Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Manhunt 2

ZeroSystem

Level 5
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
185
MmoLira
0
DevLira
0

ATLANTİS2 Olarak 70-120 (Simyasız) (Bosslar Tek Kesilebilir) Tamamen Farmlık Bireysele Önem Verilen , Uzun Vadeli Gelişime ve Yeniliğe Açık Yapısıyla 28 Aralık'ta Sizlerleyiz. TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Bazı insanlar maalesef gerçek ile sanal ortamı birbirinden ayırt edemiyorlar ve video oyunlarındaki gördükleri en ufak şiddetten fırtına koparıyorlar. Bu tarz insanların artık bu tutumlarını bırakmaları gerekiyor. Oyun içindeki şiddete gösterilen tepkiler en son Modern Warfare 2 oyunuyla birlikte tekrar gün yüzüne çıktı. Hatırlarsanız Modern Warfare 2'nin "Hava Alanı" bölümünde sivilleri hedef alıyorduk ve bu bölüm haftalarca süren bir tartışma yarattı. Açıkçası bu çok gereksiz bir tartışmaydı, çünkü Modern Warfare 2'de netice itibariyle bir oyun, kimsenin gerçekten bir sivili katlettiği falan yok, sadece bir oyun. Ayrıca bu tür şiddet içeren oyunlara +18 yaş sınırlaması getirildiğinden kimsenin oyunlarda gördükleri sahnelerin etkisi altında kalacaklarını da sanmıyorum. Bana kalırsa tek yapılması gereken oyunlara getirilen yaş sınırlaması doğrultusunda kullanıcıların etkin bir şekilde denetlenmesi. Örneğin +18 yaş sınırlaması konulmuş bir oyunu 12-13 yaşlarındaki biri oynamamalı. Bunun denetimini sağlamak da şüphesiz ebeveynlerin görevi. Bunun dışında bana kalırsa şiddet içeren oyunlar hakkındaki bütün bu tartışmalar boşa. Zaten aslına bakarsak günümüzde şiddet içermeyen bir oyun da yok.

Neden böyle bir giriş yaptığımı merak ediyorsanız, söyleyeyim. Çünkü Manhunt 2 belki de tüm zamanların en çok şiddet içeren oyunu, bu yüzden oyun bazı ülkelerde yasaklandı bile. Manhunt 2 oldukça psikopat bir giriş videosuyla başlıyor. Dixmor Akıl Hastanesi'ndeyiz. Burası hastalarını tedavi etmek yerine onları pataklayan, onlara kötü davranan doktor ve hasta bakıcılarla dolu bir yer. Karanlık ve fırtınalı bir gecede hastanedeki anlık bir güç kesintisi sonucu hastalar serbest kalır ve hastanede tam bir kaos ortamı oluşur. Daniel Lamb ve Leo Kasper'de serbest kalan hastalardan ikisidir ve öncelikli amaçları bu tımarhaneden kaçmaktır. Tımarhaneden kaçtıktan sonraysa Daniel Lamb'in geçmişinin peşine düşüyoruz. Oyunun büyük bir bölümünde Daniel Lamb'i yönetiyoruz, ancak Leo Kasper'i yönettiğimiz bölümlerde oyunda mevcut. Oyunun konusu hakkında spoiler olmaması için fazla detaya inmek istemiyorum, çünkü oyunun konusunu anlatmaya kalkarsam sizin oyunu oynamak için bir amacınız kalmayabilir.

İNSAN AVI BAŞLASIN
Manhunt 2 tıpkı ilk oyunda olduğu gibi yine gizlilik üzerine kurulmuş durumda. Yani düşmanlarınıza gizlice arkadan yaklaşın ve işlerini vahşi bir biçimde bitirin. Oyun gizlilik üzerine kurulu olduğu için karakterlerimiz yüz yüze dövüşlerde biraz etkisiz kalıyorlar. Teke tek yapacağınız dövüşleri kazanma ihtimaliniz yüksek, ancak bir ortamda birden fazla düşmanınız varsa size onların işini gizlice bitirmenizi tavsiye ederim. Çünkü teke tek dövüşlerde oldukça etkili olan karakterlerimiz, ikiye tek dövüşlerde de bir o kadar etkisizler. Bununla birlikte dövüş mekanizmasına tam ağırlık verilmediğinden dolayı dövüşürken bir takım sorunlarla da karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin düşmanınızdan bir darbe aldığınızda toparlanmanız çok zor oluyor, yani sürekli düşmanınızdan darbe yemeye başlıyorsunuz. Bu da oyun anında bazen sinirlerinizi bozabiliyor.

Son düzenleme: