alabilirsiniz. Düşman saldırısında Gözcü Kulelerindeki askerler dışarı çıkarak şehrinizi korur.
    • Düşmanlarınız şehrinize yerleştirdiğiniz yağlı kazıkları ve cehennem çukurlarınızı göremez. Etkili kullandığınızda bu tuzakları savunmanızın önemli bir parçası haline getirebilirsiniz.
    • Duvarları şehrinizdeki önemli binaları koruyacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Duvarları geliştirerek daha dayanıklı hale getirmeniz faydalı olacaktır.

Tuzak nedir ve düşmanlar tuzaklarımı görebilir mi?

Düşmanlar kurduğunuz tuzakları göremez, gördüklerinde de iş işten geçmiş olur. İki tür tuzak bulunmaktadır:

• Yağlı Kazık üzerinden geçen her üniteyi yakalar ve yakında menzildeki tüm düşmanlara alan hasarı verir.
    • Cehennem Çukuru yalnızca Canavarlar, Dağdeviren, Firavun Muhafızı ve Moğol Azmanı gibi güçlü askerlere ve uçan askerlere karşı devreye girer.

Son düzenleme: