Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Fenerbahçe Tesisleri

Avesequick

Level 18
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
4 Eki 2011
Konular
878
Mesajlar
12,558
Reaksiyon Skoru
977
Online Süresi
0
Başarım Puanı
240
Madalyalar
0
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
132


Şükrü Saracoğlu Stadı

Fenerbahçemizin efsane stadyumu "Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu"; en gelişmiş hali olan; 50.530 kişi oturma kapasitesi ve en son inşa edilen Fenerium Tribünü ile 2006 yılının Nisan ayında taraftarlarımızın hizmetine girmiştir. Uzun seneler Fenerbahçe Stadı olarak anılan, Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim tarafından ise eski başkan Şükrü Saracoğlu’nun ismi verilerek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu adını alan stadımızın mimarisi dikdörtgen şeklinde ve çim saha boyutu 105x68 metre olup doğal çimdir. Toplamda 36.000 metrekare olan ve 5.440 kapalı oturma alanı,100 tane VIP Locası bulunan Stadımızın aydınlatma gücü ise 1400 luxtur. Ev sahibi takıma 427 metrekare, rakip takıma ise 286 metrekare olarak ayrılan soyunma odaları, bunların yanı sıra sağlık odası, delege odası, doping test odası, konuklar için resepsiyon odası, 155 masa kapasiteli yazılı basın odası ve 4 adet de ilk yardım odası mevcuttur.
Teknolojinin tüm yeniliklerinin kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda bünyesinde Fenerium Mağazaları, Fenerbahçe Müzesi, Migros Mağazası, Doğus Grubu’na ait showroomları da barındıran stadyum her gün Türkiye’nin pek çok bölgesinden taraftarın uğrak yeri olma niteliğini taşımaktadır. Taraftarlarına 7’den 70’e tüm aileleriyle birlikte huzur ve komfor dolu bir atmosferde maç izleme ortamı sağlayan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, sadece Türkiye’de değil; Avrupa’daki bir çok stadyumdan da daha modern bir donanıma sahip olarak dünya stadyumlarının arasındaki yerini alıyor.Fenerbahçe Merkez Yönetim Binası

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yönetildiği ve önceki yıllarda Fenerbahçe Adası’nda bulunan Kulüp Merkez Binası, 24.04.1996’da açılmış, 05.06.2006 tarihine kadar da kulübümüz buradan yönetilmiştir. 05.06.2006 sonrasında ise tüm idari birimler, aynı çatı altında toplanmak ve kulübün kurumsal kimliğini pekiştirmek üzere, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’ndaki yeni merkez ofislerine taşınmışlardır.

Binada aynı zamanda Fenercell, Fenerbahçe Kart, FBTV, Fenerbahçe Dergisi, Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi, Fenerbahçe Radyosu’da yer almaktadır.
Faruk Ilgaz Tesisleri


Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sosyal tesislerinden biri olan Faruk Ilgaz Tesisleri, 15.05.1969 yılında açılmıştır. Daha sonraları, Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde yeniden inşa edilen ve 21 Ocak 2004 yılında en çağdaş hali ile hizmete giren Faruk Ilgaz Tesisleri, 800 metrekarelik bir alanda, taraftarımızın yanı sıra diğer pek çok farklı takımdan kişinin de yoğun ilgisini çekecek güzellikte bir tesistir. Eşsiz manzarası, içerisinde bulunan Divan Pastanesi ile Restoranı’nın zengin menüsü, kapalı spor salonu, yaz aylarında açık bulunan ve üretildiği son teknoloji sayesinde yeni bir panel sistemi aracılığıyla içerisindeki suyu iki bölüme ayrılabilen olimpik yüzme havuzu, Fenerium mağazası ve hemen yanı başında yer alan Konuk Evi ile Faruk Ilgaz; İstanbul ama özelikle de Anadolu Yakası’nda yaşayan hemen herkesin gözbebeği haline gelmiştir.Can Bartu Tesisleri

Futbol A Takımımızın eskiden Samandıra olarak bilinen şimdilerde ismi Sancaktepe olarak değişen ilçede bulunan idman sahası, geçtiğimiz yıllar içerisinde "Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri" adını almıştır.
80.000 metrekarelik bir alanda yer alan ve Aziz Yıldırım’ın başkanlık dönemi içerisinde 1997-2000 yılları arasında devam eden inşaat ile daha çağdaş bir alt yapı ve daha modern bir görünüme kavuşmuş olan tesis, Türkiye genelindeki diğer spor kulüplerinin de gıpta ederek baktığı bir donanıma sahiptir.


Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri, 5 yıldızlı bir otel konforuna sahip iç dizaynıyla oyuncuların ve çalışanların rahatlarını sağlayacak şekilde inşaa edilmiştir. Tesislerin içinde kış bahçesi, yemekhanesi, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, power plate salonu, kum voleybol sahası, 2 ayrı çim sahası, oyun salonu, basın odası ve oyunculara özel odalar bulunmaktadır.


Ayrıca tesislerin hemen yanında bulunan çam ağaçlarıyla kaplı ormanda bulunan parkurlar da oyuncularımız dönemsel olarak dayanıklılık çalışmaları yapma şansı buluyorlar.

Lefter Küçükandonyadis Tesisleri

1989 tarihinde hizmete giren Lefter Küçükandonyadis Kamp Tesisleri, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tesisleşme ile bu tesisleşmenin kalitesine verdiği önemin çok güzel bir örneği olmuştur. 37.000 metrekare alanında olan ve önceleri Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri olarak bilinen, sonrasında ise adı Fenerbahçe’nin efsanevi sporcularından Lefter Küçükandonyadis’ten esinlenerek değiştirilen tesis, 2003 yılında şu andaki mevcut sahasının suni çim ile kaplanması ve tartan pistinin de açılması ile birlikte tekrar hizmete girmiştir.Fenerbahçe Altyapı Tesisleri

Lefter Küçükandonyadis Tesisleri bünyesinde bulunan ve yaz ayları dahilinde kullanıma açık olan 250 metrekarelik yarı olimpik yüzme havuzundan, kürek şubesine, masa tenisinden, boks şubesine, voleybol, basketbol ve futbol altyapıya kadar pek çok çeşitli branş barındıran Altyapı Tesisleri, 1999 senesinde hizmete girmesinden bu yana; gün geçtikçe özellikle Futbol Altyapısı ile ilgili kamp merkezi, yemekhaneleri ve idari birimleri ile daha modern bir görüntüye kavuşmuş ve sürekli kendini yenileme halinde bulunmaktadır. Aynı zamanda bünyesinde bulunan Kapalı Spor Salonu ise ilk açılış tarihi olan 1982 senesinden sonra Fenerbahçe Basketbol ile Voleybol takımlarının çalışmalarına en uygun ortamı sağlamak adına 24.02.2001 tarihinde yeniden düzenlenerek hizmete sunulmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü Altyapı Tesisleri, spora ve sporcuya verdiği değerin korunması temelinde yoluna devam etmektedir. Tesislerde ayrıca bir de Fenerium Mağazası da bulunmaktadır.

Samim Göreç Basketbol Kapalı Spor Salonu

Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nin içinde bulunan Fenerbahçe Samim Göreç Spor Salonu, Bayan ve Erkek A Baskatbol Takımlarının yanı sıra basketbol altyapı takımlarının antrenmanlarına ev sahipliği yapmaktadır. İçinde basketbolcuların çalışması için ağırlık salonu da bulunan kompleks sporcuların katılacakları mücadelelere daha iyi hazırlanmasını sağlamaktadır.
Fikirtepe Tesisleri

01.07.1998 senesinde Yumurtacı Abdi Bey Caddesi, Kadıköy adresinde faaliyetlerine başlayan Fikirtepe Tesislerimiz; Profeyonel Futbol sahası ebatlarındaki suni çim sahası, izleyici tribünü ile Altyapı ve Futbol okullarına ağırlıklı olarak hizmet veren bir içeriğe sahip.Fenerbahçe Koleji Kampüsü

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları, yüzyıllık geçmişiyle Türk sporuna önderlik eden Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulmuş ve 2003-2004 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet veren Fenerbahçe Spor Kulübü, spora yaptığı hizmetlerle Türk sporundaki düzeyi Avrupa Birliği Standartlarına taşıdığı gibi; Fenerbahçe Eğitim Kurumları olarak da kurulduğu günden buyana bütüncül eğitim anlayışı ile Anaokulundan-Anadolu Lisesi’ne kadar eğitimde yüksek kaliteyi hedeflemektedir.Fenerbahçe Vefa Küçük Kapalı Yüzme Salonu

16.07.1999 tarihinde Fenerbahçe Adası’nda açılan ve Yüzme Şubemiz tarafından kullanılan, 25 metre uzunluğundaki 250 metrekarelik yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, sporcularımızın günlük çalışma rutinleri için sabah saat 06.00’da açılıyor. Kış aylarında, yüzme havuzunun üstü, balon çatı mekanizması ile kapatılıyor. bu sayede sporcularımızın kış şartlarından etkilenmeleri ve bundan doğacak sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş oluyor. Bu balon çatı yaz aylarında toplanarak mevsim şartlarına uyum sağlıyor.

Fenerbahçe Tam Olimpik Yüzme Salonu

Fenerbahçe Adası’nda 2004 yılında hizmete giren tam olimpik açık yüzme havuzumuz, son teknoloji ile üretilen yeni bir panel sistemi ile su içinde iki bölüme ayrılabiliyor bu sayede havuzun boyutları istenildiği öçülere çekilebiliyor.Yüzme Şubesi ve yaz aylarında üyelerimiz tarafından kullanılması da düşünülen havuzun alt bölümünde şubemiz için bir kamp merkezi bulunuyor.

Fenerbahçe Todori Tesisleri

Fener Kalamış Cad. No: 46 Kalamış/Kadıköy adresinde faaliyet gösteren ve Kalamış semtinin en köklü işletmelerinden biri olan Fenerbahçe Todori Tesisleri, geçirdiği revizyon sonrasında 2005 yılında iki katlı olarak tekrardan hizmete açılmıştır.
Dönemlerinde, Ahmet Rasim, Yahya Kemal Beyatlı ve Orhan Şaik Gökyay gibi pek çok sanatkarın da müdavimleri arasında bulunduğu Todori Tesisleri’nde, yine bu tesisin müdavimlerinden olan ve hayata gözlerini Todori’de yuman Selahattin Pınar için de her sene ölüm yıldönümü olan 6 Şubat’ta özel bir anma gecesi düzenlenir.

Fenerbahçe Türk Telekom Ankara Tesisleri

Ankara İncek’de, 32 dönümlük çok geniş bir arazi üzerinde kurulmuş olan, Fenerbahçe Spor Kulübü Türk Telekom Ankara Tesisleri, Fenerbahçemizin branşlarının Ankara’da oynayacakları tüm karşılaşmalar için sporcularımıza ve teknik heyetimize konaklama ve kamp imkanı sağlamaktadır. Sağlık, spor, konaklama, yiyecek ve içecek gibi hizmetler sunmakla birlikte, çeşitli içeriklere de sahiptir.
Öte yandan bu tesis sporcularımıza kamp olanağı sağlamasının yanında dönemsel olarak taraftarlarımıza da hizmet etmektedir.

Fenerbahçe Düzce Topuk Yaylası Tesisleri

Kulübümüzün, Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi’ndeki Topuk Yaylası mevkisinde yaptırdığı, tüm takımlarımıza kamp imkanı sunacak ve üyelerimize de hizmet verecek Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nin temeli 27 Mayıs 2010’da atılan tesis, 13 aylık bir çalışmanın ardından hizmet vermeye hazır hale getirildi.
Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edildi. 8 bin 091 metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi buluyor.
Tesiste 1 adet 68 X105 metre ebatlarında çim futbol sahası, 1 adet 40X60 metre ebatlarında çim antrenman sahası ve 40’ı dubleks toplam 80 oda bulunuyor. Tesiste ayrıca otopark, 210 metrekarelik bir fitness merkezi, göle bakan 330 metrekarelik bir restoran, 160 metrekarelik çok amaçlı salon, Türk hamamı, buhar odası, sauna ve masaj odaları ile birlikte, yürüme ve koşu parkurları, solaryum odası, kuaför gibi bölümler de yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra sporcularımızın ve Düzce halkının alışveriş yapma zevkini de yaşamaları amacıyla 1 adet Fenerium mağazası da tesislerimizde yer alıyor.Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena

İstanbul Anadolu yakasının en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Ataşehir’de bulunan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena, 13.500 kişi kapasitesi, son teknoloji ürünü altyapısı, konforlu locaları ile Fenerbahçe Ülker’in maçlarına ve dünya yıldızlarının sahne şovlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yıldız Holding sponsorluğunda hayata geçirilen Ülker Sports Arena’nın projesi; dünyada ve Türkiye’de birçok yapıya imza atan Design Development Group tarafından hazırlandı.
2008 yılında yapımına başlanan Arena’nın toplam inşaat alanı 67.000 m², ana salon iç yüksekliği 28 metre. Arena’nın tavan çekme kapasitesi, salona giriş yapılan alanların büyüklüğü, içeriye birçok tır girebilmesi de dünya çapında prodüksiyonların burada yapılabilmesini sağlıyor. 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile Ülker Sports Arena birçok uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapabilecek.

Arena, 13.500 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı, özel alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.


Planlama aşamasında her türlü detayın düşünüldüğü arenanın iç mekan reklam alanları Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Tribünleri dolaşan 360 derece led kuşağı, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile sponsorlarına hayallerindekini gerçekleştirebilecekleri iletişim alan ve olanakları sunuyor.


Fenerbahçe Ülker erkek ve Fenerbahçe kadın basketbol takımlarının lig ve kupa maçlarını oynayacağı Ülker Sports Arena 5 kıtada, STAPLES Center, O2 London, O2 Berlin, Türk Telekom Arena gibi 100’den fazla seçkin arenayı yöneten AEG tarafından işletilecek. Arena sadece basketbol maçlarına değil dünya yıldızlarının sahne şovlarına, konserlere, aile gösterilerine de ev sahipliği yapacak.

adresinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Eğlence ve Dinlenme Salonu

Taraftarının sosyal hayat kalitesine elinden geldiğince destekleme yolunda olan Fenerbahçe Spor Kulübü; Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri kapsamında bulunan Fenerbahçe Lokali ile kulüp üyelerimizin aileleri ile birlikte keyifli vakitler geçirebileceği bir alan yarattı. Fenerbahçe Lokali’nde; tavla, satranç vb oyun aktivitelerinde bulunabileceği ve ayrıca bünyesinde bulunan kafeteryası ile de akşamüstü beş çaylarınızın vazgeçilmez adresi olma yolunda ilerleyen bir yapı sergiliyor…

Fenerbahçe Muhtar Sencer Voleybol Kapalı Spor Salonu

Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nin içinde bulunan Fenerbahçe Muhtar Sencer Voleybol Kapalı Spor Salonu, voleybol şubemizin bünyesinde bulundurduğu takımlar için antrenman olanağı sağlıyor. Altyapı takımlarının zaman zaman maçlarını da oynadığı salon, günümüz voleybolcuları ile geleceğin voleybolcularını da bir araya getirme özelliğini taşıyor.
Fenerbahçe Üye ve Aileleri Yüzme Havuzu

Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde bulunan Yüzme Havuzu yaz aylarında kulüp üyelerimize ve onların ailelerine hizmet ediyor.Yaz aylarında hizmete giren yüzme havuzunda ayrıca üyelerimiz yararlanması için çocuk oyun parkı, vitamin bar ve mini futbol sahaları da bulunuyor.Eğlenceye olduğu kadar üyelerinin sağlığını da düşünen kulübümüz, yüzme havuzunun hijyenik olması açısından havuzun alt kısmına havuz genişliğinde bir arıtma tesisi de kurdu. Havuzun açık olduğu dönemlerde cankurtaran hizmeti de verilmektedir.
Fenerbahçe Konuk Evi

Fenerbahçe Burnu’ndaki Kulübümüzün eski idari merkezinin, iç mekanlarının değiştirilip dekore edilmesiyle oluşturulan Fenerbahçe Spor Kulübü Konuk Evi, 07 Ocak 2009’da hizmete açıldı
Fenerbahçe Spor Kulübü Konuk Evi 2 katlı olarak dizayn edildi ve içinde 18’i standart 6’sı süit toplam 24 oda bulunuyor. Odaların 11’i alt katta, 13’ü üst katta yer alıyor.
Tesiste ayrıca bir kafeterya ve kahvaltı salonu yer alıyor.
Konukların rahat edebilmesi için bütün ayrıntıları düşünülen Fenerbahçe Spor Kulübü Konuk Evi’nde, Kulübümüzün yurt dışından gelen misafirleri ve yeni transfer edilen sporcular ağırlanıyor.
Amatör şubeler de ihtiyaç duyulması halinde konuk evini kamp merkezi olarak kullanılabiliyor.
60 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasitedeki Fenerbahçe Konuk Evi ayrıca, konaklamak için gelen müşterilere de oda kahvaltı konseptini içeren bir butik otel hizmeti sunmayı amaçlıyor.Arkadaşlar konu tamamen bana aittir, görseller Fenerbahçe.org'dan alınmıştır. Konu içeriğini kopyalayıp başka yerlerde paylaşan arkadaşların benim ismimi belirtmesini rica ediyorum. İyi forumlar .
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Tyota

Level 24
TM Üye
Üye
Katılım
1 Şub 2011
Konular
987
Mesajlar
19,513
Reaksiyon Skoru
1,742
Online Süresi
16s 6d
Başarım Puanı
276
Madalyalar
0
MmoLira
88
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
146
Teşekkürler, konu sabitlendi.
 

Sena Halman

Level 5
TM Üye
Katılım
9 Haz 2012
Konular
413
Mesajlar
607
Reaksiyon Skoru
20
Online Süresi
0
Başarım Puanı
105
Madalyalar
0
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
18
Gerçekten Güzel detaylı anlatışmış teşekkürler.
 

Aydogan07

Level 4
TM Üye
Katılım
1 Haz 2012
Konular
18
Mesajlar
375
Reaksiyon Skoru
8
Online Süresi
0
Başarım Puanı
54
Madalyalar
0
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Paylaşım için teşekkürler :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst