Reklam vermek için [email protected]

Kurulum yöneticisi hakkında sıkça sorulan sorular

fatihli06

Level 10
TM Üye
Katılım
28 Ocak 2010
Konular
1,004
Mesajlar
6,423
Reaksiyon Skoru
1,285
Altın Konu
0
Başarım Puanı
294
MmoLira
5
DevLira
0
Takipçiler
20
İçeriğin süresi doldu
Bu hata oyun yayıncısının internet sitesinde yükleyici için daha güncel bir sürüm bulunduğu anlamına gelir. Oyunun internet sayfasını ziyaret edip yeni bir yükleyici edinmeniz gerekmektedir.
Bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekiyor.
Bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekiyor. Yeniden başlattıktan sonra indirmeye devam edebilir miyim? Elbette, yükleyiciyi sağ üst köşede bulunan X butonundan kapatın. Daha sonra devam etmek isteyip istemediğinizi soran bir iletiyle karşılaşacaksınız. “Evet“e tıklayın. Makinanızı yeniden başlattıktan sonra kolayca indirmenize devam edebilmeniz için masaüstüne bir kısayol eklenecektir.
Önceki indirmeye devam edilemiyor, indirme dosyaları bulunamadı.
İndirme baştan başlatılıyor
Bu hata yükleyicinin bir kısmı indirilmiş dosyanın aynı dosyasını bulamadığını gösterir. İndirmeye devam edilemediği için tek seçenek indirmeyi baştan başlatmaktır. Eğer bu hatayı aynı indirme için birden çok kez aldıysanız lütfen bize sistem kayıtlarınızı gönderin. Bu bilgi bize bilgisayarınızda soruna neden olan durumu belirlememizde yardımcı olacaktır.
Yükleme noktası oluşturulurken hata meydana geldi
Bu hata Pando Media Booster`ın(Dosya Hızlandırıcısı) bilgisayarınıza yükleme dosyası oluştururken başarısız olduğu anlamına gelmektedir. Program Files klasörüne yeni dosyalar oluşturmak için izniniz olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu izne sahip değilseniz, lütfen uygun yükleme iznini almak için Sistem Yöneticinizle irtibata geçin. Eğer sorun devam ederse lütfen bize sistem kaydınızı gönderin. Bu bilgi bize bilgisayarınızda soruna neden olan durumu belirlememizde yardımcı olacaktır.
Daha yeni bir sürüm yüklü
Bu hata genelde bir önceki Pando Media Booster(Dosya Hızlandırıcısı) kaldırma işleminin tamamlanmamasından kaynaklanır. Yükleyiciyi "güvenli mod"da aşağıdaki gibi tekrar çalıştırın
• Yükleyicinin yönergesini belirleyin (örn. c:/kullanıcılar/İndirilenler)
• Başlat'a tıklayın - > "Çalıştır"ı seçip "cmd" yazın (vista kullanıcıları başlattaki arama kutucuğuna "cmd" yazıp enter'a basın)
• Bir komut satırı penceresi açılacaktır • Yükleyiciyi .exe güvenli etiketiyle çalıştırın. Örn: c:/users/my_user/Downloads/GameDownloader.exe --safe Diğer bir yol olarak, bu sorunu çözmek için kayıttan PMB'nin eski yüklemeleri temizlemele açıklamalarını takip edebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse lütfen bize sistem kaydınızı gönderin. Bu bilgi bize bilgisayarınızda soruna neden olan durumu belirlememizde yardımcı olacaktır.
Sisteminizin sunucularımıza erişimine şu an izin verilmiyor
Pando Media Booster, kullanıcıların internette gezinmelerini engellememek için güvenlik duvarı etkin, varsayılan standart bağlantı noktalarını kullanır. Ancak, bu mesajları görüyorsanız Pando Media Boosted programını (PMB.exe) “izin verilen programlar“ listesine eklemeniz gerekmektedir. Lütfen sitemizdeki Güvenlik Duvarı yazılımı ayarlama bilgilerinin bulunduğu Güvenlik Duvarı yardım bölümüne göz atın. Güvenlik Duvarını kapatmak sorununuza bir sonuç sağlamaz. Hala bazı güvenlik duvarı yazılımlarının “kapalı“ olduğu halde erişime izin vermediği görülmektedir. Sorununuz devam ederse lütfen aşağıdaki sırayla sunucularımızla olan bağlantınızı kontrol edin.
1. Başlat`a Girin -> Denetim Masası
2. Pando Media Booster(Dosya Hızlandırıcısı) ikonuna çift tıklayın
3. “Gelişmiş Bağlantı Ayarlarını“ seçin
4. “Bağlantımı test et“e tıklayın
5. Sunucularımızla bağlantınız düzgün şekilde çalıştığında aşağıdaki iletiyi alacaksınız:
6. Test başarısız olursa, aşağıdaki test URL`lerine internet sayfanızdan girin ve bize karşılaştığınız hata mesajını gönderin(bu sayfadaki formu kullanın):
7. Eğer bu test başarılı olmuşsa ve hala bağlantı hatası mesajı alıyorsanız, bilgisayarınızdaki tarih ve saat ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edin. Google İnternet Hızlandırıcısı Kullanıcılarının Dikkatine: Google İnternet Hızlandırıcısı PMB`nin sunucularımıza bağlanmasına engel olabilir. Google bu ürünün hizmetini durdurmuştur. Bu programın nasıl kapatılacağı ya da silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için: Eğer yukarıdaki adımlar sorununuza bir çözüm getirmediyse lütfen bize Sistem Kayıtlarınızı gönderin.
Güvenlik Duvarı Yapılandırması
Bir güvenlik duvarı yazılımı bilgisayara yüklü ya da İşletim Sistemi tarafından sağlanan, bilgisayar ve internet arasındaki bağlantıyı aktif olarak bloke eden yazılımdır. Pando Media Booster(Dosya Hırlandırıcısı), kullanıcıların internette gezinmelerini engellememek için güvenlik duvarı etkin, varsayılan standart bağlantı noktalarını kullanır. Ancak, bu mesajları görüyorsanız Pando Media Booster(Dosya Hızlandırıcısı) programını (PMB.exe) “izin verilen programlar“ listesine eklemeniz gerekmektedir Lütfen yapılandırma için aşağıdaki popüler güvenlik duvarı uygulamalarını kullanın: Windows XP SP2 Firewall
Önemli Uyarı
• Güvenlik duvarınızın ayarlarını değiştirmek bilgisayarınızın güvenliğini azaltabilir.
• Eğer güvenlik duvarınız listede bulunmuyorsa, üreticiyle irtibata geçerek yardım alarak yapılandırmanız gerekmektedir.
• Önemli Uyarı: Lütfen birçok popüler güvenlik duvarının ‘devredışı` bırakıldığında ya da ‘kapatıldığında` bazı bağlantı noktalarındaki tüm aktarımları aşırı şekilde kısıtlayabileceğini göz önünde bulundurun. Yükleyiciyi verimli şekilde kullanabilmek için lütfen yüklediğiniz güvenlik duvarının etkinleştirildiğinden ve doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun.• Lütfen mevcut donanımızın güvenlik duvarının, fiziksel aygıtlarla aynı işlevi gören bir yazılım olduğunu fakat bilgisayarınızdan bağımsız çalıştığını unutmayın. Çoğu tüketici seviyesindeki ‘donanım güvenlik duvarları`, dahili güvenlik duvarı işlevlerine sahip yönlendiricilerdir.
• Şirket seviyesinde donanım güvenlik duvarları da mevcuttur ve genellikle şirket ya da yerleşke şebekelerinde kullanılır. Ancak, Teknik Desteğimizin yardım kapsamı dışında kalmaktadırlar. Eğer şirketiniz ya da yerleşke şebekeniz hakkında sorularınız varsa lütfen ağ yöneticinizle irtibata geçin.
Simge Veritabanı Ön Belliği Sıfırlama
Vista İçin:
1. Açık tüm klasör ve pencereleri kapatın.
2. CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına birlikte basarak görev yöneticisini açın.
3. İşlemler listesinde Explorer.exe'ye sağ tıklayın ve işlemi bitiri seçin.
4. Onaylama istediğinde İşlemi Bitir butonuna basın.
5. Görev Yöneticisin'de bulunan Dosya menüsünden Yeni Görev(Çalıştır...) seçeneğini seçin. 6. CMD.EXE, yazın ve Tamam'a basın.
7. Komut penceresinde sırayla şu komutları girin(başlarında bulunan "-" sembolünü eklemeyin)-CD /d %userprofile%/AppData/Local-DEL IconCache.db /a-EXIT
8. Görev Yöneticisinde, Dosya, Yeni Görev(Çalıştır...)
9. EXPLORER.EXE yazın ve tamam tuşuna basın. XP İçin: Masaüstünde sağ tıklayın ve özellikleri seçin, ardından görünümü ve gelişmişi seçerek açılan penceredeki aşağı açılan menüden simgeyi seçin ve boyutunu değiştirin böylelikle simge veritabanı belliği sıfırlanacak. Daha sonra boyutunu eskisine getirip normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 

NeschteeR

Level 18
TM Üye
Üye
Katılım
30 Tem 2011
Konular
4,460
Mesajlar
12,979
Reaksiyon Skoru
427
Altın Konu
0
Başarım Puanı
285
Yaş
27
MmoLira
-10
DevLira
0
Takipçiler
49
Değerli paylaşımın için teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst