Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

ultrAslan

5.00 yıldız(lar) 1 Oy
  • Konbuyu başlatan TheHand
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 111
  • Görüntüleme 6K

TheHand

Level 7
Katılım
3 Tem 2012
Konular
158
Mesajlar
1,955
Reaksiyon Skoru
71
Online Süresi
1g 8s 15d
Başarım Puanı
127
MmoLira
62
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
8
Ticaret - 0%
0   0   0

Landom2 1-120 emek server "Kadirland & RedLab Games" ortaklığında 21 Şubatta sizlerle.DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN


ultrAslan, 2001 yılında Galatasaray taraftarlarının meydana getirdiği, kurucusu Alpaslan Dikmen olan bir oluşumdur. Oluşum kulüpten tamamen bağımsızdır. Organizasyonlarını ve koreografilerini kendisi gerçekleştirir. Grup ilk gösterisini "Only You" koreografisi ile 14 Şubat 2001 Sevgililer gününde, Ali Sami Yen Stadyumu'nda, Galatasaray-Deportivo La Coruña maçında yapmıştır. Grubun Türkiye'de her il ve ilçede temsilciliği bulunmaktadır, ayrıca yurtdışında da temsilcilikleri vardır.

Ülkede yaptığı koreografi çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen grup, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye-İsviçremaçında yaptıkları koreografiyle milli statüde yapılan ilk koreografiye imza atmıştır. Ali Sami Yen Stadı'nı Cehennem, kendilerini de Cehennem Bekçileri olarak tanımlarlar. Süper Lig'in 2009-10 sezonu itibariyle tüm alt gruplarıyla beraber Alpaslan Dikmen (Eski Açık) tribününe taşınmışlarsa da Ali Sami Yen Stadı'ndaki son sezon olacak 2010-11 sezonunda tekrar kapalı tribüne taşınmışlar ve Ali Sami Yen Stadı'na veda edilene dek takımlarını bu tribünden desteklemişlerdir.


İsmi Nasıl Oluşmuştur

ultrAslan ismi, Avrupa'da birçok takımın tribünlerine konuşlanmış Ultras ve Galatasaray'ın sembolü aslan kelimelerinin birleşmesinden gelmektedir. Ultras ve Aslan adlarının baş harfleri alınıp, küçük u büyük A; uA şeklinde yazılmasıyla kısaltılır.

Başarıları
Dünyanın En Uzun Pankartı Rekoru

Aslantepe Türk Telekom Arena'da, 6 Şubat 2011, Pazar günü Eskişehirspor ile yapılan maçta 315 metrelik bir pankart açarak "Dünyanın En Uzun Pankartı" rekorunu kırmışlardır. Pankarttaki yazı şöyledir:

"106 senelik muhteşem tarihi, kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarıları... Müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan, Türk sporunda ilk ve teklerin takımı. Varolduğundan beri Türk olmayan takımları en çok yenen Türk takımı. Ülkesinin medarı iftiharı, UEFA ve Süper Kupa sahibi. Dünyanın en büyük taraftarı oluşumu ultrAslan'ın gururu. 1481'den beri kültürün simgesi, 1905'ten beri sporun beşiği. Anlı şanlı, şerefli Galatasaray. En kötü gün bugünse bugun daha yuksek sesle; Galatasaray."

Guiness Ses Rekoru

Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekorunu 18 Mart 2011 tarihinde Galatasaray - Fenerbahçe maçında 131,76 desibel ile kırmışlardır. Guinness World Records tarafından Türkiye'ye gönderilen hakem heyeti, Ali Sami Yen Spor Kompleksi'ndeki derbide resmi ölçümle bunu teyit etmiştir Bu müsabaka, Galatasaray'ın 2-1 mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır.

Manifesto

- Tüm lig maçları, tüm sezon boyunca aynı gün ve aynı zamanda oynanmalıdır.
- Tüketimin yaygınlaştırılması amacıyla yayıncı TV kuruluşlarının öngördüğü sistem değiştirilmeli ve eski günlerde olduğu gibi futbolun zevki ve heyecanı, sıradanlaştırılmadan en üst düzeyde keyifle yaşanmalıdır.
- Türkiye Kupası kuralarına ilk kademeden itibaren tüm takımlar katılmalıdır. Böylece, büyük takımlarla küçük takımlar eşleşebilecek ve futbol sevgisi, zevki ve heyecanı Türkiye'nin her yerine taşınabilecektir.
- Futbol takımı formalarının birer araba markası gibi reklamlaştırılması engellenmelidir. Her takımın kendi klasik forması korunmalı, her sezon abartılı "tasarım" gariplikleriyle semboller zedelenmemelidir.
- Takım formalarında, futbolcu isimlerinin yazılması uygulamasına son verilmelidir. Futbolu güzelleştiren en önemli unsur, bir takım oyunu olmasındadır. Taraftar açısından önemli olan, takımının formasının sahaya çıkmasıdır. İsimsiz forma, günümüz futbol endüstrisinin dayattığı ve pohpohladığı yıldız futbolcuların takımlarının önüne geçmelerine karşı duruşun sembolik anlatımıdır.
- Aynı şehrin takımları arasındaki maçlarda, ev sahibi takımlar, misafir takım seyircilerine tribünlerinin yarısını, hiç olmazsa tek bir kale arkası tribününü tahsis etmelidir. Stadyumlarda ve İstanbul derbilerinde, yıllarca varolan ve oynanan futbolun heyecanını, zevkini artıran bu uygulamaya geri dönülmelidir.
- Bilet fiyatları, Türkiye koşulları göz önüne alınarak saptanmalı, Açık tribün biletleri her zaman ucuz tutulmalıdır. Futbolun sadece varlıklı insanların seyredebileceği bir etkinliğe doğru sürükleyen pahalı bilet uygulamalarına son verilmeli ve bu sporun halkın tek eğlencesi olduğu unutulmamalıdır.
- Stad giriş kapıları artırılmalıdır. Taraftarlara bir koyun sürüsü muamelesi yapılırcasına çok az sayıda kapıdan giriş ve çıkış yapılması engellenmeli, stad mimarileri buna uygun olarak hemen değiştirilmelidir.
- Stad içinde emniyet görevlisi olmamalıdır. Emniyet güçleri, görevlerini yaparken, taraftarların coşkusunu ve desteğini engellememelidir.
- Kombine bilet uygulaması'nda taraftarların talepleri mutlaka göz önüne alınmalıdır. Farklı taraftar özellikleri dikkate alınmalı, taraftar gruplarıyla işbirliği yapılarak, farklı özelliklerin bir arada aynı tribünde yer alması engellenmelidir. Kombine Bilet ücretleri fahiş fiyatlarda tutulmamalı, mutlaka taksitlendirilmelidir.
- Kulüplerin bünyesinde "Taraftarlarla İlişkilerden ve Koordinasyondan sorumlu" bir yöneticinin idaresinde bir bölüm oluşturulmalıdır. Özellikle Tribün organizasyonlarının düzenlenmesi konusunda, stadyum içi dahil olmak üzere Taraftar Grupları ve Kulüp arasında resmi ve düzenli bir ilişki ağı oluşturulmalıdır.

Marka

ultrAslan grubu henüz kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen tanınırlık ve marka değeri açısından önemli mesafeler kaydetmiştir. Özellikle son yıllardaki ultrAslan markalı ürünlerin satışında gerek Türkiye'de, gerekse de dünyanın diğer ülkelerinde önemli ölçüde artış gözlemlenmiştir.

Alt Gruplar

ultrAslan grubu çatısı altında Best, Avrupa, Uni, BH (Boys of Hell), Lise,Tayfa, Hell, UğrunA, Esenler, Kartal, Çağlayan, Güngören adlı alt gruplar bulunur.

Sosyal Faaliyetler

ultrAslan grubu faaliyetlerini tribün ile sınırlı tutmayan, sosyal bir gruptur. Tribün organizasyonları dışında; kan bağışı, ilik bağışı, çeşitli sosyal ziyaretlerin yanı sıra; okul yaptırma ve okullara eşya alımı, kitap yardımı gibi kampanyalara aktif olarak katılmaktadır.


İyi Forumlar

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Katılım
15 Tem 2010
Konular
1,027
Mesajlar
6,624
Reaksiyon Skoru
1,148
Online Süresi
16d
Başarım Puanı
276
Madalyalar
1
Yaş
26
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
109
Ticaret - 0%
0   0   0
Sabitlendi
 

cimbomluA

Level 5
Katılım
2 Tem 2012
Konular
12
Mesajlar
512
Reaksiyon Skoru
17
Online Süresi
0
Başarım Puanı
54
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler :) Bilgi İçin
 

Genckral

Level 4
Katılım
12 Ara 2009
Konular
1
Mesajlar
308
Reaksiyon Skoru
1
Online Süresi
0
Başarım Puanı
64
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Ticaret - 0%
0   0   0
Süper bi paylaşım olmus ellerine Sağlik...
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi

TheHand

Level 7
Katılım
3 Tem 2012
Konular
158
Mesajlar
1,955
Reaksiyon Skoru
71
Online Süresi
1g 8s 15d
Başarım Puanı
127
MmoLira
62
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
8
Ticaret - 0%
0   0   0
Braga maçında yapılan müthiş gösteri eklenmiştir.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst