Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Bilgi!

eses05

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
10 May 2009
Konular
567
Mesajlar
2,162
Reaksiyon Skoru
104
Başarım Puanı
170
Yaş
24
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Değerli basınımızın, kariyerini Türkiye'de sürdüren futbolcuların dış basına verdikleri demeçler konusunda yanlış tercüme hatasına bir kez daha düştüğünü görmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde, yanlış tercüme nedeniyle Kaptanımız Alex De Souza'nın Fenerbahçe'den ayrılmak istediği yönünde haberlere imza atan basınımız aynı hataya bu kez, Andre Santos'un Catarinense Gazetesi'ne verdiği röportaj sonrasında düşmüştür.

Santos'un Brezilya merkezli gazeteye verdiği röportaj, ülkemiz basınında, 'Daum bize sahip çıkmalıydı' 'Geldiğime pişmanım' 'Daum beni sattı' 'Daum'a toplantıyı biz yaptırdık' başlıkları altında yer almış, röportaj sırasında sarfetmediği sözler oyuncumuza mal edilmişti.

Değerli basınımızın sorumluluk bilinciyle hareket edeceğini umuyor, Andre Santos'un ilgili röportajının doğru tercümesini kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Versao do lateral

Hikaye, biz birkaç maç üst üste kazanamayınca başladı. Kasımpaşa maçında cezalıydım ve eşimle yemeğe çıktım. Maç sırasında yemekteydik. Maçı kaybedeceğimizi düşünmüyordum, ancak 3-1 mağlup olduk. İşte bu andan itibaren yabancı oyuncuların dışarıda göründükleri yönünde haberler çıkmaya başladı; otellerde, yatlarda partiler yaptığımız ve maçları bu yüzden kaybettiğimiz yazıldı.

Imprensa Turca

Burada basın çok güçlü, sadece oyuncular hakkında yazıyorlar.24 saat futbolla yaşayan bir ülke. Takım kazanırken bizi göklere çıkarıyorlar, kaybetmeye başlayınca hakkımızda kötü haberler yapmaya başladılar.

Treinador

Hocamız Christoph Daum'un tüm bu olayları yalanlayacağı yönünde haberler çıktı. Ancak hocamız takımını hiçbir zaman basının önüne atmayacağını söyledi.

Imagem

Olanlar imajım için iyi değil. Bunu tersine çevirmek için elimden geleni yapacağım. Devre arasında Brezilya'ya gidince, Florianpolis'te bir röportaj vererek olayı netleştireceğim. Beni tanıyanlar gerçeği biliyor. Ancak tanımayanlar elbette ki basına inanıyor. Tüm bu hikayelere bir nokta koymak istiyorum.

Seleçao

İlk olarak milli takımdaki durumumu netleştirmek istiyorum. Konu kafama takıldığı için Hocamız Dunga ile konuşmak ve durumu netleştirmek istiyorum.

Fenerbahçe

Başkanımız ile kendimi anlatma, olaylara açıklık getirmek adına konu hakkında bir görüşmem oldu. Son maçımızı kazandık. Lig'de ve Avrupa'da iyi bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir sıkıntım yok. Herhangi bir ceza almadım ve buradaki herkesle ilişkim çok iyi.5 senelik kontratım var. Mükemmel bir kulüpteyim ve kulüp bana verdiği sözlerin tamamını yerine getirdi. Burada olduğum için çok mutluyum. Sanırım Roberto Carlos'un takımdan ayrılmasıyla kendi pozisyonumda oynayacağım.


FENERBAHÇE SPOR KÜLÜBÜ.
 
Üst