Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

T_10054 Hatası Çözümü 2013.DeaciaL Farkıyla..

DeaciaL

Level 5
Ticaret - 0%
0   0   0
Başlıyalım, Bismillahirrahmanirrahim.

Şimdi ne kadar denediyseniz deneyin oyuna bağlanamıyorsunuz.
İşte daha 2 gün önce aynı sorun bendede vardı denendi ve çalıştı.
Oyuna giriş yapabildim.Fakat kötü yanı oyunun çoğu yerinin arap-
ça olması fakat oyuna giriyor girmez değil.

Öncelikle ben size dosyayı verecem indirin.

Dosya Boyutu: 3.08 MB

Hotfile:MediaFire:Dosya TC:Kurulum ve Yapım:

1-Dosyayı rardan çıkartın.
2-Verdiğim dosyayı wolfteam türkiye klasörünün içine atınız.(Öncelikle
wolfteam türkiyeyi yedekleminizi öneririm.)
3-Attıktan sonra launcheri çalıştırıp id ve şifre yazın enterlayın.
4-Ve oyundasınız.


Oyundan Resimler:Not: Herhangi bir sorunda özel mesaj atınız.Bu sadece wolfteam arabın img dosyasıyla türkiyenin img
dosyalarını değiştirilmesi sonucu oyuna girmemizdir.Oyununuzda her zaman lag olursa bilgisayarın fişlerini çekiniz modem fişi dahil sonra lag falan kalmaz oyunda.Tüm adımları uygularsanız T_10054 hatası gelmeyecektir oyuna girecektir.
Bi repi çok görmeyin.:ka19:
 
Son düzenleme:

lenovo4446

Level 1
Ticaret - 0%
0   0   0
Wolfteam Hata Alanlar=

Kardeşlerim Bazı Arkadaşlarımım Wolfteam Id - Şifreyi Yazdıkların Da Wolfteam Yüklenirken Yarıda Kalması Ve Sonra Kapanması;

 • Sistem özelliklerinizin yetersiz olmasıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif

 • Sistem sürücülerinizin eksik veya hatalı olmasıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif

 • Sisteminizde zararlı yazılımların (virüshttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif trojenhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif keylogger vb.) barınmasıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif

 • İşlemcinizin normalden daha fazla ısınması vb. sebepler oyunda yavaşlamalar yaşamanıza neden olabilir.( Nadiren Beyler)

 • Sisteminizin Wolfteam için yeterli olup olmadığınıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif sisteminizde zararlı yazılımların olmadığından ve işlemci ısısını kontrol ediniz.

Oyunun Açılmaması=

 • Komut dizisi hata ayıklaması ve bildirimler varsayılan olarak kapalıdır. Açılmışsahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif yeniden kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.
 • Başlat düğmesini tıklatarak Internet Explorer'ı açın. Arama kutusuna Internet Explorer yazın ve ardından sonuçlar listesinde Internet Explorer'ı tıklatın.
 • Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
 • Gelişmiş sekmesini tıklatınhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Internet Explorer) ve Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Diğer) onay kutularını işaretleyin.
 • Her komut dizisi hatası için bir bildirim göster onay kutusunu temizleyinhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif ardından Tamam'ı tıklatın.
Nyx Launcher hatası


Karşınıza çıkan hata raporuna “Tamam” deyiniz ve Softnyx Oyun Yükleyicisini kapatınız. Daha sonra Windows Görev Yöneticisini açınız (Alt Gr+Ctrl+Delete) karşınıza çıkan bölümden Uygulamalar sekmesine tıklayınız ve Softnyx Oyun Yükleyicisinin üzerine sağ tıkladıktan sonra “İşleme Git/İşlemi sonlandır” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra “NyxLauncher.exe” işlemini sonlandırınız. Karşılaşmış olduğunuz hata ile ilgili ilk bölümü tamamladıktan sonra sıra ikinci bölümde;Wolfteam oyununun kurulu olduğu bölüme gidiniz ve fetch dosyasının içerisinde bulunan tüm dosyaları sildikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.


- Kullanmakta olduğunuzinternet bağlantısı sağlıklı bir şekilde işleyiş göstermediğinden dolayı böylebir sorun ile karşılaşıyorsunuz. Bağlantınızı yenileyiniz ve bir sürebekledikten sonra yeniden oyuna giriş yapmayı deneyiniz.
Wolfteam Bağlantı sorunları hakkında bilgilendirme
• Kablosuz bağlantılar:Kablosuz bağlantılar hiçbir zaman çevrim içi oynanan oyunlar için verimli olmamıştır. Gerek bilgisayarlarınhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifgerek modemlerin pozisyonu veya modem markalarıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif internet hizmeti sağlayıcıları gibi birçok sebep sinyal gücüne veya bağlantı hizmetine olumsuz etki edebilmektedir. WolfTeam oyunu diğer oyunlara göre internet dalgalanmalarına karşı daha çok hassas bir oyundur ve anlık internet dalgalanması MS sorunu almanıza yol açabilmektedir. Tabi ki kablosuz bağlantı ile oyun oynayabilmek mümkündür. Ama azınlığın verimli oynayabildiği bir sistemi tavsiye etmemiz söz konusu değildir. Bu sebeple kablosuz bağlantı kullanıyorsanız ve oyundan çok sık düşüyorsanızhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif elinizden geldiğince kablolu bağlantı tercih etmelisiniz. Unutmayınız kihttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif internet sitelerine giriş yapabilmeniz oyunu kesin olarak verimli bir şekilde oynayabileceğiniz anlamına gelmemektedir.

• İnternet Cafe'ler: İnternet Cafe'lerde interneti bir şekilde meşgul eden onlarca insan bulunmaktadır. İnternetin bu derece yoğun kullanıldığı ortamlarda bağlantının verimsiz olması kaçınılmazdır. Kısacası eğer internet cafe'den giriş yapıyorsanız ve çok sık bağlantı sorunu yaşıyorsanızhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif bu konu hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. WolfTeam oyununun çok sayıda masada oynandığı zaman yoğun bir internet tüketimi yarattığı teknik ekip tarafından bilinmektedir. Bu konu hakkında internet cafe sahiplerinin yapabileceği en sağlıklı işlemhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif birden fazla modem kullanmakhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif bilgisayarların DNS ayarlarını bu modemler için yapılandırmakhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifkablo ve switch bağlantılarının verimli olduğundan( en çok karşılaşılan sorun temassızlıktır) emin olmaktır.

• Sunucu yoğunluğu: Sunucular çok yoğun olduğu zaman bir takım savaş kamplarına giriş oldukça zordur. Örnek olarak bir savaş kampında girilebilecek yer olduğunu görmenize rağmen bu kampa giriş yapabileceğiniz kesin değildir. Unutmayınız kihttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif her kampın bir sınırı vardır ve sizinle birlikte belki de yüzlerce kişi o kampa giriş yapmayı denemiş olabilir. Bu sebeple daha müsait bir kampa giriş yapmayı denemekten başka yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

• Ev kullanıcıları: Bu maddede oyuncuların yaşadığı bir takım ilginç sorunlardan bahsedeceğiz. Kimi zamanhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifsınırsız internet hizmeti kullanan oyuncuların bağlantı sorunu yaşadığı görülmüştür. Unutmayınız kihttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif sınırsız internet olarak lanse edilen bağlantıların birçoğunda adi kota sistemi bulunmaktadır. Bu kota internet sağlayıcılarına göre değişebilmektedir. Örnek olarakhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif aylık adi kota sınırı 24 GB ise ve bu kotayı aşarsanızhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifinternet hızı 8 mbit'den 512kb'a düşürülmektedir. Bu durum internet hızının tam 16 kat düşmesi demektir. Bu sorun sebebiyle bile bağlantı sorunu yaşayan oyuncularımız olmuştur. Ancak bunu ilk fırsatta tespit edip tavsiyede bulunmamız mümkün değildir. Zaten bu konuda yapabileceğimiz herhangi bir işlem olmadığı için yardımcı olmamız da mümkün değildir.

Bunun yanı sırahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif modemlerde oluşan sorunlarhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif telefon ve internet hatlarının ayırılmasında kullanılan “splitter kutusu” olarak bilinen aygıtta yaşanan temassızlıklarhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif bağlantı kablolarında aşınmahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif oyunla beraber arka planda interneti meşgul eden diğer programların kullanılmasıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif anti-virüs veya güvenlik duvarı programlarının güvenlik sebebiyle internet kullanımına müdahale etmesihttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif(bunun da birçok değişik sebebi olabilir) internet sağlayıcı firmaların yöresel sorunları(Belirli bir bölgede yaşanan internet sorunları ile sıkçakarşılaşılmaktadır. Bu yavaşlık sadece oyunu değil tüm internet hizmetini etkilemektedir.) veya internet bağlantı hızının düşük olması gibi birçok değişik sebep bağlantı sorunlarına yol açabilmektedir.http://www.********.com/frm/images/statusicon/wol_error.gifBu Resim Küçültülmüştür.. Gerçek Boyuta Dönmek İçin Tıklayınız.. Orjinal Resmin Uzunlukları 1440x900

Komut Dizisi Hatası

Komut dizisi hata ayıklaması ve bildirimler varsayılan olarak kapalıdır. Açılmışsahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifyeniden kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Başlat düğmesini tıklatarak Internet Explorer'ı açın. Arama kutusuna Internet Explorer yazın ve ardından sonuçlar listesinde Internet Explorer'ı tıklatın.
Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
Gelişmiş sekmesini tıklatınhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Internet Explorer) ve Kod hata ayıklamasını devre dışı bırak (Diğer) onay kutularını işaretleyin.
Her komut dizisi hatası için bir bildirim göster onay kutusunu temizleyinhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif ardından Tamam'ı tıklatın.


Sunucu Bağlantısı Kesildi (T_10054)

T_10054 hatası oyunun eksik yüklenmesi veya internet probleminizden kaynaklı olabilir. Sorunu engelleyebilmeniz için bazı önerilerimiz mevcut.


 • DNS ayarlarınızın otomatik olduğundan emin olunuz.

 • Modeminizi yeniden başlatınız.

 • Güvenlik duvarı antivirüs programlarını kapatınız ve tekrar deneyiniz.

Bilgisayarınızda Hotspot Shieldhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Real Hide Ip vs. Gibi IP Gizlemehttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif VPN Ayarları Değiştirmehttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Proxy Ayarları Değiştirme Türünden Programlar Varsa Uninstall İle Kesinlikle Silin.Program Kapalı Olsa Bile VPN Ayaraları Aktif Durumda Oluyor Ve Erişimde Sorun Yaşatabiliyor.

Eğer olmazsa ;

Oyunu silip siteden tekrar indirip farklı bir dizine kurunuz çünkü sitedeki sürüm günceldir. WolfTeam'e tıkladıktan sonrahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif önce Softnyx'e yani yama indiren programa yama gelmesini bekleyiphttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif sonra Wolfteam'a tıklayınız. Yamalar yüklendikten sonra giriş yapabilirsiniz.
T-10013 / T-10014 Hataları Çözüm Yolları:

Wolfteam'e girdiniz tam sunucuya giriş yapıcaksınız bu hatalardan birini aldınız peki ne yapılabilir? İşte çözüm yolları:


 • Öncelikle modeminizi kapatıp açın ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

 • İnternet bağlantı ayarlarından > DNS ayarlarını otomtik olarak ayarlayınız.

 • Oyuna girerken gereksiz tüm programları özellikle net hızını engelleyecek olan programları kapatınız.

 • Sorun düzelmediyse son çare olarak bilgisayarınıza format atın.

Oyunda Donmahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Kasma ve Takılma Problemleri


 • Oyunda rakibiniz ile aranızdaki MS uyuşmazlığı bu tür durumlara sebebiyet verebilir. İnternet hızınızın uygun olduğu odalarda oyunlara katılmaya gayret gösterin.


 • Bilgisayarınızın sistem özellikleri Wolfteam'in istediği Minumum özellikleri karşılamıyor olabilir. Bu durumda sistem özelliklerinizi Wolfteam'e uygun hale getirmelisiniz.


 • Oyun güçlendirici programlar kullanabilirsiniz. ( Gameboosterhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Gamespeed vb. ) Ya da oyuna giriş yaparken arka planda gereksiz programları açık bırakmayınız.


 • Kablosuz internet bağlantısı kullanıyorsanız bu durumdan da kaynaklanıyor olabilir.


 • Kasma Sorununda da İntenet Hızı yüksek olanlar T_10054 Hatası yerine Kasma veya Donma Hatası ile karşılaşıyorlar.Bunun sebebi de yukarıdaki Gibi IP Gizleme veya Proxy Ayarları değiştiren programlar yüzünden meydana geliyor.

Yüklenen Dosyada Hata uyarısı


Bu uyarıyla karşılaşmanızın bir kaç sebebi olabilir;


Oyun dosyalarının hasar görmüş olması veya oyunun güncel olmaması başlıca sebepleridir.


Bu durumda aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları uygulamanız gerekmektedir.Öncelikle denetim masasından oyunu kaldırın ve bilgisayarınızda bulunan WolfTeam ile ilgili tüm klasörleri silin.

Anti virüs programlarını ve güvenlik duvarı ayarlarını Wolfteam.bin dosyasını güvenli olarak yapılandırın.
(Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız arama motorlarından yardım alın veya devre dışı bırakın.)


Kullanmakta olduğunuz internet bağlantısının sağlıklı bir şekilde işleyiş gösterdiğinden emin olunuz.

Sitemizden güncel kurulum yöneticisini indiriniz.

Bağlantınızı yenileyiniz ve bir süre bekledikten sonra yeniden farklı bir konuma kurmayı deneyiniz.


Checksum & Web Module Hatası

•Bilgisayarınızı ve modeminizi kapatıp tekrar açın.
• DNS ayarlarınızı otomatik hale getirin (Nasıl yapılacağını arama motorlarında bulun)
• Virüs programınıza Wolfteam'i güvenli işaretleyin. Bu işlemi başaramazsanız virüs programınızı kapatınız.
• Güvenlik duvarı ayarlarını inceleyerek Wolfteam'i güvenli işaretleyin. Bu işlemi yapamıyorsanız Güvenlik Duvarını kapatınız.
• Oyunu Denetim masasından siliniz. Daha sonra Oyunun kurulu olduğu dosyayı tamamen siliniz. Yeni bir kurulum indirip yükleyin.
• Bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır. Kaliteli bir virüs programı ile tarama yaparak bilgisayarınızı temizleyiniz. (Oyunu silip yeniden kurunuz)
• Bu seçeneğe geldiyseniz artık bilgisayarınızın bir formata ihtiyacı var demektir. Oyunu kesinlikle KURULUM YÖNETİCİSİ ile yüklemenizi öneriyoruz.


E-postama "şifre hatırlatma" gelmiyorsa Burdan İnceleyiniz

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. ]


Kopyalanmış Hesap Uyarısı


Şifrenizi başkasıyla paylaştıysanız ya da başka birisi şifrenizi ele geçirmişse o kişi oyuna girdiğinde bu hatayı alırsınız.Lütfen şifrenizi değiştiriniz ve yeni şifrenizle birlikte hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Şifrenizi değiştirmeden önce e-posta adresinizin size ait olduğunu kontrol edin.


E-posta Adresimi Değiştirmek İstiyorsanız


1- E-posta adresinizi neden değiştirmek istemektesiniz?(kesin gerekmektedir)

2- T.C Kimliğinize ait önlü arkalı ekran görüntüsü(kesin gerekmektedir-Bir tarayıcı yardımı ile görüntüyü alarak jpeg şeklinde gönderiniz)
3- Eğer elinizde Varsa Joypara alımınıza ait dekont(ekran görüntüsü de olabilir)
4- Şu anki e-posta adresiniz ve Yeni e-posta adresiniz(Şu anki e-posta adresiniz ve Yeni e-posta adresiniz(yeni e-posta adresi ile daha önce Joygame'de hiç hesap alınmamış olması gerekmektedir.)

5- Joygame tarafından mailinize gönderilmiş olan her türlü e-postanın ekran görüntüleri
(önemlidir)
6- Karakterinize ait en eski ekran görüntüleri(önemlidir)

Güvenli bir bilgisayar için 20 öneri1
. Şifre
İlk alınan önlemlerden biri elbette ki bilgisayarımıza bir şifre koymaktır. Şifre sayesinde en basit olarak amatör saldırıları savuşturmamız mümkündür. Bilgisayarımızda basit bir şifre oluşturmak için Denetim Masası kısmındaki Kullanıcı Hesaplarını açmamız ve buradan Yönetici Hesabını tıklamamız yeterli olacaktır. Daha sonra daima hatırlayacağımız bir şifreyi yazıp onaylayarak işlemi tamamlayabiliriz.

2
. Standart Şifreleri Değiştirin
Bilgisayarımıza kurduğumuz birçok program otomatik olarak şifreleme kullanır. Yalnız bu standart şifreler pek de kullanışlı değildir. Bilgisayarımıza eklediğimiz bir parça ya da program sonrası mutlaka verilen standart şifreleri değiştirmeliyiz. Bu sayede yapılan bir saldırıdahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif saldırıyı yapan kişinin standart şifreyi girip bilgisayarımıza ulaşmasını engellememiz mümkün olur.

3
. Ziyaretçi Hesapları
Bilgisayarımızda bir yönetici hesabı açılmış ve şifresi değiştirilmiş olsa bile sistem yöneticisi dışındaki hesapların aktif olması mümkündür. Bu kısıtlı kullanıcılara ait hesap ve şifreler çok daha rahat aşılabilmekte ve şifreleri daha kolay kırılabilmektedir. Bu sebeple eğer ki bilgisayarı sadece siz kullanıyorsanız bu tarz ek hesapları kaldırmakta fayda var. Bu tarz ziyaretçi hesaplarının Windows’umuzda olup olmadığını Denetim Masasında yer alan Kullanıcı Hesaplarından kontrol edip gerekiyorsa kaldırabiliriz.

4
. Portlara Bir Göz Atın
Windows Firewall sayesinde birçok saldırı engellenebilir. Ama bazı programlar genelde güncelleme yapabilmek amacıyla bu güvenlik duvarındaki bazı portları açarlar. Bu portların açılmasıyla beraber bilgisayarımıza girilmesi için bir açık vermiş oluruz. Denetim Masasında yer alan Güvenlik Duvarı bölümünden hangi programlar için bilgisayarımıza giriş izni verildiğine bir göz atmakta fayda var. Kurduğumuz ve emin olduğumuz programlarhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif oyunlar haricinde burada görünen ve ne olduğunu bilmediğimiz programları iptal etmeliyiz.

5
. Sürekli Şifre Değiştirmek
Bilgisayarımızdaki şifreyi değiştirmiş olsak bile düzenli olarak şifremizde değişiklik yapmazsakhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif şifremizi öğrenmiş biri her zaman için bilgisayarımızı ziyaret edebilir. Bu sebeple bilgisayar bağlantı şifrelerimizi düzenli bir şekilde değişmekte fayda var.

Bu işlemi sürekli hale getirmek için Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Yönet kısmını açmamız gerek. Açılan ekranda Yerel Kullanıcılar ve Gruplar başlığının altında bulunan Kullanıcılar kısmına girmeliyiz. Burada karşımıza çıkan kullanıcı listesinden aktif olan kullanıcıyı seçip
http://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif sağ tıklayıp özellikleri seçersek karşımıza yeni bir ekran çıkar. Bu ekranda otomatik olarak işaretli gelen Parola her zaman geçerli olsun'un yanındaki işareti kaldırmamız (3. seçenek) ve ilk seçenek olan Kullanıcı bir sonraki oturum açışında parolayı değiştirmeli'yi seçmemiz yeterli olacaktır.

6
. Gezdiğiniz Sitelere Dikkat Edin
Çeşitli web sayfalarında dolaşırken kişisel şifrelerimizi girmemiz gerekebilir. Bu tarz zorunluluklarda kullandığımız program otomatik olarak bir dahaki sefere kullanıcı adını ve şifreyi otomatik gireyim mi diye sorar. Unutmamak lazım ki bu tarz otomatik hatırlamalar bilgisayarımızda bir yerlere kullanıcı adımızı ve şifremizi not etmek anlamına gelir. Zararlı amaçla bilgisayarımıza saldıran kişiler bunları bularak hesaplarınızı ele geçirebilir. Bu yüzden her ne kadar pratik gibi gözükse de bu tarz otomatik hatırlamalardan uzak durup mümkün olduğunca kullanıcı adımızı ve şifremizi elle girmekte fayda var.

7
. Kablosuz Modemlere Dikkat
Eğer ki İnternet’e bağlanmak için kablosuz modem kullanıyorsak modemle beraber gelen kitapçığı inceleyip mutlaka şifre koymamız gereli. Bu sayede başkalarının bizim modemimize bağlanıp İnternet’e çıkış yapmalarını engelleyebiliriz. Çoğu kişinin atladığı bu adım aslında güvenliğimiz açısından çok çok önemli!

8
. Tanımadığınız Maillerden Uzak Durun
Aldığımız tüm önlemler genelde dışarıdan yapılan saldırıları durdurmak içindir. Genel anlamda aktif bir kullanıcıyı durdurmayı pek hedeflemez. Bu sebeple tanımadığımız bir insandan gelen e-postayı açıp içerisinde bulunan programı aktif edersek aldığımız önlemler boşa gidecektir. Bundan kurtulmanın en kolay yolu tanımadığımız insanlardan gelen e-postalarıaçmadan silmektir. Birçok e-posta gönderip alan program veya Web sayfası bu tarz gelen istenmeyen e-postalara karşı önlem almış durumdadır. Bu önlemleri aktif konuma geçirmek faydalı olacaktır.

9
. Güncellemeleri Kesinlikle Atlamayın
Birçok açığı kapatmanın en iyi yolu firmaların programları için yaptığı güncellemeleri kurmaktır. Bu güncellemeler sayesinde programlarda sonradan fark edilen açıkların neredeyse hepsi kapatılır. Bilgisayarımızda kurulu olan programların güncellemelerini haftada bir kez bile olsa kontrol etmek yahut programda desteği varsa otomatik güncellemeleri aktif etmek oldukça tatminkâr çözümlerden birisidir.

10
. Daha Sağlam Bir Güvenlik Duvarı

Windows içerisinde otomatik olarak gelen bir güvenlik duvarı bulunmasına karşın bu genel anlamda yeterli değildir. Birçok insanın evde ya da iş yerinde bu standart güvenlik duvarını kullandığını bilen saldırganlar bu standart güvenlik duvarı üzerinde daha fazla açık aramaya vakit ayırmışlardır. Bundan kurtulmanın yolu ücretsiz ya da ücretli olan daha kaliteli bir güvenlik duvarı programı kurmaktır.


11
. Yerel Ağ Ayarlarımızı Paylaşımdan Uzak Tutalım
Genelde bilgisayarımızda bulunan birçok dosya paylaşıma açıktır. Bu tarz bir paylaşıma ihtiyaç duymuyorsak paylaşımları tamamen iptal etmekte fayda var. En azından paylaşmamız gereken bir klasör varsa bu klasör haricindekileri iptal etmek ve sadece bu klasörü paylaşmak sayesinde saldırganlardan kurtulabiliriz. Bir saldırgan rastgele bilgisayar taraması esnasında açık bulduğu bir bilgisayarın tamamen elinin altında olmasıhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif sadece bir klasörün açık olmasından çok daha fazla ilgisini çekecektir.

12
. E-postalarımıza Nereden Bakalım?
E-posta kontrollerini bir program aracılığı ile yapmakta her zaman için fayda var. Web tabanlı e-posta sayfaları her ne kadar yüksek önlemler almış olsa da spam e-postaların açılmasıyla kullanıcı farkında olmadan bilgilerini ortaya çıkartmış olur. Bu tarz olaylardan kurtulmanın en sağlıklı yoluhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif e-posta adresimizi aldığımız yer destek veriyorsahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifOutlook Express gibi bir program aracılığıyla e-postaları kontrol etmektir.

13
. Her Sayfa Güvenli Değildir.
Bir programı denemek için bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyorsa mutlaka bunu programın resmi sayfasından yapmak gerekir. İndirmeyi düşündüğümüz bir programı herhangi bir sayfadan çekmek zaman zaman sorunlara yol açabilir. Programın yasal satıcısından programı temin etmek mümkün değilse bile bu tarz deneme sürümlerini en azından güvenilir ve bilindik sayfalardan yapmakta fayda var.

14.
Mac Filtresi
Kablosuz ağı korumanın etkin yolarlından biri de uygun bir Mac adresine erişim sağlama izni vermektir. Bu olay her ne kadar saldırıları %100 durduramasa da bilgisayarınızla uğraşmaya kalkan saldırganı önemli oranda yıldıracak ve başka hedeflere yönelmesini sağlayacaktır.

15
. Sayfalara Doğrudan Ulaşın
Araştırmak istediğiniz konularda sayfalara ulaşımı mümkünse doğrudan adresi yazarak yapın. Google gibi arama motorlarıyla ulaşılan sayfalarda büyük oranda bir sorun olmasa dahttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif ulaşılan bir sayfadan başka bir sayfaya geçişlerde istenmeyen sorunlarla karşılaşmak mümkün.

Aynı şekilde size gelen bir e-postada sizin bildiğiniz bir web sayfasına link varsa
http://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif mümkün olduğunca gelen e-postadaki linke tıklamak yerine elle yazarak o sayfaya ulaşın. Birçok dolandırıcılık olayında bankalarınhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif açık arttırma sitelerininhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gifçevrimiçi oyunların kullanıcı hesaplarının aktif edildiği sayfalar birebir taklit edilerek e-postada gönderilen link sayesinde yanlış yerlere gitmemiz sağlanıyor. Doğrudan adres yazamıyorsak ve linke tıklamamız gerekiyorsa bile kullanıcı adı hesabı girmeden önce açılan sayfanın vardığı noktaya bakmakta fayda var.

16
. Bios Şifresi
Dış saldırıların yanı sıra iç saldırılardan korunmanın bir yolu da Bios şifresi kullanmaktır. Bu sebeple Bios’umza koyacağımız şifre sayesinde Bios'a girilmesi ya da makine resetlenip baştan başlatılması durumunda şifre sorması sağlanabilir.

17
. Online Virüs Araması İyidir
Bilgisayarlarımızda bir virüs programı olması her zaman için güvenlidir ama bazı programlar kullandığımız virüs programlarını atlatmak için o programlara zarar verebilir. Bu zararlar sonrası virüs programımız her ne kadar çalışıyor gibi gözükse de aslında pasif konumdadır. Bu tür bir olasılığa karşın arada sırada online hizmet veren virüs tarama sayfalarından makinemizi taratmak iyi bir seçenek olabilir.

18
. Ctrl+Alt+Delete (Önemli)
Bilgisayarınızda bir tuhaflık olduğuna inanıyorsanız Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basarak Task Manager’dan çalışan programların neler olduğuna bakmak faydalı olabilir. Standart çalışan programlar dışında şüphe çeken bazı programları bu sayede görebiliriz.
19. Wi-Fi Uzaklığını Azaltın
Eğer ki kablosuz modeminiz destek veriyorsa Wi-Fi mesafesini kısaltıp uzak noktalardan erişimi engellemek de korunma adına bir parça etkili olabilecek yöntemlerden biridir.


20
. IDS
Son olarak Elinizde bir sunucu varsa bu sunucuya IDS kurarak bilgisayardaki hareketleri kontrollü izlemek mümkündür. Bilgisayar ağının standart hareketleri dışındaki bazı değişiklikleri algılayacak olan IDS sayesinde bilgisayarımıza bir saldırı yapılıp yapılmadığını anlamamız mümkün olur. Tabii bu standart tek kullanıcılı bilgisayarlar için biraz lüks bir durum olsa da firma bazlı çözümler için oldukça idealdir.


KORUNMAK İÇİN


1
-MODEM AÇIK PORTLARI KAPALTIN.

2
-FİREWALL ON(GÜVENLİK DUVARLARINI AÇIN MODEM ve PC'NİN)

3
-ANTİ VİRÜSLERİ ASLA DEVRE DIŞI BIRAKMAYIN.

4
-HİLE ve HİLE YAZILIMLARINDAN UZAK DURUN.

5
-ŞİFRE ve ÖZEL ÖNEMLİ BİLGİLERİNİZİ EKRAN KLAVYESİ YARDIMIYLA YAPIN.

6
-GÜVENMEDİĞİNİZ ve TANIMADIĞINIZ KİŞİLERDEN DOSYA ALIM ve AKTARIMI YAPMAYINIZ.
Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?


Öncelikle hesap güvenliğinden oyuncuların sorumlu olduğunu hatırlatırız. Hesap güvenliğini sağlayamayan kişiler için herhangi bir yardımda bulunamıyoruz.


Kurallarımızda hesap güvenliğinizi sağlamanız gerektiği bildirilmiştir. Bu konuda destek sistemine talep açmanızın hiç bir faydası bulunmamaktadır.


Hesap güvenliğini kaybeden oyuncuların aşağıdaki yönergeleri takip etmelerini öneririz.


1
. Siteden çıkış yapıphttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif "Şifremi Unuttum" seçeneği ile söz konusu hesabın kayıtlı olduğu e-postaya şifre yenileme bağlantısı gönderiniz.
2. Hesabınızın kayıtlı olduğu e-postaya erişemiyorsanızhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif e-posta sunucunuzun şifre kurtarma sistemini (Güvenlik Sorusuhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif alternatif e-posta vs.) kullanınız.
3
. E-posta hesabınızın şifre kurtarma sistemi vasıtasıyla da e-postanıza erişemiyorsanız e-posta sunucunuzun destek sistemine başvurunuz.


%80 Alıntıdır(joygameden)
Şöyle Sorular;

1) Böyle Konu Açmak Neden Gerekti?

Herkes Özel Mesajtanhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Ziyaretçi Mesajından Yardım İstiyordu...

2) Neden Bu Konuyu Açtınhttp://www.********.com/frm/images/smilies/virgul.gif Joygamedende bakabilirdik ?

Yapamıyanlara Yardım Etmek İçin...

3) Nasıl Yardım Ediceksin ?

1- Yazılı Anlatım(Yukarda Belirtiğim Gibi)
2- Teamviewer
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst