Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Gladius 2 Başlamadan Önce Oku

oscar61

son of god
Katılım
1 May 2009
Konular
2,526
Mesajlar
11,956
Reaksiyon Skoru
841
Online Süresi
0
Başarım Puanı
280
Madalyalar
1
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
86
Ticaret - 0%
0   0   0

Landom2 1-120 emek server "Kadirland & RedLab Games" ortaklığında 21 Şubatta sizlerle.DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN


OYUNU 10 SORU İLE ÖĞRENMEK.... ;

1-) Gladyatörümü nasıl tamir edebilirim.?
CevaP : Kamp alanında sol tarafta bulunan techizatlarınızı tamir ederseniz canınız yükselir...

2-) Arena İçinde Nasıl tamir yapabilirim.?
CevaP : Pazarda malzemeler bölümünden Mavi iksir { Techizat Tamiri } iksirini alarak arena içinde kullanabilirsiniz...

3-) İksir aldım fakat kullanamıyorum.
Cevap: İksir aldıgınıza emin olun.. Sonra arenaya gidin ve sol altta X şeklindeki kılıçların yanındaki tüpe tıklayın.. aldıgınız şeyi orada görürsünüz ve kullanabilirsiniz...

4-) Bazı gladyatörler benden büyük o nasıl oluyor.?
Cevap: 1x 2x 3x gelişmeleri vardır.. kamp alanından 2x ve 3x geliştrebilirsiniz tabi bunlar için altın almanız lazım.. 2x için : 60 bin 3x için : 300 bin altın gerekmektedir...

5-) Altın Nasıl Bulabilrim.?
Cevap: Kutu kırarak , canavar öldürerek ve sistem gladyolarını öldürerek altın toplayabilirsiniz...

Tabi altın almanın kolay yolu daha var.. : Banka bölümünden gerçek para ile altın alabilirsiniz... Banka bölümüne girip daha sonra altın para almak isimli bölüme tıklarsanız gerekli bilgileri,işlemleri yapabilirsiniz...

6-) Herkezin Yıldızı Var Fakat benim Yok..? Nasıl yıldız alabilirim..?
Cevap: Yıldız alamazsınız. Aslında sizin de yıldızınız var fakat size görünmüyor.. Size görünen yıldızlar ;

Kırmızı ise: SİZDEN GÜÇLÜ,
Sarı ise : EŞİT GÜÇTE,
Beyaz ise : SİZDEN GÜÇSÜZDÜR...

7-) Nasıl güçlü vurabilirim.?
Cevap: Pazardan en iyi silahı alın.. Daha sonra Kamp alanınna gelin.. sağda aldıgınız silahı göreceksiniz... Aldıgınız silahın yanında seviye arttır yazar.. eger gümüş silah aldıysanız gümüş ile altın aldıysanız altın ile seviyesini arttırabilirsiniz... En fazla 250 ye kadar arttırabilirsiniz...

:cool: Savunmamı Nasıl arttırırım.?
Cevap: Silahları nasıl yükselttiyseniz aynı işlemi yapın... kalkan vb. tüm techizatları alın... ve seviye arttrırın...

9-) Nasıl LVL attırırım.?
Cevap: LVL atlamak için GP sistemi vardır... arenada sağ allta gerekli GP yazılarını vlv atlamak için kalan Gp sayısını falan görebilirsiniz.... Gp 0 oldumu sizde lvl atlarsınız..

10-) Bann yedim nasıl açılır.?
Cevap: Forumda Chat Alanı bölümüne girip buraya özür yazısı , nick ve ID yazarsanız bann açılır...

Oyun Kuralları

1. Bugs kullanımı
Hatalı programmlanmış sayfaları hemen bildirmeniz ve kendi amaçlarınız için kullanmamalısınız.

2. tek taraflı yardımı (pushing)
Bir oyuncuya bilinçli olarak kendi oyun karakterini yok ettirip o kişiye sırlamada yükselmesini sağlamak kesinlikel yasaktır.

Bu durum fark edildiğinde her 2 hesap içinde kötü sonuşlanabilir. Bu duurumda yapılan kural ihlalinin ağırlığına göre hesap ya kısmen yada süresi iptal edilebilir.

3. Tehdit etmek
yuncuları chat yoluyla yada e-mail yoluyla tehdit etmek kesinlikle kabul edilmeyen bir davranıştır.Yazılan bütün yazılarda bu kurallara uymanız gerektiğini sakın unutmayınız. Bu yazılar chati, forumu ve maillerininzi kapsar ve ciddiye alınmadığında taktirde cezayi yaptırımlara yol açabilir.

4. Alay etmek ve spam
Alay etmek ve spam kesinlikle yasaktır.

5. Yukarıdaki kurallara uymamanın cezası
Cezalar, yapılan kural ihlalinin büyüklüğüne göre belirlenir. Bir günlük oyunamama cezasından oyun hesabının komple kapatılmasına kadar büyüye bilir

6. Dışarıdan bağlanan programlar
Oyunlara dışarıdan bağlanan programlar kesinlikle yasaktır.

7. GİK(Genel İşletim Kuralları)
Geçerli olan kurallara ek olarak bu GİK'lerde göz önünde bulundurulmalıdır ve uyulmalıdır.

8. Genel
Üyeliğinle ilgili problemlerde Support takımına başvurmalısın.


BUG'lardan oluşan hatalardan dolayı oyun hesaplarına oyun malzemesi yada oyun parası iadesi kesinlikle yapılmaz.

Klan Hakkında Bilgi

Bir klan bana ne sunar?

Burada herkese ve öncelikle yeni başlayanlara, klanların ne olduğunu, ne gibi avantajlara sahip olduklarını ve sizi bir katılım sonucu ne beklediğini anlatmaya çalışacağız.


Bir katılım sonucu karşılaşacağınız ilk konular:

--> Her klanda bir klan vergisi olma ihtimali vardır. Bunun oranı % 0 ile % 5 arasında değişir ve her gün hesabınızdan çekilip klan kasasına aktarılır. Vergi oranı, daima ödeme esnasında sizin hesabınızda bulunan gümüş adetıne orantılıdır.

--> Her klanda azami 5 kişi, klanda değişiklik yapabilir. Bu klan başkanı ve 4 kişiyi bulabilen danışma kuruludur. Bunlar klankasasından bir meblağı alabilir ve bir oyuncuya verebilirler. Dikkat: Bu havalede, sistem işlem parası diye % 10'nunu keser. Ayrıca bu 5 kişi, herkesin okuyabileceği yazı yazabilirler veya klana olan başvuruları değerlendirip, üye kabul veya ret edebilirler. Klan başkanının klanı feshetme gibi bir yetkiside vardır.

--> Klana üye olduktan sonra, arenada isminizin önünde üç karekterli bir kısaltma göreceksiniz. Bu klan kısaltmasıdır ve hangi klana üye olduğunuzu ve arenada sizin klanınızdan biri olup olmadığını görürsünüz.

--> Her klanın azami 100 üyesi olabilir.


Muhakkak bir klan üyeliğinin ne gibi avantajı olduğunu merak ediyorsunuzdur. Bir klana girmek mi akıllı veya tek başına dövüşmek mi akıllı?

--> Listenin başında tabii takım oluşu vardır. Gladius 2 oyununda her klanın Teamspeak2-Server'i vardır ve üyeler burada buluşurlar. Herkes irtibatta olduğu için, oyun eğlenceside artar.

--> Klan üyeleri, başka klanlar tarafından sebepsiz saldırıya uğrama korkusu yaşamazlar, çünkü klanlar arasında ittifak veya saldırmama anlaşmaları vardır. Yinede başıboş veya savaşcıl klanlar vardır ama ne kadar güçlü bir klanda olursanız, o kadar size saldırma cesareti düşecektir.

--> Klanlar arasında yinede bir sürtüşme olusa, her klanın sahip olduğu diplomatlar, olayın büyümemesi için girişimde bulunur.

--> Klanlar çoğunlukla üyelerine daha güçlü silahlara veya zırhlara sahip olmaları için gümüş yardımında bulunurlar. Ayrıca seviye çıkışında da yardımcı olurlarn.

--> Ayrıca savaşı seven oyuncularda, birçok savaşcıl klan bulacaktır. Bu klanlar aralarında acımazsızca savaşıyorlar.

Nerdeyse her klanda kurallar vardır ve herkes bunlara uymak mecburundadır. Kuralları klanınızdan sorun, zira birçok değişik klan türü var (savaşcıl, barışcıl, hırsız vs.).

Klanlar hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, forumdaki klan bölümüne bakın. Orada ki bir bölümde klanların kendilerini tanıttıkları bölüm ve "Klanlar A-Z" bölümü vardır. Burada klanların kendi yazılarını, kurallarını ve sunduklarını görürsün. İstediğiniz bir klanı bulamazsanız, kendiniz klan arama bölümünde ne aradığınızı yazabilirsiniz.

Bilet-Ticket Nedir?

Oyuncularımız oyunla ilgili teknik destek ve yardım almak için SUPPORT'a eposta gönderdiğinde bir cevap mesajı alıyorlar. Bu cevap mesajı ;

* Gönderdiğiniz eposta iletisinin Bigpoint SUPPORT merkezine ulaştığını

* İşlem yapılmak üzere ilgili SUPPORT personeline yönlendirildiğini

* İşlemi ve gönderinizi daha sonradan araştırmanız veya aynı konuda tekrar başvurmanız halinde kullanılmak üzere bir e-bilet numarasının size verildiğini bildirir.

Özellikle bu onay mesajı alındığında size gönderilen E-BİLET (TICKET) numarasını saklayınız. Bu numarayı aynı konunun akibetini sormak istediğinizde veya aynı konuda yeni bir mesaj gönderdiğinizde göndereceğiniz E-Posta iletisinde bildriiniz.

SUPPORT hattına gönderdiğiniz E-POSTA iletilerinde oyundaki ID. numaranızı ve oyuncu nikinizi belirtmeyi, probleminizi kısa ve öz cümleler kurarak ifade etmeyi unutmayınız.

Gönderileriniz diğer gönderi mesajlarıda dikkate alınarak sırayla cevaplanmaktadır. Eğer bir eposta iletinize henüz cevap alamadıysanız iletinize henüz sıra gelmemiş olabilir. Eğer iletiniz iki haftadan daha uzun süre içerisinde yanıtlanmazsa size verilen bilet numarasınıda ekleyerek tekrar eposta gönderebilirsiniz.

Hesap Çalınmasına Karşı Güvenlik Tedbirleri

Oyun hesabınızın çalınmasını önlemek için aşağıda yazılan güvenlik tedbirlerini lütfen okuyun...

01. Hiç bir Admin veya CM. sizin hesap bilgilerinizi istemez. Hesabınızla ilgili her türlü işlem oyunun ana sayfasında yer alan üye ID. Numarası ile yapılır.

02. Hiç bir CM. ve Admin size ücret karşılığı veya SMS. karşılığı uridium gönderemez. Size gelen bu tür tekliflere itibar etmeyiniz. Satın alınan urdiumlar oyun genel merkezince izlenir, sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza aktarılır.

03. Oyun hesabınızda hotmail ve msn adreslerini eposta adresi olarak kullanmayın. Bu mail sunucularında kayıtlı eposta adreslerinin şifreleri, şifre kırıcı programlar tarafından kolayca kırılmaktadır. Bunun yerine gmail,yahoo vb. mail sunucularından hesap açarak, bu hesabı oyundaki eposta adresiniz olarak kullanın. Oyunda kullandığınız eposta adresini başkalarına söylemeyin, vermeyin.

04. Oyundaki şifrenizi en az 15 karakter uzunluğunda ayarlayın. Şifrenizin içinde mutlaka ama mutlaka birden fazla büyük, küçük harf, rakam ve özel karakter bulunsun. Örneğin : BeNiMŞİfrEm1%6=é gibi.

05. Özellikle msn. yoluyla tanımadığınız kişlerden aldığınız URL (web adresi) bağlantılarına tıklamayın, size karşıdan dosya gönderilmesine izin vermeyin, gönderilen dosyalarıda kabul etmeyin.

06. Hiç bir şekilde oyun hesabınızla ilgili bilgileri başkalarıyla paylaşmayın.

07. Özellikle kendisini Gladius yöneticisi, Chat admin veya CM. si olarak tanıtan kişilere itibar etmeyin, inanmayın. Bizlerin sizlerle iletişimi yine oyun içindeki forum ve chat veya biizm TS. kanalımız ile gerçekleşmektedir.Unutmayın Gladius yöneticileri herhangi bir konu için size gelmez, siz yardım almak için bizlere gelirsiniz...

08. Size kendisini oyun yöneticisi, admin veya CM. olarak tanıtan kişileri, biliyorsanız IP. adresleriyle birlikte iletişim için kullandıkları kanalıda belirterek bize bildirin.

09. Özellikle internet cafe ortamından oyuna giriş yapan oyuncularımızın, hesaplarının güvenliği için oyun sonunda oyunu normal usullerle ÇIKIŞ bağlantısını kullanarak terk etmeleri gerekir. Kullandığınız ve size ait olmayan bilgisayarda internet tarayıcısının çerezlerini, geçmiş bilgisini temizlemeyi ihmal etmeyin.

10. Yinede tedbir olması bakımından oyundaki ID. numaranızı , SMS., banka havalesi vb. yollarla yaptığınız URIDIUM alış verişlerine ait dekont, tarih, saat bilgisini bilgisayarınız haricinde bir yere not edin...


11- Oyunda kullandığınız eposta (email) kesinlikle hotmail, msn ve live messenger olmasın. Bunun dışındaki mail sunucularını (gmail, yahoo, opera) kullanabilirsiniz. Oyunda kullandığınız mail adresini başka bir amaçla kullanmayınız.

12- Oyuna giriş bilgilerini (gemi niki, şifresi) en yakınınıza bile vermemelisiniz. Bazen istemeden hesap bilgisi değişikliği yapılırken hata yapılıyor veya küçük çocuklar çabuk kandırılıyor.

13- MSN, googletalk vb. iletişim araçlarından yada epostalara gönderilen dosyalardan uzak durmalısınız. Bunları kabul etmemelisiniz. Bilgisayarınıza Trojan (solucan) bulaşabilir ve kritik tüm bilgileriniz, şifreleriniz ele geçirilebilir.

14- Bende dahil hiç bir yöneticinin oyunculara extra donanım, puan veya uridium vermemize olanak yoktur. Lütfen bu tür vaatlere inanmayınız...Özellikle oyun hilesi, sınırsız uridium gönderme gibi mesajlara aldanmayınız...

15- Diğer üyelerle video ve resim paylaşımlarınızda tarayıcınızın internet adres satırını (URL), Kişisel bilgi ekranlarınızı, MSN. listenizi vb. güvenlik açığı oluşturabilecek bilgileri gizleyiniz.

Oyun sistemimiz gerek alt yapı, gerekse yazılımsal yönden oldukça güvenlidir. Bugüne kadar gelen şikayetlerde oyuncularımızın yukarıda anlatılan kişisel güvenlik önlemlerini almadıkları için hesaplarını kaybettiklerini unutmayın....


Hepinize iyi oyunlar...
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi

oscar61

son of god
Katılım
1 May 2009
Konular
2,526
Mesajlar
11,956
Reaksiyon Skoru
841
Online Süresi
0
Başarım Puanı
280
Madalyalar
1
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
86
Ticaret - 0%
0   0   0

masterugur111

Level 5
Katılım
18 Nis 2010
Konular
42
Mesajlar
947
Reaksiyon Skoru
6
Online Süresi
0
Başarım Puanı
72
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
1
Ticaret - 0%
0   0   0
teşekkürler
 

blackpegasus

Level 26
Katılım
8 Kas 2009
Konular
924
Mesajlar
22,840
Reaksiyon Skoru
1,480
Online Süresi
5s 2d
Başarım Puanı
313
Yaş
25
MmoLira
39
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
186
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler..
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi

oscar61

son of god
Katılım
1 May 2009
Konular
2,526
Mesajlar
11,956
Reaksiyon Skoru
841
Online Süresi
0
Başarım Puanı
280
Madalyalar
1
MmoLira
-1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
86
Ticaret - 0%
0   0   0

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst